Skocz do zawartości

[2500zł] Cross/Trekking


Meiso

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Budżet jakim dysponuję to 2500zł, wzrost 194cm, przekrok 91-92cm, 90kg. W tygodniu pokonuję 50km, nie jest to duża odległość. Potrzebuję roweru, na którym będę miał wygodną pozycję, przy dłuższej trasie bolą mnie nadgarstki (obecnie poruszam się na rowerze z ramą 21" na kołach 26"). Przedni widelec może być sztywny, w większości będę pokonywał odcinki na drodze utwardzonej, czasem jakiś wypad do lasu. Zastanawiałem się nad jakąś alternatywą z kierownicą barankową ale chyba nie ma to sensu na tak małe odległości i ze względu na pozycję.

Zastanawiałem się nad czymś takim (przykład jeśli chodzi o samą ramę i pozycje):

 

http://allegro.pl/rower-miejski-romet-mistral-city-2016-promocja-i6372882284.html

 

Wcześniej przymierzałem się do Gianta Anyroad'a ale nie było rozmiaru i jest poza budżetem, część gratów mogę przełożyć ze starego roweru (tylną przerzutkę, hamulce, klamko-manetki).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam jakiegoś kompromisu, ponieważ jeżdżę dość dynamicznie, a przy okazji nie chciałbym mieć zbyt sportowej/pochylonej pozycji. @chudzinki przeczytałem te tematy, pozycje w pierwszym do mnie nie trafiają. W większości poruszam się po mieście, a więc takie rzeczy jak niskie krawężniki/dziury czasem będą zaliczane - waham się wiec czy aby na pewno rezygnować z amortyzatora, bo obecne średnio korzystam z tego, który mam w obecnym rowerze, a uważam go trochę za zbędny balast. Rozważam również opcję 3x10, obecnie mam 3x9 i czasem brakuje mi dodatkowego przełożenia (szczególnie latem). Jestem w kropce, ponieważ nie mam kompletnie pomysłu na rower, do tej pory na czym siedziałem to kilka rowerów:

Kross Pulso (nawet w rozmiarze XL jest za mały)

Giant Anyroad (w rozmiarze L jest prawie OK, lepiej gdyby był w XL'ce ale ciężko dostać i poza budżetem)

Giant FastRoad (najlepsza opcja ale również poza budżetem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie też patrzyłem i nie mogłem znaleźć w PL, a jeszcze w sierpniu były na Allegro.

A może jeszcze ten Kross? Ma miększe przełożenia. Co kto lubi  :P .

 

 

Accent odpada ze względu na pozycję
 

Nie wiem czy duża różnica będzie między nim a Anyroad... Nie znam się na geometrii, ale chyba niewielka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witajcie,

 

Poszukuję roweru crossowego do kwoty 3000 zł z przeznaczeniem do jazdy po asfalcie i okazjonalnie po drogach bitych, odpowiedniego dla wzrostu 172 cm. 
 
 
 
Jako że specyfikacje poszczególnych rowerów niewiele mi mówią, bardzo proszę o wsparcie techniczne i sugestie, który z rowerów ma lepsze parametry i jest wart uwagi. Ewentualnie może jakiś inny poza tymi dwoma wymienionymi? Jaki rozmiar ramy będzie właściwy dla mnie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...