Skocz do zawartości

[Avid Elixir3] śruby/podkładki, czy można nieoryginalne?


migajek

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, mam rockshox dart 2 z postmount, chciałbym założyć Avid Elixir 3. 

Nie mam oryginalnych śrub ani podkładek do tego zacisku, pytanie czy mogę założyć jakieś inne (w zwykłym sklepie kupić śruby odpowiedniej długości i kilka podkładek) czy też z jakiś waznych powodów jest to niewskazane?

z góry dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Podczepiam się do starego tematu gdyż mam to samo pytanie.

Podkładki do śrub zacisków(łączących zacisk z ramą) mi się jakoś dziwnie skorodowały pokruszyły i ostatecznie rozpadły na kawałki podczas ostatniej regulacji. Spróbowałem założyć jakieś inne: zwykłe i sprężynujące i niestety nie da się wtedy wyregulować zacisku :confused:

Rozumiem, że konieczne muszą być podkładki sferyczne (zwane inaczej kulistymi/stożkowymi)

Oryginalny zestaw ze śrubami kosztuje w sklepach wysyłkowych w Polsce ok 80zł + wysyłka (i te 80 zł to zestaw na jeden zacisk! czyli w sumie 170 zł). W Germanii dużo taniej bike-components.de wychodzi 25 € z przesyłką za dwa zestawy. Z tym, że rozczarowany ich trwałością myślę o jakiś nie oryginalnych. Ktoś wie gdzie można dostać takie porządne podkładki? (castoramy leroy merlin nie mają ich w ofercie). W internecie znalazłem tylko jeden sklep oferujący ze stali hartowanej i inoxowe ebmia.pl . Zna ktoś może inne źródła i mógłby potwierdzić, że będą mi pasować do zacisków?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z powodzeniem możesz zastosować zestaw podkładek ze zwykłych klocków v-brake.
Nie ma najmniejszego sensu kombinować i wyciągać z sakiewki takie pieniądze. 
Jestem przekonany że przeciętny serwis rowerowy będzie tego miał na wiadra i odda za zwykłe słowo dziękuję ...
Ja nie jestem serwisem rowerowym a tych podkładek mam z kilka jak nie kilkanaście kompletów.

Pozdrawiam  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...