Skocz do zawartości

[pulsometr] do 150 zł co warto kupić?


lab_oj

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, jak w temacie poszukuje pulsometru do kwoty maks 150 zł. Chciałbym zeby był w miarę dobrej jakości i w miarę dokładny. Licznika raczej w tej kwocie nie znajdę... Dlatego zastanawiam sie nad pulsometrem w formie zegarka a konkretnie nad Sigma pc-9. Możecie cos fajnego jeszcE polecić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A myślałeś nad rozwiązaniem pulsometr ant+/bluetooth a jako czytnika używać smartfona?

 

Co do samego pulsometru Sigmy, to różne opinie czytałem w internecie jak byłem ma etapie szukania pulsometru (większość negatywnych dotyczyła gubienia sygnału i zakłóceń). Jest to jeden z podstawowych modeli i rewelacji bym się nie spodziewał.

 

pszemoo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tez trochę poszperałam na temat sigmy i tez wyczytałem ze czasami gubią sygnał...zastanawiam sie tez może nad jakimś używanym garminem czy polarem. Warto zainwestować w taka używek?

Nie wiem jak w tych urządzeniach kwestia wymiany baterii oraz możliwości wymiany pasa na klatkę. Jeżeli wymiana baterii wygląda tak jak w zwykłym zegarku to szedłbym w kierunku kupna używki. Tyle tylko, że w założonym budżecie będzie ciężko się zmieścić biorąc pod uwagę również używany sprzęt.

 

https://www.olx.pl/oferta/geonaute-ant-kodowany-pas-CID767-IDhIDLp.html

 

Do tego dokup jakąś starą Xperie mini za kilkadziesiąt złotych i mieszcząc się w budżecie masz pulsometr, który jak będziesz miał kasę będzie można sparować z zegarkiem Garmina (obsługują ant+).

 

pszemoo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, jak w temacie poszukuje pulsometru do kwoty maks 150 zł. Chciałbym zeby był w miarę dobrej jakości i w miarę dokładny. Licznika raczej w tej kwocie nie znajdę... Dlatego zastanawiam sie nad pulsometrem w formie zegarka a konkretnie nad Sigma pc-9. Możecie cos fajnego jeszcE polecić?

 

Jeżeli chcesz, żeby był dokładny musi mieć pasek. Z własnego doświadczenia moge polecić kupiony do biegania http://www.decathlon.pl/zegarek-cardio-onrhythm-50-id_8301692.html Nie ma nic oprócz pomiaru pulsu, zegarka i stopera, ale jest w miare dokładny. Porównywałem z pulsometrami do 100zł z allegro kupionymi przez znajomych i wg mnie lepiej mieć dokładny, odświeżany pomiar niż kilka bajerów więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszze jedna ważna kwestia. Szukaj pulsometru który ma kodowany sygnał. Jeżeli będzie nie kodowany to zarówno "Twoje dane" wyświetlą się u innych osób w pobliżu jak i Tobie mogą pokazuwać się "głupoty" ( np. trening na siłowni gdzie dużo osób korzysta z takich urządzeń).

 

pszemoo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

zastanawiam sie tez może nad jakimś używanym garminem czy polarem. Warto zainwestować w taka używek?

Jak najbardziej. Jeśli interesuje cię praca na tętnie to tylko i wyłącznie POLAR, jeśli zależy ci na GPS to tylko i wyłącznie GARMIN.
Sam ma dwie używki POLAR'a (RCX5 oraz CS500+), trzecią sprzedałem bo była mi zbędna i pracują bez najmniejszych problemów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...