Skocz do zawartości

[bidon] Elite Deboyo, czy ktoś z Was ma taki bidon?


spitz

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

kupiłem bidon Elite Deboyo, właśnie go rozpakowałem i mam pytanie odnośnie zakrętki.

Od spodu na tej czerwonej kulce, która się obraca przy podnoszeniu jest jakaś dziwna substancja, wygląda jak jakiś klej / silikon czy coś takiego. Czy to jest standard w tym bidonie? Wygląda to dosyć nietypowo, nigdy się z czymś takim nie spotkalem. Może to jakiś uszczelniacz?

Zdjęcia: https://goo.gl/photos/G5hW3Z7yy2rCdgmr9

Jeśli ktoś z Was ma ten bidon to bardzo bym prosił o sprawdzenie. Dzięki.

 

Jeszcze teraz zauważyłem, że od góry ten plastik wygląda na jakiś niekompletny. Jak za bidon za 100zł to trochę lipa. No chyba, że faktycznie mam felerny egzemplarz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Nie jest to zwykły bidon. Producent zachwala go jako termiczny i pierwszy termos sportowy z komorą próżniową. Wykres też robi wrażenie, po 12h temperatura ze 100 spada do 50. Oczekiwałbym przynajmniej ciepłego/gorącego napoju po 6h to potrafią zwykłe termosy za 20-30 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam parametrów tego bidonu, na wykresie można wiele rzeczy narysować. Nie zmiania to faktu, że nawet bidon termiczny pozostaje bidonem. Jak sama nazwa wskazuje nadal jest to bidon i musi spełniać pewne parametry, które czynią go właśnie bidonem lecz równocześnie upośledzają funkcje utrzymywania ciepła. Termos za 20-30 nie wejdzie Ci do standardowego koszyka, aby się z niego napić musisz się zatrzymać i odkręcić, pojemność termosu też z reguły jest  mniejsza niż bidonów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jam mam ten bidon i bardzo go sobie chwalę. Bidon ma dwie nakrętki, jedna na rower, druga pokrywka jak w termosa. I powiem, że może nie trzyma aż tak jak jest narysowane na wykresie, ale bardzo blisko, sprawdzałem to specjalnie z wrzątkiem w środku wystawionym na balkonie, sprawdzałem co 4 godziny dla eksperymentu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

sprawdzałem to specjalnie z wrzątkiem w środku wystawionym na balkonie, sprawdzałem co 4 godziny dla eksperymentu.

To teraz sprawdź dla odmiany w czasie jazdy w zimnym wietrze :) przez te klka godzin.

 

 

 

 

ale bardzo blisko
 

Ciekawy jestem czy wtedy też to napiszesz ? :)

 

jka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiszę, bo sprawdzałem też w zimnych warunkach z zakrętką termosową, -2 było na polu. Sprawdzałem też jak trzyma ciepło pod czas jazdy na rowerze z zakrętką "rowerową". Musze przyznać że są straty ciepła przez tą nakrętkę, ale stwierdzam że bido trzyma przez 6 godzin na pewno z tą nakrętką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nalewałem gorącą wodę z kranu, nie wiem, może było tam 60 stopni. Nadawało się to do picia przez 5 godzin, potem wróciłem z wycieczki, woda była jeszcze dość ciepła. Piłem cały czas po trochu. Ale tak jak powiedziałem, bidon był z ustnikiem, nie z nakrętką termosową. Z nakrętką termosową trzyma bardzo dobrze, to właśnie sprawdzałem na balkonie przy -2 wypełnionym do pełna. Po napełnieniu bidonu wrzątkiem i zakręceniu nakrętki termosa powierzchnia bidonu jest cały czas zimna, co świadczy że nie przepuszcza ciepła. Natomiast z ustnikiem już tak nie jest, niestety. Ale według mnie wynik jest zadowalający. Korzystałem z bidonu dwa sezony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...