Skocz do zawartości

[amortyzacja] Fox Performacne 2017


sowa444

Rekomendowane odpowiedzi

Możliwe że ma, strona RS jest zrobiona pod marketing, a nie żeby się coś z niej dowiedzieć konkretnego...

 

I to jest Durolux 27,5? Zwykły czy wersja z zmiennym skokiem TA?

 

Reba RL 27,5 wg RS 1622g, a moją zważyłem ze sterówka przycięta na 17cm i jest 1708g... a Auron RC2, który ma 34mm golenie czy 160mm skoku raptem 260g cięższy...

Może i Durolux faktycznie ciężki jest, ale też wszędzie piszą że mega sztywna i wytrzymała bestia, miało by to odzwierciedlenie w jego wadze.Bo jak chodzi o użyte materiały do jego budowy to jest identycznie jak w Pike.

 

Aurona mam to się mogę wypowiedzieć co do pracy, wagi i "jakości". Duroluxa na oczy nie widziałem, ale zbiera coraz lepsze opinie. ;)

Edytowane przez phoe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niemożliwe, co Suntour by o 200g aż oszukał na wadze Duroluxa, a Aurora podali prawidłowo?

 

Zresztą patrz na to:
http://activia.sgl.pl/cena/amortyzatory-suntour/durolux/275-cali_amortyzator-suntour-durolux-rc2-275-czarny-polysk-taper-2016/43

2137...

Nie ma też opcji że inny tłumik i aż dodatkowe 250g...

Edytowane przez phoe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, w Enduro team Scotta na Auronach jeździ, pytanie czy faktycznie Durolux nie jest robiony pod ostre Enduro/Gravity stąd jego waga wysoka bo i wytrzymałość wyższa wtedy, bo Suntour potrafi zrobić lekki widelec, a tutaj ewidentnie w niską wagę nie poszli.

Kumpel Foxa32 140mm wymienił na Aurona 160mm w Trance i też zadowolony, ten wideł naprawdę daje radę i bardzo fajnie można go pod siebie ustawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@phoe rozmawiamy o kompletnym rowerze więc to czy Suntour jest lepszy czy jest bez sensu. Swoją drogą ja rozumiem, że jesteś zadowolony po zmianie na inny wideł ale delikatnie przeginasz z tym zachwalaniem Suntoura. No i jak Fox to kupa to co powiedzieć o RS'e by być kulturalnym i nikogo nie obrazić?? 

a co myślicie o tym: Rose Root Miller 3 29" 2016? https://www.rosebikes.pl/bike/rose-root-miller-3-29-2016/aid:816333 amortyzacja z powłoką kashima. Jest trochę cięższy niż Canyon. Model 2017 Standardowo ma koła 29" ale pomieści też 27+ (podobno). Tylko nie wiem jak z geometrią tych rowerów. Tym bardziej ta możliwość zmiany kół ma na pewno duży wpływ na geometrię. Co z tego że będzie miał ekstra osprzęt jeśli będzie miał lipną geometrię. Nie jeździłem tym rowerem a testów za dużo nie ma. Jeździł ktoś z Was na tym rowerze? To dobra marka? Czy lepiej już dobrze znany Canyon? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy ktoś mógłby porównać linię Performance FOXa (przód i tył) do RS Monarch XX i SID XX. Chodzi mi o takie ogólne stwierdzenia czy np. RS będzie pracował lepiej/gorzej od tych FOXów na czym będą polegały różnice? czy np. któreś z nich będzie wybierało lepiej mniejsze nierówności itd. i czy RS które podałem można ustawić mniej sportowo i wykorzystać je (przynajmniej na początku) do turystyki/rekreacji. Będę wdzięczny za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...