Skocz do zawartości

[5000] rower ht na 29er


Kacyper

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów :) poszukuje roweru ht na kołach 29er do plus,minus 5000tys i prosiłbym o pomoc w wyborze.

Mój wzrost to 178cm ,waga 76kg

Moje oczekiwanie to dobry przedni amor z półki co najmniej-rock shock reba (amor to podstawa)

Korba z dwoma tarczami (trzy to za dużo)

Oczywiście przednia sztywna oś tylna tez by mogła być i z dobrym osprzętem jak za te cenę

Rower głównie do jazdy po polnych ,leśnych,nie za bardzo wymagających ścieżkach,ale który dałby rade i tez pojechać w góry na szlaki dla mtb

Chciałbym sporadycznie brać udziały w wyścigach mtb (stopień mało zaawansowany) bardziej dla frajdy

Jakie rowery byście polecili z waszego doświadczenia ?

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam ostatnio myślałem nad zmianą fulla na HT - z tego co oglądałem, to nieźle prezentuje się https://www.canyon.com/pl/mtb/grand-canyon/2016/grand-canyon-al-6-9.html 

 

Lekko na 5000 + koszt przesyłki :/ Jest jeszcze tańsza opcja - https://www.canyon.com/pl/mtb/grand-canyon/2017/grand-canyon-al-6-9.html. 

 

 

W sumie jeśli chcesz nowy rower na minimum Rebie to 5000 nie pozwala na wielki wybór.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w tych pieniądzach kupiłem niedawno na wyprzedaży nówkę treka superfly 6 2016. Większość Twoich wymagań spełnia. Nie ma sztywnej osi z tyłu ale jest możliwosc konwersji. Rower super. Za takie pieniądze chyba ciężko o coś lepszego. Polecam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w tych pieniądzach kupiłem niedawno na wyprzedaży nówkę treka superfly 6 2016. Większość Twoich wymagań spełnia. Nie ma sztywnej osi z tyłu ale jest możliwosc konwersji. Rower super. Za takie pieniądze chyba ciężko o coś lepszego. Polecam. 

Niezły ten Trek. Z ciekawości, możesz proszę napisać, ile waży (i w jakim rozmiarze)? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

SHAQ, dnia 27 Wrze 2016 - 6:32 PM, napisał: Ja w tych pieniądzach kupiłem niedawno na wyprzedaży nówkę treka superfly 6 2016. Większość Twoich wymagań spełnia. Nie ma sztywnej osi z tyłu ale jest możliwosc konwersji. Rower super. Za takie pieniądze chyba ciężko o coś lepszego. Polecam.  Niezły ten Trek. Z ciekawości, możesz proszę napisać, ile waży (i w jakim rozmiarze)? 

 

tylko ten połysk :/ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jednak poprawili geometrię Canyon-ów na rok 2017, są dłuższe, czyli takie jak powinny być.

 

Rozmiar L, czyli 19 cali efektywna długość rury 610. Wcześniej było chyba około 590? 

W sumie zerkałem ostatnio na Canyony ale chyba jeszcze nie zauważyłem tych zmian geometrii. Zastanawiam się czy przekrok dla rozmiaru L (841mm) nie byłby dla mnie za duży. Super, gdyby można było się przymierzyć ale rocznika 2017 to chyba nawet nikt jeszcze nie zdążył zakupić z forumowiczów.

 

Sam ostatnio myślałem nad zmianą fulla na HT - z tego co oglądałem, to nieźle prezentuje się https://www.canyon.com/pl/mtb/grand-canyon/2016/grand-canyon-al-6-9.html 

 

Lekko na 5000 + koszt przesyłki :/ Jest jeszcze tańsza opcja - https://www.canyon.com/pl/mtb/grand-canyon/2017/grand-canyon-al-6-9.html. 

 

 

W sumie jeśli chcesz nowy rower na minimum Rebie to 5000 nie pozwala na wielki wybór.

 

W link wkradła się kropka, ale chyba i tak wszyscy sobie poradzili ;p https://www.canyon.com/pl/mtb/grand-canyon/2016/grand-canyon-al-6-9.html

Można też szukać KTM Ultra z rocznika 2015 - one miały Rebę (rocznik 2016 ma Recon'a). Tyle, że są krótkie więc trzeba by po prostu przymierzyć. KTM Ultra 1964 lub KTM Ultra Team. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Rozmiar L, czyli 19 cali efektywna długość rury 610. Wcześniej było chyba około 590? 

 

Wcześniej jednak było to samo. 610 mm na podsiodłową 480 mm to takie minimum, mogło by być 5-10 mm więcej horyzontalnie. Główka w L-ce 125 mm, dużo, ale nie ma tragedii z tą geo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezły ten Trek. Z ciekawości, możesz proszę napisać, ile waży (i w jakim rozmiarze)? 

Ja swojego nie ważyłem. Na stronie podają 17, 5"-11.42.kg. Połysk mnie się podoba ale udało się jeszcze znaleźć wersję czarną z limonka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc mam dylemat pomiędzy dwoma rowerami proszę o pomoc w wyborze

 

https://www.canyon.com/pl/mtb/grand-canyon/grand-canyon-cf-5-9.html

 

http://katalog.bikeworld.pl/2014/web/produkt/rowery/mtb_29er_hardtail/superior/38644/xp_969_crb

 

który byście mi polecili?

 

superiora przymierzałem,bardzo fajny tyle że opony jak dla mnie za wąskie i zaraz pewnie do wymiany (no chyba że będą się spisywały w terenie i na piachu)

 

co do canyon brak możliwości przymiarki taki minus,i do wyboru tylko jeden kolor w rozmiarze M

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem każdy z tych dwóch rowerów ma po jednej kluczowej wadzie.

Co do Canyona to jestem tego samego wzrostu co ty i dla mnie M-ka byłaby po prostu za krótka. Też swego czasu myślałem o Canyonie, ale geometrycznie mi nie pasuje. Co nie oznacza, że ty się na nim nie odnajdziesz.

Superior - niegdyś klasyczny kąt główki 71 stopni powoli odchodzi w niebyt u inny producentów. Nawet Spec zszedł poniżej 70 w tegorocznym Epicu HT, a trzymali się przez lata tych 71 stopni jak świętości. I znowu, dla mnie to wada, ale dla kogoś innego niekoniecznie. Taki rower na technicznych zjazdach po prostu więcej wymaga od właściciela. Rower z główką 69,5-70 więcej wybacza i jest stabilniejszy na zjeździe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[Moim zdaniem każdy z tych dwóch rowerów ma po jednej kluczowej wadzie.

Co do Canyona to jestem tego samego wzrostu co ty i dla mnie M-ka byłaby po prostu za krótka. Też swego czasu myślałem o Canyonie, ale geometrycznie mi nie pasuje. Co nie oznacza, że ty się na nim nie odnajdziesz.

Superior - niegdyś klasyczny kąt główki 71 stopni powoli odchodzi w niebyt u inny producentów. Nawet Spec zszedł poniżej 70 w tegorocznym Epicu HT, a trzymali się przez lata tych 71 stopni jak świętości. I znowu, dla mnie to wada, ale dla kogoś innego niekoniecznie. Taki rower na technicznych zjazdach po prostu więcej wymaga od właściciela. Rower z główką 69,5-70 więcej wybacza i jest stabilniejszy na zjeździe.]

 

 

hmm z tym kątem główki to dałeś do myślenia,ale aż tak bardzo to będzie odczuwalne przy zjazdach?(mieszkam w wielkopolsce i raczej nie ma wymagających tras,chyba że raz w roku w góry wypadzik) 


 

 

Moim zdaniem każdy z tych dwóch rowerów ma po jednej kluczowej wadzie. Co do Canyona to jestem tego samego wzrostu co ty i dla mnie M-ka byłaby po prostu za krótka. Też swego czasu myślałem o Canyonie, ale geometrycznie mi nie pasuje. Co nie oznacza, że ty się na nim nie odnajdziesz. Superior - niegdyś klasyczny kąt główki 71 stopni powoli odchodzi w niebyt u inny producentów. Nawet Spec zszedł poniżej 70 w tegorocznym Epicu HT, a trzymali się przez lata tych 71 stopni jak świętości. I znowu, dla mnie to wada, ale dla kogoś innego niekoniecznie. Taki rower na technicznych zjazdach po prostu więcej wymaga od właściciela. Rower z główką 69,5-70 więcej wybacza i jest stabilniejszy na zjeździe.
 

 

w canyon długość górnej rury jest dłuższa o 5 cm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

aż tak bardzo to będzie odczuwalne przy zjazdach?

 

Będzie (czy bardzo, raczej nie), każdy jeden stopień "na główce" to około 1,5 cm na bazie kół (tak to kiedyś liczyłem). Jak wyżej, zawsze jest coś za coś, zjazdy stabilne, ale manewrowanie i podjazdy na minus. 71' główka to bardzo dobry kompromis w 29er. Są 29er z główkami 72'.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Chyba coś źle sprawdziłeś. Górna rura - Canyon 590 mm, Superior 605 mm.  Na lajtowych trasach kąt główki nie będzie miał znaczenia. Zaczyna mieć znaczenie im bardziej w dół i im trudniejsza nawierzchnia (korzenie, kamienie).

 

no tak,źle spojrzałem,takie trasy w dół to naprawdę bardzo rzadko,a według ciebie który godniejszy polecenia z tych dwóch rowerów no chyba że masz inny do zaoferowania w karbonie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Endrju911, dnia 03 Paź 2016 - 8:44 PM, napisał: Pokaz zdjęcia       jutro jak będzie pierwsza wyprawa to porobię foty i wstawię

 

Witam,dzisiaj pierwsze 30 km zaliczone,rower świetny, bardzo wygodny,no i szybki :D jedzie się naprawdę rewelacyjnie,poleciłbym go każemu :),tak na marginesie mam problem z dodawaniem zdjęć,nie wiem jak wstawić żeby od razu były wyświetlane, ktoś może mi pomóc?szukałem na forum,lecz nie znalazłem,dzięki pozdro 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...