Skocz do zawartości

[do 2000 zł] Jaki MTB ?


Umpero

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Planuje zakupić rower MTB. Max budżet to 2000zł.

Obecnie jeżdżę na crossie Kands Maestro rama 19".

 

Czytam o MTB i dostaję już oczopląsu.

Na co powinienem zwrócić uwagę przy doborze rozmiaru ramy ?

Czytałem o jakiś długościach ramy i innych parametrach i totalnie się pogubiłem.

Czy jeśli mam crossa 19" to i MTB też powinien być 19"?

Koła 29" czy mniejsze ?

 

Rower generalnie będę chciał używać do długich przejażdzek do lasach i "ścieżkach" MTB w Mazowieckim.

Chcę również wystartować w przyszłym roku w LPBM lub Mazovi. Moim głównym celem jest fun i odrobina rywalizacji.

 

Czy możecie polecić modele rowerów nowych ?

W grę wchodzą również używane - na co polować ?

 

W przyszłości będę chciał zmienić amor ze średniego segmentu (800 - 1000 zł).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Na co powinienem zwrócić uwagę przy doborze rozmiaru ramy ?

Na to pytanie odpowie film  https://www.youtube.com/watch?v=kd9U-r1ifIE.

 

 

 

Koła 29" czy mniejsze ?
 

Osobiście też znam tylko 26 i nie uważam, że 29 dałoby mi duużo lepsze wyniki. Ja bym celował w 26'

 

Napisałeś max 2000 zł, nie dałbyś rady dołożyć jeszcze troszkę? Poczekać? Może w zimę byś coś wyrwał. Używkę za 2700 czy 3000 możesz mieć naprawdę konkret. Napęd SLX, może lepiej-zintegrowana korba-rock shox-jakieś fajniejsze hamulce; może AVIDY. 

 

Coś nowego do 2000 będzie serio słabe, a na czymś lepszym fun będzie większy! Tak mi się przynajmniej wydaje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś nowego do 2000 będzie serio słabe, a na czymś lepszym fun będzie większy! Tak mi się przynajmniej wydaje

Polać mu, święte słowa.

Za 2500-3000PLN można naprawdę fajny używany sprzęcik wyrwać. Szukaj czegoś na dobrych kołach i dobrym amortyzatorze. Napędem się nie

przejmuj zazwyczaj będzie troszkę dotarty ale to są elementy które się zużywają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie to żona trzyma pieczę na finansami i już marudzi że drugi rower w krótkim czasie chcę kupić :P

W chwili obecnej mam zajawkę i boję się, że jak wydam więcej kasy to na tej zajawce się skończy, a pieniądze będą już wydane.

Dlatego też chciałbym w obecnej chwili celować w sprzęt do 2000zł i później ewentualnie coś dokupić np. amor i jakieś kółka.

 

Co do jakości osprzętu to się słabo znam i nie bardzo wiem co daje mi lepsza korba czy hamulce AVIDY :) Właśnie co daje lepsza korba? :) Co do hamulców to łatwo się domyślić :)

Na chwilę obecną mam jedynie rozeznanie w przerzutkach na podstawie poniższego schematu.

 

http://wrower.pl/sprzet/hierarchia-grup-mtb-shimano,5959.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem na podanej grupie na FB taką ofertę

 

Trek 4300, po pełnym serwisie w stanie bardzo dobrym.
Nowe stery, pedały, linki i pancerze, hamulce Shimano Deore + tarcze.
Osprzęt Shimano XT, amortyzator RS Reba, koła piasty XT obręcze DT Swiss.
Koło 26".
Rama 18,5"

 

Cena 2600

 

To dokładnie ten rower co w linku poniżej.

http://allegro.pl/rower-mtb-trek-4300-rock-shox-reba-shimano-xt-i6495483095.html#imglayer

 

Co o tym myślicie?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co to oznacza, że np. przerzutka tył to Deore, przód Alivio, a manetki Acera ?

Czy to ma jakiś wpływ na funkcjonowanie roweru?

Identyczną kombinacje miałem w moim Krossie. Działało to bardzo dobrze. obecnie cały zestaw poleciał do rowerku Żonki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żonka łapie się za głowę jak jej podaje cenę za ponad 2 tysiaki za rower :whistling:

Zastanawiam się czy nie sprzedać swojego crossa Kands Maestro, którym de facto jeździ się rewelacyjnie. Mam mocną zajawkę na maratony MTB i żona mocno się opiera aby wydać pieniądze na kolejny rower.

Podpowiedzcie ludziska co byście zrobili na moim miejscu ?

Sprzedać crossa (zapewne ze stratą) i kupić MTB np. na kołach 29"?

Tego czego się obawiam to, że te rowery nie będą tak użytkowane intensywnie aby była konieczność posiadania dwóch sztuk.

Obecnie to na co mogę sobie pozwolić to raz w tygodniu wypad na długą wycieczkę (kilkadziesiąt kilometrów w weekend).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim ustalic musisz jaki rozmiar ramy dla Ciebie będzie odpowiedni. W rowerze typu kross ma to troche mniejsze znaczenie, tzn ma ale nieprawidlowo dobrany rozmiar nie będzie tak bardzo doskwierał. Jeżeli myślisz o jakimś ściganiu to rozmiar ramy i geometria najważniejsza. Czasem dwa różne modele w tym samym rozmiarze a czujesz się kompletnie inaczej.

Co do rozmiaru kół, to teraz moda idzie w kierunku 29 cali ale czy jest to idealne rozwiązanie?? Przeczytaj jakie są wady i zalety każdego rozmiaru. Podjedz do pobliskiego rowerowego siądź na każdym rozmiarze i podejmij decyzję.

Ja jak kupowałem rower wiosną byłem przekonany o 29 calach, ostatecznie kupiłem 27,5. Dlaczego?? Przy moim niedużym wzroście czułem się bardzo źle na dużym kole. A przecież to rower jest dla mnie a nie ja dla roweru ;)

 

pszemoo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pójdź sobie Kolego do deca. Tam mają rockridera 540 za 1899. Na pokładzie niezłe tarcze hayesa. No i stówka Ci zostanie na kwiaty dla żony. Chyba, ze kupisz zestaw za 1979 (w komplecie z podsiodłówką, dętką, łyżkami, pompką i bidonem).

 

Tylko może zastanów się, czy na pewno chcesz górala.

 

pzdr

Fawlty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę w domu to zrobię.

 

Generalnie przymierzając się do dwóch rozmiarów kół tj. 29 i 27,5 to lepiej mi się jeździło na mniejszych.

Jako, że sprzedawca przekonał mnie do rozmiaru 29 to wziąłem większe. Generalnie rower w porównaniu do crossa wydaje się masywny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, to jest DRX. Od specyfikacji na stronie producenta różni się tym, że posiada manetki Altus, a nie Acera. Sprzedawca upierał się, że jest błąd na stronie producenta.

Napisałem dzisiaj bezpośrednio do producenta prośbę o sprostowanie tej kwestii.

Dokładnie ten co w linku poniżej.

Małe ? Czemu małe ? Jest jakaś standardowa długość ? Jak coś to mogę zmierzyć.

 

http://www.monteria.pl/29-drx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...