Skocz do zawartości

[800] używany dla początkującego


Mou

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich wink.gif
Potrzebuje roweru do przemieszczania się w mieście jak i poza nim. 
Chcę kupić coś z drugiej ręki do 800 zł max. Wiem, że jakbym chciał coś nowego to w takim budżecie jakieś chińskie wynalazki.
Myślałem o jakieś używanej meridzie. Nie znam zbyt dobrze rynku jednośladów, dlatego proszę o pomoc w wyborze.
Rama 17/18.
Myślałem o kalahari 590 sx. 

 


http://allegro.pl/okazja-rower-mtb-26-scud-alu-taniej-o-200zl-i6515414316.html?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym Scudem nawet nie zawracaj sobie głowy, zwykły szrot.

Kupując używany rower nie skupiaj się na jednej firmie, tym bardziej jednym modelu. Najważniejsze to to żeby był sprawny, nie wyeksploatowany, żebyś nie musiał zaraz wymieniać napędu itd...

Ile masz wzrostu i ile ważysz? Skąd jesteś bo podejrzewam że rower będziesz chciał odebrać osobiście?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

170/70 kg

Mieszkam w Warszawie.

To nic z Kandsa nie jest warte uwagi?

Niektórzy mówią, że spoko rower, drudzy szrot...

 


Tym Scudem nawet nie zawracaj sobie głowy, zwykły szrot.

Kupując używany rower nie skupiaj się na jednej firmie, tym bardziej jednym modelu. Najważniejsze to to żeby był sprawny, nie wyeksploatowany, żebyś nie musiał zaraz wymieniać napędu itd...

Ile masz wzrostu i ile ważysz? Skąd jesteś bo podejrzewam że rower będziesz chciał odebrać osobiście?

To co możesz polecić do 900 zł... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na temat używek Endrju911 już wszystko ci napisał. Zastanów się jaki chcesz rower (MTB/cross/treking/city), policz jaki rozmiar ramy dla ciebie, zbadaj allegro, olx, też lokalne sklepy z używkami, których w Warszawie nie brakuje. Daj nam linki no to co ci wpadło w oko. My to oplujemy :) Czy ty się spodziewasz ze my będziemy szukać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanów się też jakiego roweru potrzebujesz. Kupowanie MTB do jazdy po mieście mija się z celem, więc do miasta wybrałbym trekkingowy lub crossa. Trekkingowe dadzą bardziej wyprostowaną pozycję, na crossie można pojeździć bardziej ''sportowo''. Zależy też co kryje się pod pojęciem poza miastem, czy jakiś teren czy utwardzone drogi, jeśli tylko to drugie (również drogi leśne bez korzeni, kamieni, piachu) to również cross/trekking da radę.

Nie ma konkretnych modeli, zwracaj uwagę na to żeby miał napęd 3x8 lub jeśli się uda 3x9, ważny przy tym jest jego stan tak jak już pisałem wyżej. Oczywiście hamulce tylko v-brake i żeby były działające, żadne tarczówki. 

Pokaż jeśli coś znalazłem na olx, allegro to postaramy się ocenić.

Ewentualnie jeśli chciałbyś nowy to MTB to:

http://allegro.pl/rower-wheeler-protron-521-acera-24-biegi-okazja-i6509924498.html#thumb/1

Jest też Kands 1100 o którym wspominał kolega wyżej ale nie ma rozmiaru 17 w ramie męskiej (dostępny w przypadku damki)

Lub cross:

http://allegro.pl/solidny-szosa-teren-rower-spartacus-2016-cross-3-0-i6509796928.html

To najtańsze przyzwoite propozycje nowych rowerów.

 

 

Edit: Lazaro też są dobre ale pod warunkiem że mają napęd 3x8 a te które podlinkowałeś mają 3x7 więc odpadają.

Ten Kands też bo rama za duża.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te 2 Lazaro mają wolnobieg (bo 7 przełożeń z tylu), a tego rozwiązania warto unikać. Ono jest mniej trwale pod obciążeniem, chociaż 70 kg twojej wagi to nie jest zbyt dużo. Poza tym komplikujesz sobie w przyszłości możliwości rozbudowy roweru o lepsze części.

 

Kands 1100 za taką cenę - może być. Chyba gdzieś tu był duży temat użytkowników MTB kandsa, może poszukaj.


Wheeler jeszcze sprzedaje takiego dziwnego stworka http://allegro.pl/wyprzedaz-rower-wheeler-protron-627-999-zl-i6508121712.html

Jeżeli "poza miasto" kolegi Mou to są drogi utwardzone, to może warto się zastanowić nad bezobsługowej przerzutką Nexus7 zamiast 3x8.

Ja oglądałem damską wersje tego Wheelera dla żony. Był on calkiem, tylko oni wpakowali tam terenowe opony 2.1, no a na asfalcie oni jadą tak jak powinny - nie bardzo.

 

Jeszcze za 999 Romet sprzedaję na allegro MIstral Urban.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to może ja coś od siebie, skoro już są propozycje obijające się po 1000zł.

Sam niedawno stałem przed praktycznie identycznym dylematem, W tym wątku szczegóły

http://www.forumrowerowe.org/topic/209415-1000zl-mtb-czy-cross/

 

Ja zaproponuję Saveno Taurus 2.0 GTS za 999zł. Do 1000zł aktualnie chyba nie ma nic lepszego.

Również latam aktualnie głównie po asfaltach i zdarza mi się zjechać na ścieżkę deptaną, jak na razie zaznaczam. Od kiedy mam rower (czyli niecały tydzień :) )robię po 20-30km wieczorami, z racji że od 15 lat na rowerze nie jeździłem a i rehabilituję nogę po urazie stopy i zerwaniu więzadeł. Długo się zastanawiałem czy Cross czy MTB czy może miejski, nawet teraz (wczoraj konkretnie) zacząłem żałować, ze nie kupiłem Lazaro V3 ale szybko mi to przeszło, gdy wracając z asfaltu zjechałem na ścieżkę. Szybki zjazd i już wiem, ze tylko MTB. Dodatkowo, nie wiem jak u Was wyglądają miasta ale zazdroszczę  Wam równych powierzchni. U mnie krawężnik na krawężniku, krzywe płytki, schody, uskoki, zjazdy, podjazdy, progi, kostka na drodze i przede wszystkim - jakość nawierzchni asfaltowej, która przypomina większy teren niż drogę - dziury, łaty, koleiny, przysłowiowa tarka bla bla bla. Nie wyobrażam sobie tego na Crossie.

Rower kupuję na lata, więc wole sobie nie zamykać możliwości zjechania z asfaltu a i ścieżki leśne (jak kolega wyżej to określił) jednak posiadają korzenie, kamienie, przeskoki, uskoki, wyżłobienia itp. Przynajmniej u mnie (mieszkam w Kielcach lasów u nas dostatek a i innych terenów też jest - kadzielnia, wietrznia, telegraf bla bla bla) A jak najdzie mnie na całkowite zjechanie z asfaltu to wolałbym nie mieć przykrej niespodzianki i utknąć lub coś popsuć.

 

Ale muszę wprowadzić pewne zmiany, bo jednak przydałoby się ciut wygodniej na płaskim, mianowicie

Zakupiłem już rogi gięte Accent Sport 2 i szukam sobie już opon semi-slick (pewnie Schwable jakieś).

 

Dlatego radzę się poważnie zastanowić, czy aby Cross wystarczy, zeby później nie było zgrzytania zębami bo nie wjedziesz gdzieś. Aha, i osobiście odnoszę wrażenie, ze 26" jest zwrotniejsze niż 28-29" w mieście (choćby podjeżdżanie do przejścia dla pieszych lub poruszanie się w nawet niewielkim tłoku np. w parkach, głównych ulicach, deptakach itp.).

 

I tak jak koledzy mówią - tylko kaseta. Później to już szukaj jak najlepszego osprzętu i to dobranego z głową.

Jak nie masz 1000zł na rower - bierz Kandsa 1100. Jak możesz to dopłać do Saveno bo ma lepszy osprzęt i blokadę na amortyzatorze (mogę zdjęcia szczegółowe roweru podesłać).

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostanę przy MTB, to na pewno. Niby większość czasu spędzam w Warszawie z racji studiów, to w wakacje wracam do siebie, a tam nie ma zbyt wielu ścieżek rowerowych. Po drugie, wygląd też się dla mnie liczy, w mniejszym stopniu, ale jednak. 

Jak na razie Kands, albo Saveno. Co do rometa to wszyscy mi mówią, że to złom i nie warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale pamiętaj że musisz mieć ramę 17''. 19-stka będzie za duża, a Kands właśnie ma taki rozmiar. Saveno ma 17'' więc jest ok. 

Ja nie oceniam marek, że Giant jest super a Romet to złom tylko poszczególne modele. Bo są Gianty które można o kant d... potłuc i bardzo dobre Romety. Więc nie zgadzam się z takim stwierdzeniem że dana firma to złom i tyle. Pokaż konkretny model :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak w Kands 1100 ale do Saveno założysz tarcze na tył w przyszłości, ma również asymetrycznie giętą ramę (w znaczeniu ze ta skośna poprzeczka z jednej strony spłaszczona jest góra/dół na z drugiej po bokach. Do tego ma główkę trapezową (w serwisie powiedzieli mi że to dobrze) i prostą kierownicę.

Saveno wydaje się porządniejszy i mocniejszy. Przynajmniej mnie.

Ale sprawdź, czy mają 17" bo ostatnio im brakło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy jaki jest przekrok w rowerze z ramą 18''. Najlepiej zapytać i zmierzyć długość swojej nogi ( w lekkim rozkroku od krocza do podłoża), powinno być około 3-4cm luzu.

Jeśli chodzi o używane to znalazłem np takie (ale tu wchodziłaby tylko wysyłka):

http://allegro.pl/rower-giant-ricon-17-26er-acera-alivio-i6516503439.html#thumb/1

http://allegro.pl/rower-gorski-b1-alu-deore-manitou-wygodnerowery-co-i6501849851.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coś mi się wydaje, że przy 170cm łapiesz się w rozmiarówce Saveno dla 19".

Na światrowerów.pl (ci, co sprzedają saveno na allegro) rozmiar m to 168-178cm. Zadzwoń i się zapytaj jak to z rozmiarami.

 

edit:

a po poszukiwaniu używanego to tylko z oględzinami. Praktycznie wszystkie ogłoszenia, gdzie sprzedający zapewniał o idealnym stanie okazywały się porażką. Zawsze coś...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...