Skocz do zawartości

[ok. 1000] dla dziecka


davos

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

starszy syn po woli wyrasta z kółek 24". Szukam roweru na 26" i ramie 14-15 cali na wzrost w okolicy 150cm.

Niestety w tym przedziale cenowym rowerki, to straszne klocki (Romet Rambler 1/2 i Kross Hexagon X1/X2) ważące ponad 14kg. Na allegro widziałem, że ktoś sprzedaje rowerki na ramie Birii ważące około 12kg - jakby zmienić oponki na jeszcze lżejsze, to już byłoby znośnie.

 

Macie pomysły czego można by było jeszcze poszukać? A może samemu złożyć rower na Birii - taniej chyba nie wyjdzie, ale może kilka elementów mógłbym wrzucić trochę bardziej dopasowanych pod młodego? Może da się dołożyć parę zł i kupić coś sensowniejszego? Tarczówek i wyżej niż Tourney nie potrzebujemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym wydać koło 1tys za rower. Ale jak uda się znaleźć coś super, to mogę nagiąć budżet.

Problem polega na tym, że nie ma takich rowerów - nie potrzebuję super wytrzymałych obręczy, bo młody waży koło 40kg i nie przekroczy 50 do końca używania tego roweru. Nie potrzebuję deore/alivio, bo nie jeździ w trudnym terenie, a do wycieczek turney będzie wystarczający. Widelec też może być sztywny, bo przy jego wadze i cenie roweru w okolicy 1000zł to mniejsze ciśnienie z przodu da więcej niż tani uginacz.

 

Unibike Mission jest dokładnie przeciwieństwem tego czego szukam: 1400pln, 2,5kg amortyzatora XCT (którego młody nawet nie dognie) i alivio/acera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wydaje mi się ze poniżej 14 kg w tej cenie da się zejść. Zobacz ile ludzi wydają w "manii lekkości" żeby zyskać pareset gramów. :) Można polować na malorozmiarowe używki Scott, Spec, KTM, Gianta i innych, może będzie ok 13kg. Coś takiego

allegro.pl/rower-specialized-rama-15-cali-damski-dziewczynki-i6504901786.html

 

Ten Wheeler też niby 13.2kg, ale za to nowy. http://allegro.pl/rower-wheeler-pro-50-meski-14-wyprzedaz-i6492199073.html

 

No a dodatkowe sposoby odchudzenia ty sam określiłeś - sztywny widelec i cienki opony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...