Skocz do zawartości

[przerzutka przednia] Shimano acera - trudności z regulacją


gruniu

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak mówi kolega przede mną. Musi być zachowana linia łańcucha. Musisz mieć cały czas dopasowane biegi.

Jak to dopasować?

Zależy jaki masz zakres przełożeń z tyłu. np ja mam napęd 3*9 i stosuje:

1 bieg z przodu --- z tyłu 1,2,3

2 bieg --- 3,4,5,6

3 bieg --- 5,6,7,8,9

Ustaw przerzutkę na linii łańcucha. 

Nawet w XTR na skrajnych by obcierało ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wszystko mam ok.

Dzisiaj regulacja tylnych przerzutek.

 

pozdrawiam


I jestem po regulacji. Do góry idą rewelacyjnie. Na dół już nie tak fajnie. Ze skrajnej wew. zrzuca na 3 wew. Później już z 5 na 3. Przy czym trzeba dwa razy użyć manetki, bo za pierwszym nie zrzuca.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przednia największa zębatka naprostowana. Zrobiłem sobie przyrząd i na jego podstawie widziałem gdzie jest wychylenie. Klucz "szwedzik" w ruch i jak ta lala.

Ale tył niestety nie. Linka wymieniona, ale po regulacji to samo. Wydaje mi się, że słabo sprężyna odbija w przerzutce, ponieważ jak nią ruszam, podczas regulacji, to nie zawsze wraca do tej samej pozycji. Jak wychyle max do tyłu i/lub do przodu to widzę różnicę.

Czy kupić nową przerzutkę, czy może da się coś jeszcze wyregulować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy możliwe, że przerzutka może nie zrzucać łańcucha prawidłowo, jak łańcuch jest rozciągnięty?

Taki opis znalazłem w sieci.

 

Dodałem zdjęcie na którym widać szczelinę (zaznaczona strzałka), która powstaje po dokręceniu przerzutki do ramy. Ta szczelina jest prawidłowa? Jeżeli tak to po co w elemencie trzymającym śrubę, jest wycięcie?

post-200588-0-41520900-1474910772_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samo wyciągnięcie łańcucha raczej nie wpływa zbytnio na sprawność przerzutki, co innego jeśli sworznie są wyrobione. Nowy łańcuch wygina się na boki w niewielkim stopniu, natomiast gdy sworznie są wyrobione to łańcuch staje się elastyczny, a co za tym idzie nie słucha się przerzutki. Jeśli kółka napinacza przerzutki zawsze ustawiają Ci się w linii zębatek kasety to na 90% winił bym łańcuch. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem przyrząd do pomiaru łańcucha i okazuję się, że jest sprawny. Co prawda wskaźnik o wartości 0,75 lekko wpada, ale 1 nie. Wczoraj zauważyłem, że po zrzuceniu manetki z największej skrajnej, na mniejszą zębatkę, przerzutka nie ustawia się w linii.

Kupiłem 3 dni temu rower Bulls dla syna i tam nie miałem problemu z wyregulowaniem przerzutek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to łańcuch. Trzeba pamiętać, że łańcuch nie tylko wyciąga się na długość ale także wyrabia, że wygina się na boki i to właśnie wtedy gdy zbyt mocno wygina się na boki nie chce spadać z góry na dół lub gdy linka nie jest odpowiednio napięta. Skoro sprawę załatwiłeś z linkami to pozostaje temat łańcucha. W tym wideo jest to dokładnie opisane.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...