Skocz do zawartości

[korba] Z 3x10 na 1x10 w crossie - ostatecznie.


bommmbel

Rekomendowane odpowiedzi

Hej:) Kilka razy już podchodziłem do tego tematu i chcę to wreszcie załatwić. Chodzi o zmianę napędu z 3x10 na 1x10 w crossie unibike viper 2016. W obecnej korbie shimano t521 48-36-26 z dużego i małego blatu w ogólę nie korzytsam i chcę się pozbyć przedniej przerzutki raz na zawsze. Z czasem i tak planowałem zmianę korby na tą z łożyskami zewnętrznymi i teraz jest na to czas i kasa. Do nowych kółek zamówiłem już nową kasetę deore xt 11-32 i kmc10 i jak najszybciej chciałbym do tego seciku dodać nową korbę 1x. Korba z jednym blatem to chyba max 38, z 40 mógłby być problem z ocieraniem o tylne widełki. Co proponujecie? W 500zł chciałbym się zamknąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybką odpowiedź :) W takim razie jaką zębatkę NW 38 byś polecił? ;) Ma być dobra, a cena w tym przypadku to drugorzędna sprawa.

 

A i rozumiem, że cały proces polega jedynie na ściągnięciu blatów i założeniu NW? W tym przypadku dam sobie radę :) A jeśli jakieś kombinacje byłyby wymagane, to na czym mogłyby one polegać?

 

Rozstaw śrub tarczy u mnie to 104/64 mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...