Skocz do zawartości

[zmiana napędu] oraz przerzutek


rav_bstok

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Modernizuję swój rower górski. Praktycznie wszystko wymieniam. Teraz doszedłem do wymiany napędu i przerzutek.

 

Możecie polecić coś dobrego w stylu jakość/cena? 

Potrzebuję kasety, korby i przerzutek. 

 

To co mam:

Koło:

Piasty Novatec 751 i F062 na łożyskach maszynowych
Obręcze DT 535 26' 32h 

Łańcuch HG40 

 

Rower był wcześniej 7rzedowy i chyba tak zostanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kupisz nic sensownego na 7s, nawet nie sensownego, po prostu nic.

 

Ja bym brał 10s, do 9s już ciężko znaleźć sensowny sprzęt.

 

Aha, no i łańcuch też nowy lepiej.

 

Budżet?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten łańcuch nawet nowy jest nic nie warty, więc nic tak nie oszczędzisz.

 

Masz tam 7 rzędową kasetę? Jak się upierasz przy 3x7 to bierz COKOLWIEK, bo to naprawdę nie ma znaczenia. Taki napęd to archaizm i jeśli chodzi o nowe rzeczy to nic lepszego niż średni sprzęt nie dostaniesz. Możesz wziąć przerzutki nawet i pod 9sp SLX (będą działać), ale po co skoro masz przedpotopowe manetki?

 

Możesz szukać używanych części wysokich grup pod 7sp typu Deore DX, STX lub coś podobnego, ale to zajęcie dla pasjonatów :whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to, że przez ten łańcuch będziesz musiał wymieniać napęd 2 lub 3 razy wcześniej niż jakbyś kupił coś normalnego. Możesz zostać przy 3x7 lub 3x8, ale łańcuch wypadałoby wziąć lepszy - są takie same pod 7 i 8 biegów.

 

Jeśli nie chcesz "aktualizować" napędu to kasetę bierz najtańszą, korbę podobnie w zasadzie, a przerzutki mogą być nawet klasy Acera - byleby nie były z tworzywa jak Tourney i wystarczy. Łańcuch może być KMC X8 i to jest najważniejszy komponent.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na forum nie ma "Panów". Pisz jak do znajomego.

 

Wszystko rozbija się o to, do czego chcesz używać roweru. Jeśli to ma być kompleksowy upgrade w poważniejszych celach i masz fundusze, wchodź w 10 rzędów. Do jazdy rekreacyjnej możesz spokojnie zostać przy 9 czy nawet 8 rzędach. Sprzętu jeszcze trochę na rynku jest, więc na lodzie nie zostaniesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, więc postanowiłem. 

 

Zwracam łańcuch HG-40:) i upgradeuje z 7 rzędów na 9. Koło zostaje DT SWISS 26 CALI. Większe nie wejdzie.

 

 

Pomógł mi trochę kolega z pracy i wybraliśmy taki układ napędowy:

 

1. Korba Shimano FC-M4000 40x30x22 ALIVIO 2016

 

2. MASZYNOWY SUPORT ALIVIO OCTALINK 118/68 BB-ES300

 

3. Przerzutka Shimano RD-M4000 9 rz. ALIVIO 2015

 

4. Przerzutka przód Shimano FD-M4000-TS6 ALIVIO 2016

 

5. KLAMKOMANETKI SHIMANO ALIVIO STM4000 3x9 !       (myślałem o zamianie na klamki fr5 i oddzielne manetki SLX za 200zł).

 

6. Zestaw kaseta+łańcuch 9 11-32 HG400 +HG53 Pin Alivio 2015

 

Koszt tego wszystkiego okoł 700zł i to jest taki budżet, który mi odpowiada.

 

 

Co o tym sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Zestaw całkiem ok. Jednak osobiście zdecydowałbym się na zastosowanie klamek i manetek zamiast klamkomanetek. Masz wtedy większe możliwości na przyszłość. Czy SLX? Przy takich komponentach jak podałeś spokojnie Deore wystarczy, a nawet Alivio, gdyby reszta osprzętu też była klasy Deore/SLX to inna sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Manetki są ważniejsze od reszty osprzętu, więc często zmiana manetek na wyższej grupy daje wymierne korzyści. Aczkolwiek jeśli chodzi o nowe Alivio to sporo przejęło ono z wyższych grup i dopiero XT są wyraźnie lepsze - niestety manetki XT 9sp już tylko używane. Wniosek: zostań przy Alivio.

Kup też spinkę do łańcucha i to najlepiej SRAM lub coś podobnej budowy - skuwanie łańcucha na stałe tylko uprzykrza życie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

1. Korba Shimano FC-M4000 40x30x22 ALIVIO 2016 2. MASZYNOWY SUPORT ALIVIO OCTALINK 118/68 BB-ES300

To bym zostawił

 

 

3. Przerzutka Shimano RD-M4000 9 rz. ALIVIO 2015 4. Przerzutka przód Shimano FD-M4000-TS6 ALIVIO 2016

Przerzutka przednia  Sram,pasuje nawet taniocha, 3.0

Przerzutka tylna Sram X5

 

 

5. KLAMKOMANETKI SHIMANO ALIVIO STM4000 3x9 ! (myślałem o zamianie na klamki fr5 i oddzielne manetki SLX za 200zł).

Manetki Sram X5 i klamki FR 5

 

 

6. Zestaw kaseta+łańcuch 9 11-32 HG400 +HG53 Pin Alivio 2015

Kaseta Shimano  HG 300 lub 400

Łańcuch KMC X9

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...