Skocz do zawartości

[Bidon] Jaki bidon termiczny lub termos.


SovaLTD

Rekomendowane odpowiedzi

Hej

Elite Nanogelite bidon termiczny. Używam takich od paru lat. Miałam 0,5L, teraz na próbę kupiłam 0,75L.

 

Ten 0,5 L jak wlejesz gorący płyn (ale nie wrzątek) to przy temperaturze oscylującej około 0 trzyma około 2h przy czym pod koniec tego czasu woda jest w temperaturze Twojego gardła, nawet jak jest już jej mało. To znaczy nie lodowato zimna ale też nie jest ciepła, tzn. nie przeziębisz się ale też nie rozgrzejesz ;)

Ten 0,75 L teraz są pierwsze chłodne dni używania i już widzę, że o wiele szybciej oddaje ciepło - no cóż, fizyka - większa powierzchnia oddawania :)

Także ten większy niestety słabo się spisuje ale ten mniejszy moim zdaniem jest spoko.

Podr. M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, zwykły termos stalowy z marketu za 20zł daje radę, czy to wypad na narty czy rower. No jak nie ma promocji to z 30zł, ja mam za 20zł 0,5l z Tesco akurat.

 

12zł:

http://allegro.pl/t2-termos-prozniowy-0-5l-stalowy-kubek-klick-klack-i5980248423.html
Te wszystkie tanie termosy są bardzo podobne i się sprawdzają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Takich butli (termosów) używam:

http://www.forumrowerowe.org/gallery/image/20968-2butle/

Ciepło trzymają lepiej niż zwykły termos. Nadają się raczej do plecaka. Kiedyś mniejsza przejechała kawałek w lekko podgiętym koszyku.

Wlewam trochę przestudzone i piję z gwinta.

Czasem jeżdżę z tym termosem i jednym lub dwoma bidonami termicznymi - większy zasięg :) - na postoju dolewka gorącego płynu do

zimnego w bidonie i przez jakiś czas jest letni.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Dziś wieczorem odebrałem ten chiński bidon Sunrei. Wykonanie dobre, materiały wyglądają na dość solidne. 

 

Zalałem go wrzątkiem i wystawiłem na balkon gdzie jest teraz -10C. Nie miałem termometru więc pomiary są organoleptyczne :]

 

Po 1h nadal ukrop, nie jestem w stanie włożyć palucha do środka na więcej niż 2-3s

Po 2h ciągle mocno gorące, może wytrzymałem 10s i potem woda już mocno parzy w biszkopty.

Właśnie minęło 3h i woda jest jak gorąca herbata u babci. Trzeba pić małymi łykami żeby się nie poparzyć. 

 

Tu przerywam testy bo podjerzewam że na mrozie płyn będzie ciepły spokojnie przez 5-6 godzin, a to jest już i tak grubo ponad moje oczekiwania.

 

Ustrojstwo waży 280 gram.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pierwszy rzut oka super! Daj znać po jakimś czasie jak się sprawuje w terenie przy niskich temp. i częstszym piciu, i czy ta zamykana nakrętka się nie "wyrabia".

 

Od siebie mogę napisać, żę NIE polecam bidonu termicznego Elite Iceberg. Już jesienią przy niższych temp. płyn bardzo szybko tracił ciepło, w zimie nawet nie chciało mi się testować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Tu przerywam testy bo podjerzewam że na mrozie płyn będzie ciepły spokojnie przez 5-6 godzin, a to jest już i tak grubo ponad moje oczekiwania

Trochę inaczej sprawa wygląda przy termosie pełnym wrzątku, a przy zalaniu czymś zdatnym do picia i spadającym poziomie płynu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...