Skocz do zawartości

[monitory pracy serca] Wybór monitora pracy serca na potrzeby treningu


Laos

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Zastanawiam się nad zakupem monitora pracy serca celem wspomożenia treningu. Powinien poza tętnem mierzyć czas, może z możliwością ustawienia interwałów, tak by można było zaplanować trening. Na razie służył by do treningów na trenażerze a na wiosnę na szosie.

Miałem kiedyś monitor biegowy firmy Polar, ale po wielu, wielu latach się wściekł a na opasce wytarł się plastik i nie można jej otworzyć. Miałem jednak pozytywne doświadczenia pod względem dostarczanych danych i stabilności odczytu.

Monitor powinien być ładowany na USB i nie wymagać baterii.

 

Zastanawiałem się nad Polar M450, ale ich pasek H7 wymaga guzikowych baterii i do tego plastik się wyciera i po pewnym czasie nie da się go otworzyć.

 

Może Garmin Edge 25 ale z skąpych informacji na stronie Garmina wynika że funkcje monitorowania serca są bardzo ubogie.

 

Jakieś inne zestawy o których nie wiem ?

 

Czy jakieś nadgarstkowe monitory serca mają funkcję pozwalające na ustawianie interwałów i treningów oraz posiadają stabilne pomiary tętna ?

 

Jakie są wasze doświadczenia z pomiarem tętna na potrzeby treningu ?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

Miejsce na baterię otwiera się za pomocą 5zł monety. Wkłada się w taką szczelinę i przekręca. Wraz z wiekiem opór wieczka jest coraz większy i używa się coraz większej siły. W pewnym momencie ta plastikowa szczelina jest już nie stroma, ale 45 stopni i nie daje oporu i się nie odkręca. Może wieczorem wrzucę zdjęcie.

O ileż prościej byłoby gdyby Polar zamiast zmuszać nas do kupowania guzikowych baterii wprowadził ładowanie na usb.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładowanie na USB nie jest takie idealne. Po kilku latach ogniwo traci swoje właściwości a wtedy wymiana tobi się bardzo kłopotliwa, nierzadko niemożliwa i trzeba wymienić sprzęt na nowy . Przy wymianie baterii nie ma takiego problemu, za każdym razem mamy nowe ogniwo, baterie "pastylkowe" wystarczają na naprawdę długo.

Co do monitora pracy serca to raczej proponuję pas na klatkę, zamiast nadgarstkowego.

 

Tapatalk...pszemoo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

Miejsce na baterię otwiera się za pomocą 5zł monety. Wkłada się w taką szczelinę i przekręca. Wraz z wiekiem opór wieczka jest coraz większy i używa się coraz większej siły. W pewnym momencie ta plastikowa szczelina jest już nie stroma, ale 45 stopni i nie daje oporu i się nie odkręca. Może wieczorem wrzucę zdjęcie.

O ileż prościej byłoby gdyby Polar zamiast zmuszać nas do kupowania guzikowych baterii wprowadził ładowanie na usb.

Pozdrawiam

Wiem o co chodzi ale tam nie ma żadnego tarcia i nic się nie wytrze. Trzeba starannie docisnąć monetę żeby się nie omsknęła i będzie git.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O takie wytarcie się krawędzi mi się przydarzyło po kilku latach używania.

 

0b2757c0fb76.jpg

 

Te rysy na krawędziach krążka to próby otwarcia tego prawie już otwartego krążka przez podważanie krawędzi. Bez powodzenia. Zaciął się w tej pozycji tuż przed pozycją otwarte i ani rusz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O takie wytarcie się krawędzi mi się przydarzyło po kilku latach używania.

 

0b2757c0fb76.jpg

 

Te rysy na krawędziach krążka to próby otwarcia tego prawie już otwartego krążka przez podważanie krawędzi. Bez powodzenia. Zaciął się w tej pozycji tuż przed pozycją otwarte i ani rusz.

Przyklej coś do tego na super glue w żelu, pozniej odlamiesz,pewnie sol z potu skamieniała i się zacieło

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...