Skocz do zawartości

[pedały i buty] Szukam butów do tych pedałów


Bartuu

Rekomendowane odpowiedzi

Pedały Shimano M-520 jak najbardziej polecam, są trwałe, sam taki mam i uważam, że na poziomie amatorskim nie ma sensu inwestować w droższe.

Co do butów to już kwestia budżetu i dobrania do stopy. Musisz poczytać trochę, niektóre marki pasują ludziom, którzy mają wąską stopę, inne tym z szerszą.

Ja osobiście mam wąską więc zakupiłem buty SIDI Five XC, moim zdaniem idealnie dopasowują się do wąskiej stopy. 

Myślę, że zestaw, który wysłałeś będzie odpowiedni pod względem wytrzymałości. Należałoby przymierzyć przed zakupem bo z rozmiarami jest różnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim.

Pociągnę temat. Przymierzam się do kupna butów i SPD. Od znajomego dostałem radę, aby szukać butów z "żyłką" na pierwszym miejscu (na pierwszej pozycji licząc od góry)  , zamiast rzepa. Rzep się rozciąga co może powodować luz w bucie.

Prawda to?

 

PS: wskazany zestaw w wcześniejszym linku prezentuje się zacnie :), ale brak zapięcia na "żyłkę".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
Od znajomego dostałem radę, aby szukać butów z "żyłką" na pierwszym miejscu (na pierwszej pozycji licząc od góry) , zamiast rzepa.

Pomiędzy żyłką a rzepem jest jeszcze

https://www.cyklotur.com/buty-rowerowe/meskie/mtb/p,sidi-buty-eagle-5-fit-czarne-r-44-5-sidi,266925.html?_pli=25e9c6#75776937

klamra.

Może kolega chciał przyszpanować znajomością tematu?

Jak spinasz się na pierwszą "10" w BM to może żyłka pomoże ;) zamiast łydy.

Co tam, z żyłką to o pudle bym pomyślał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki.

Po chodze po sklepach i po przymierzam.

Te buty i pedały z zestawu możesz prawdopodobnie przymierzyć w Decathlonie jeśli masz blisko. Na ich stronie sprawdzić możesz dostępność danego modelu nawet w konkretnym sklepie. Z tego co pamiętam na pewno są tam czarne turystyczne MT34 a pedały mają po 99zł bo sam je kupowałem (M520).

 

Polecam przymierzyć w stacjonarnych i kupić ostatecznie w Internecie gdzie najtaniej znajdziesz z przesyłka (allegro, ceneo, skąpiec, nokaut). Większośc osób chyba tak robi, bo jednak duża przebitka czasem cenowa w sklepach stacjonarnych.

 

Co do rozmiary Shimano to potwierdzę z doświadczenia, że zazwyczaj trzeba brać rozmiar większy. Noszę 45, SPD mam 46 (wkładka 29cm).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

kupować buty z rzepem (na pierwszym od góry), czy skupić się na poszukiwaniach butów z żyłką/ klamrą?

Są użytkownicy zadowoleni z rzepa bo im wystarcza takie zapięcie.

Klamra, żyłka są pewniejsze. Lepiej można dopasować zapięcie, możliwość poprawienia,precyzyjnego dopasowania w locie.

Więc jak portfel wytrzyma to klamra, żyłka są lepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekaj na zimę, ja w grudniu 2015 kupiłem nowe m089 za 240pln z przesyłką. Moim zdaniem warto zaczekać i kupić lepszy but. Pedałki m520 mogą być, ale też rozważ 540. Bo na 520 troszkę narzekań (w tym moich) się zdarza. Ja swoje już dwa razy musiałem serwisować - 5000km i dwa serwisy w rok. Bez lania karcherem w łożyska oczywiście. No i do 520 wypada kupić ten kluczyk specjalny za 20pln z wysyłką, a to już robi cenę nie 100 a 120pln.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

1.Ogólnie nada się. Kwestia potrzeb i preferencji.
 

- Ogólnie do "jazdy dla siebie"

- jak wykonam swój plan przygotowawczy to chcę w przyszłym sezonie (po zimie) wystartować w zawodach, spoglądam w przyszłość realnie, będę mierzył w max 50 km.

 

 

2. Cena pewnie spadnie jak pojawi się nowy model, kiedy???
 

- nie nastawiam się na zniżkę typu 60 % w dół, ale w zimie potrafią ceny spaść i się zastanawiam czy coś niżej będzie, nigdy tego rynku nie monitowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...