Skocz do zawartości

[zmiany w PoRD] zmiany anty-rowerowe?


Rekomendowane odpowiedzi

Jak donoszą media:

 

"Zmiana przepisów sprawi także, że osoby poruszające się na hulajnogach (w tym elektrycznych), wrotkach, rolkach, deskorolkach będą miały obowiązek korzystania ze ścieżek rowerowych obok chodnika. Dziś muszą jeździć chodnikiem, co jest uciążliwe dla pieszych."

 

"Dobra zmiana"... Jasne: lepiej, by byli uciążliwi dla rowerzystów - zwłaszcza tych, którzy chcą (rozsądnie)szybko i sprawnie przemieszczać się, zwłaszcza użytkowo w przestrzeni miejskiej, po rowerowej infrastrukturze...

 


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

"Dobra zmiana"... Jasne

forum jest platformą apolityczną, zatem proszę nie prowokować tutaj sporów politycznych!!!

 

Na marginesie dodam, że Twoje "wiarygodne" źródło informacji jeszcze przed dwoma latami trąbiło o wielkich problemach jakie spotykają na co dzień rolkarze. Widziałem w wiadomościach protesty rolkarzy blokujących skrzyżowania w Stołycy i podobno mieli miażdżące poparcie społeczeństwa...

I co - rząd chce im pójść na rękę i znów będziemy mieli protesty i blokowanie dróg, tym razem przez rowerzystów?

W Rosji, w kraju gdzie kremlowska propaganda jest na każdym kroku, mądrzy ludzie mawiają - nie zapomnij wyłączyć telewizora...

Moim zdaniem nie ma co kręcić afery zanim sejm nie rozpocznie prac nad zmianami w ustawie. Koniec i kropka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może tu - Gazeta Prawna - znajdziesz linka do treści:

 


 

obecnie projekt jest na etapie konsultacji w resortach, więc pomysły w nim zawarte to nie dywagacje takich czy innych mediów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak jest naprawdę, ma ktoś linka do tego projektu nowelizacji?

 

Dlaczego sugerujesz, że gazeta miałaby kłamać?

 

Projekt masz tu: https://legislacja.rcl.gov.pl/docs//2/12290511/12382565/12382566/dokument247774.pdf

 

Link ogólny: https://legislacja.rcl.gov.pl/projekt/12290511/katalog/12382571#12382571

 

 

Ja tam nie mam nic przeciwko rolkarzom na DDR-ach ale niech trzymają sie prawej strony i nie wyjeżdżają na lewą.

 

Problem w tym, że rolkarz w czasie jazdy ma szerokość przeciętnego polskiego DDR, więc bardzo często trzymając się prawej, będą równocześnie trzymać się lewej :)

 

Dla mnie to kolejny krok w kierunku, aby uprzykrzyć życie rowerzystom. Nie mam nic przeciwko pod jednym wszak warunkiem: żeby DDRy nie były obowiązkowe dla rowerzystów. Powinni przy okazji zmienić nazwę DDR na Droga dla Przeszkadzających Świętym Kierowcom i Pieszym ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja bym się chciał dowiedzieć w imię jakich racji my rowerzyści, piesi, kierowcy mamy mieć dupsko zawracane bo ktoś sobie zakłada wrotki, jedzie na deskorolce czy hulajnodze. Dzisiaj widziałem kobitkę na ścieżce na nartorolkach. Nie twierdzę, że nie ma ścieżek gdzie ta cała menażeria się pomieści i będzie se sobą żyć w zgodzie ale w wielu miejscach przynajmniej ja tego kolorowo nie widzę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to szybko Cię przekonałem, że jednak masz coś przeciw rolkarzom na DDR :D

Nie musiałeś mnie przekonywać - tamto to była ironia ;) Najgorzej jest w weekendy a do tego dochodzą brzdące na roweruch biegowych... Tymczasem osoba do 10 lat na rowerze jest traktowana według PoRD jako pieszy i powinna poruszać się chodnikiem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

A ja bym się chciał dowiedzieć w imię jakich racji my rowerzyści, piesi, kierowcy mamy mieć dupsko zawracane bo ktoś sobie zakłada wrotki, jedzie na deskorolce czy hulajnodze.

 

Trzeba sobie odpowiedzieć na pytanie, jakie mogłoby paść z drugiej strony: z jakiej racji my wrotkarze, popylający na deskorolkach, rolkach i hulajnogach "mamy mieć dupsko zawracane" bo ktoś sobie jeździ rowerem czy samochodem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo niby jest dobra strona?? Pomysł jest idiotyczny i nie ma co tutaj dyskutować. Ścieżki rowerowe powstające zresztą za grubą kasę mają służyć rowerom a nie wszystkiemu co się porusza. Osobiście nie życzę sobie na nich tego typu towarzystwa. Tym bardziej, że masa rolkarzy ma największą frajdę za zapierniczania między pieszymi, .... w imię zasady "im więcej ludzi tym większa adrenalina". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie, to chodniki są dla pieszych, ścieżki rowerowe dla rowerzystów. Inne płcie (wrotkarze, kajakarze, paralotniarze, słusznie przywołani łyżwiarze) są tam gośćmi i mają uważać, nie wchodzić w paradę, a jak coś, to grzecznie przeprosić (dotyczy to również pieszych na DDRach i rowerzystów na chodnikach).

 

Wszelkie dyskusje typu "wrotkarze na chodniki czy na DDRy?" uważam za prowadzące donikąd. Dlatego z uznaniem przyjąłem voltę Kolegi gdy.

 

pzdr

Fawlty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rolkarze i DDR? To chyba jakiś żart. Korzystam z mniej więcej kilometrowego odcinka asfaltu, gdzie pas dla pieszych i rowerów są oddzielone linią - to, co tam się dzieje to jakaś patologia. Może mam pecha, albo jadę o złej godzinie, ale chyba tylko RAZ trafiłem na rolkarza, który w sytuacji, kiedy było mało miejsca dla niego, po prostu zwolnił i zachowywał się w sposób w miarę przewidywalny. Nawet chciałem mu pogratulować, ale jechał w przeciwną stronę.

Cała reszta to wielka niewiadoma, sposób poruszania - nieprzewidywalny. Nie chciałbym takich ludzi mijać na DDR.

 

Chociaż z drugiej strony - problemem są może nie tyle przepisy, co sami ludzie, którzy ich nie respektują, nie mówiąc już o zachowaniu zdrowego rozsądku na drodze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wynika z linkowanych artykułów, projekt zmian jest w uzgodnieniach resortowych. Więc nie są to jakieś luźne gadki-szmatki przy piwie decydentów, ale bardzo konkretne projekty. Póki co trzeba mieć nadzieję, że zostaną "wypalone rozgrzanym żelazem" na tym etapie. W parlamencie może być dużo gorzej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej "wyjątkowo moze poruszać się

po chodniku". Powinności nie stwierdzono. ...

 

Art. 2. 18. Pieszy – osobę znajdującą się poza pojazdem na drodze i niewykonującą na niej robót lub czynności przewidzianych odrębnymi przepisami; za pieszego uważa się również osobę prowadzącą, ciągnącą lub pchającą rower, motorower, motocykl, wózek dziecięcy, podręczny lub inwalidzki, osobę poruszającą się w

wózku inwalidzkim, a także osobę w wieku do 10 lat kierującą rowerem pod opieką osoby dorosłej;

 

 

Art. 11. 1. Pieszy jest obowiązany korzystać z chodnika lub drogi dla pieszych, a w razie ich braku – z pobocza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Art. 2. 18. Pieszy – osobę znajdującą się poza pojazdem na drodze i niewykonującą na niej robót lub czynności przewidzianych odrębnymi przepisami; za pieszego uważa się również osobę prowadzącą, ciągnącą lub pchającą rower, motorower, motocykl, wózek dziecięcy, podręczny lub inwalidzki, osobę poruszającą się w

wózku inwalidzkim, a także osobę w wieku do 10 lat kierującą rowerem pod opieką osoby dorosłej;

 

 

Art. 11. 1. Pieszy jest obowiązany korzystać z chodnika lub drogi dla pieszych, a w razie ich braku – z pobocza.

To dołoż jeszcze art. 33 p. 5 i decyduj czy jest jest zobowiązany czy wyjątkowo może. .. ;-)

Tym bardziej ze jego opiekun juz nie jest pieszym. ...

W sumie fajny casus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...