Skocz do zawartości

[korba] Sram X0 kompatybilność pająków i directów 1x11, 1x10, 2x10, 3x10


michalANANAS

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym kupić korbę X0 ale ta która jest dostępna ma zębatkę pod 1x11 na direct. Ja potrzebuję 2x10. Czy w tych korbach X7, X9, X0, X01 jest kompatybilne podejście do standardowego pająka do korb Sram 120 lub 104 BCD? Robił ktoś takie rozpoznanie? Jeżeli tak to taka korba to prawdziwy skarb lekkie ramiona do każdego systemu 1x11, lub z pająkiem do 2x10 a z jeszcze innym pająkiem do 3x10. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale obok taki sam pająk do x9 więc wygląda na to że nie są kompatybilne między sobą. Lub może producent postopniował je wagowo?

 

Tu jest zdawkowa informacja że można tak robić czyli zamieniać między sramami pająki

http://northshorebillet.com/products/2-x10-104-bcd-spider-for-sram-x0-x9-cranks?variant=11504867137

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście ze można. Pająk to pająk. Wszystko do siebie pasuje jak najbardziej.

Musisz zwrócić uwagę na to jaka korba bierzesz. Jeżeli jest to normalna korba X0 tzn ze ktoś ją sobie sam przerobił bo napęd 1x11 to X01 a jeżeli to jest model x0 to jest od 2x10 lub 3x10.

Może być też tak ze jest to x0 do DH który ma krótsze korby i nie nadaje się zbytnio do normalnego roweru górskiego.

Kolejna sprawa to rodzaj osi. Jest inna średnica pająka dla korb z osią 24/22mm i inna z osią pod BB30.

BTW jak potrzebujesz samego pająka od x0 z 2x10 to ja robiłem zamianę w druga stronę i został mi pająk, bo szukałem samych ramion ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gxp czy bb30 i jaki masz bcd ja musze max 36 na większej tarczy więc pajak 104. Masz ten pajak z blatami? Faktycznie oferowana korba jest z dh i ma zamach 170 ale takiego właśnie szukam na mój wzrost. Chociaż 175 też pasuje. Te korby są tak uniwersalne że na rynku wtórnym trudno je znaleźć są lekkie.

 

tapniete z telefonu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnice są tylko przy osiach BB30 i GXP.

 

Ja mam X0 GXP z 2x10 do którego przelożyłem cały pajak z zębatkami z nowego GX 1400 GXP 2x11 (do GXa wleciało jajo Garbaruka).

 

Przeszedłem na directa w obu rowerach ze względu właśnie na elastyczność w konfiguracji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...