Skocz do zawartości

[Przerzutki, łańcuch problem]


Beneksy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowiczów. Mam problem w moim rowerze. Jako że jestem zielony w te sprawy to liczę na waszą pomoc. Ostatnio gdy jechałem to spadł mi łańcuch z przedniej zębatki. No i zamiast zejść i spokojnie założyć to desperacko próbowałem wrzucić wyższa przerzutkę i tu się stało"bum". Ponieważ łańcuch się z lekka zablokował. Po siłowaniu się z nim udało mi się go odblokować. Ale niestety na tym nie koniec problemów. Ponieważ teraz mój rower i jego przerzutki szaleją. Gdy wrzucamy z przodu na trójkę to łańcuch jest na 2 zębatce, gdy na dwójkę to łańcuch jest na pierwszej zębatce. A gdy wrzucam na 1 to łańcuch spada. Nie wiem co mogę zrobić żeby to naprawić. Dodam że rower nie jest mój i chciałbym uniknąć kosztów związanych z pójściem do serwisu i naprawieniem tego u nich. Liczę na pomoc i pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety filmik podany powyżej nie pomógł. Jest pokazane co zrobić jeśli łańcuch zostanie przerzucony a nie co jeśli przerzutka nie chce się wrzucić wyżej niż jest a powinna być. Chyba niestety będę musiał się udać z tym do specjalisty...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo ja źle coś zrozumiałem albo strasznie komplikujecie drobiazg. Jak zrozumiałem  rower był sprawny spadł łańcuch i zamiast fizycznie go założyć przeskoczyłeś na wyższy bieg wiec po prostu "oszukałeś" przerzutkę pokazuje 3 a masz 2 /2 a masz 1 wiec wróć jej pamięć weź na 1 łańcuch spadnie i wtedy fizycznie go załóż na 1 i wszystko wróci do normy. Chyba że coś pomieszałem :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...