Skocz do zawartości

[merida] rower


natalii343

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! jestem na kupnie roweru. Uparłam się na 2 firmy a mianowicie Meride i Krossa. Konkretnie chodzi mi o model http://www.rowmix.com.pl/sport/5241-matts-6-10-v-2015.html  . Nie znam się na rodzajach sprzętu jakie przerzutki więc bardzo was proszę o poradę. Szukam roweru w przedziale 1000-1500 rama 18'' jeżeli nie ta merida to jaki inny proponujecie w tej kwocie. Bardzo proszę o pomoc z góry dziękuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Ta merida jest warta może z 700zł ... czemu się na meride uparłaś ? lepiej weź krossa już. Najlepiej wypadają rowey mniej znanym, czy też mnie "prestiżowych" marek, zwykle osprzęt w takich rowerach jest rzędu 2000 w np meridzie. Oczywiście wszystko zależy. I nie biały, ja mam biały, nie polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na meride uparłam się bo wcześniejszy mój rower to właśnie merida i byłam z niego meeeega zadowolona :D 
jeżeli chodzi o ramę to jest i to obojętne choć bardziej skłaniałabym się ku męskiej (bardziej i się podobają).
Nie wyklucza innej marki po prostu nie zna się na tym i dla tego pisze na forum żebym nie kupiła bubla tylko coś w miarę w tych pieniądzach.
Podpowiedzcie mi na co ma zwracać uwagę.  Może macie jakieś konkretne modele . Pomocy!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Wiesz ja tez miałem meridę kiedyś ... Nie jest to zła marka, droższe sprzęty są ok ale w tych do 2000zł robią straszni szit, naprawdę odradzam. A na co zwracać uwagę, poza oczywistą kobiecą kwestią jaką jest design i kolor :D 1 rzeczą jest widelec, należy wybrać rower z najlepszym widelcem w danych pieniądzach bo to jedna z najdroższych części i mało kto się decyduje z tego powodu na wymianę. A nie oszukujmy się, ciężki widelec który nie działa i waży blisko 3kg, można zastąpić sztywnym i urwać nawet 2kg na wadzę.

 

Następnie zwrócił bym uwagę na kola, szczególnie tylne, by było na kasetę a nie na wolnobieg, a na końcu przerzutki, manetki, bo to stosunkowo łatwo wymienić i nie jest to jakieś specjalnie drogie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwróć uwagę na napęd.3x8 to minimum,a lepiej 3x9

tak naprawdę nie wie o czy do mnie piszesz.... kompletnie sie nie znam;/

 

A na pewno potrzebujesz "MTB"? Może cross byłby lepszy? Po jakich gruntach jeździsz?

Z crossa coś takiego, ale nie wiem jak z rozmiarem. Tak tylko głośno myślę  :) .

A jeżeli koniecznie MTB to może to?

Trasy jakie wykonuję to z reguły asfalt, ścieżki rowerowe, las, i tereny lekko podgórskie... Nie wie jakie rowery są na takie trasy dlatego zalogowałam się na forum i szukam podpowiedzi bo nikt ze znajomych nie interesuje się rowerami. Szuka pomocy na forum.

 

wszystko co piszecie widelce  i te inne sprawy nie znam się na tym ... i niestety nie ma mi kto pomóc na żywo dla tego porady szukam na forum...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z crossa coś takiego, ale nie wiem jak z rozmiarem. Tak tylko głośno myślę  .

 

Ten akurat mi się nie podoba wizualnie ;) a na dodatek najmniejszy rozmiar to 19" czyli za duży.

Lea 3 fak wizualnie bardziej mi się podoba.

Naprawdę to ja nie wiem czym różni się cross od MTB. Więc nie wiem co dokładnie szukać dlatego tutaj szukam porady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz zdecydować czy chcesz najtańszy czy najlepszy do 1500 zł. Wtedy coś ustalimy. 

Najlepszy! lea 1 wizualnie mi odpowiadała chociaż teraz zastanawiam się nad  Evado 2.0 Jeszcze tylko pytanie czy wersja męska będzie mi w czyś przeszkadzać bo nie ukrywam bardziej mi się podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lea 1 - 3x7, czyli wolnobieg

Evado 2.0 - tak samo

 

Kands Mestro Lady - 3x8 - kaseta i to jest minimum jeżeli chcesz najlepszy.

Pisał o tym @Tatanka.

Może tutaj znajdziesz coś ciekawego.

 

 

 

czy wersja męska będzie mi w czyś przeszkadzać

Nie wiem. Proponuję się przymierzyć.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:thumbsup:. W tym przedziale cenowym bardzo dobry wybór crossa. Ewentualnie Remiro gdyby wizualnie bardziej Ci podszedł.

Tylko dopytaj jak z rozmiarem ramy, bo w Kandsie jest nietypowa rozmiarówka. Nie wiem jak w Remiro.

Nie wiem, nie znam się, nie doradzam. Ja do każdego roweru się przymierzałem i robiłem jazdę próbną  :yes: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo jestem kurduplem

 

"Kurduplowatość" może wynikać z krótkości nóg / tułowia bądź obojga tych elementów.

Jeśli masz krótkie nogi to o męskim maestro zapomnij -  a najlepiej zmierz sobie odległość podłoga - krocze w lekkim rozkroku i dużo się wyjaśni ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

"Kurduplowatość" może wynikać z krótkości nóg / tułowia bądź obojga tych elementów. Jeśli masz krótkie nogi to o męskim maestro zapomnij -  a najlepiej zmierz sobie odległość podłoga - krocze w lekkim rozkroku i dużo się wyjaśni ...

heheheh no to mam kumulacje jednego i drugiego  :laugh: długość nogi od podłoga-krocze 73 cm.
 

 

Link nie działa. Jeżeli chodzi o tego to spoko. To takie połączenie MTB z crossem, ale ponad budżet 

Ponad budżet ale jakoś chyba przeżyję jak na razie to rozmiarowo to nic innego nie widzę. 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...