Skocz do zawartości

[Monsterowy Bauns] Projekt na 2017


IvanMTB

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mod Team

Kłaniam,

 

Trochę w zwiazku z przeszłymi doświadczeniami, trochę w zwiazku z aktualnymi i dodatkowo podjudzony przez Prezesa chciałbym wybadać grunt pod ewentualnych zainteresowanych Projektem Monsterowy Bauns.

 

Pierwsza edycja ... u mnie :)

 

Dlatego pisze już dziś, gdyż wyprawa do UK z rowerem to jakby nieco więcej zachodu niż z Kraka do Czestochowy lub nawet Szczecina - choć wcale nie tak dramatycznie jak by się mogło wydawać.

 

Tutaj teaser moich zaprzeszłotygodniowych przeszpiegów: https://krzywekolo.wordpress.com/2016/09/17/przelajacje-zwiracje-czyli-przeszpiegi-przed-mozliwym-nmb/

 

Formuła na razie się wypieka, jedyny warunek dopuszczający to baran w kokpicie - za nim również mile widziany ;) - reszta jak się komu ma, podobywuje i jak mu fantazja podpowiada.

 

Wstępnie, przynajmniej u mnie widzę to jako 2-3 dnoiwy Bauns z traską północną Yorkshire-Derbyshire i traską południową Yorkshire-Nottighamshire.

 

Mam kilka pomysłów dodatkowych - odwiedziny w Planet X, wizyta w lokalnych mikro-browarach, może coś tam jeszcze się wykroi.

 

na razie taki luźny strumień świadomości i pomysłów...

 

Szacunek...

I.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam projekt bujania się po szutrach na szutrówkach zacny  :thumbsup:

 

Jaki miałby być format takiej imprezy? Stała baza wypadowa i całodniowe wycieczki czy wycieczka z torbami? 

 

Co zaś się tyczy samego wyjazdu na pierwszą edycję - mam wrażenie że najlepsza pod względem ekonomicznym i najbezpieczniejsza (i bezproblemowa) dla rowerów jest wycieczka samochodem w 4/5 osób albo wynajęcie busa.

 

Chociaż im większa grupa tym większa zależność jeden od drugiego. A ja jeśli już miałbym pokonać tyle kilometrów chciałbym skorzystać z okazji i pojeździć "pod prąd" parę dni dłużej.

.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

Jaki miałby być format takiej imprezy? Stała baza wypadowa i całodniowe wycieczki czy wycieczka z torbami?

 

Kwestia otwarta. Jak już nadmieniłem, temat zaczepny i skłaniajacy do wypracowania formuły.

 

Osobiście skłaniam sie ku jednej bazie i wypadach na lekko, szczególnie, że nie będa to same szutry :devil:

Szacunek...

I.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fantastyka o smaku GB, PlaneteXit zrobili giebole, biją naszych, wizy zrobią czy inny armagedon i jeszcze pod Kale jakaś banda kali celników łapie co się rusza  :) 

 

Pożyjemy zobaczymy jedyny problem jest taki, że mam już dosyć czarnego dżaga, jeszcze przed wyjazdem w Sowie, i jak sobie pomyśle o tych wymyślnych milach na wyspę i maniu na niej opon 33 mm, dziadex Durek się z ciotką Dunlopą wiedzą że jednak rozmiar ma znaczenie  :D pomijając że chyba z racji  zakutej osobowości spełniam sam w sobie kryteria uczestnictwa nawet bez roweru, napisałem i walnąłem czołem w ścianę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wsobno idzie w osobno, ale zaraz skoro impreza w GB to może na miejscu sobie coś skręcę za 5 dwunasta, ciepłego ramiaka prosto z fabryki, cała zima na szukanie natchnienia, zdjęcia brytyjskie pociągają, a jaki termin najrealniejszy? A czy jeśli już przyjechać do Anglii i mieć w niej urlop i w ogóle i nastawić się na naturę to co jestnna liście obowiązkowej? To pytanie otwarte, na przyszłość, zapytam kiedyś ponownie, na razie piszę powoli na temat mononapędu, myślę o sowich i rebie 1/ 1/8 do tytusa, i mam redukować rowery redukować, pracować porządkować nie internetować :) pozdro , fajny pomysł gb, nigdy nie byłem i jest pretekst wreszcie, nie przyjedzie Ivan do sowy, przyjedziemy z Sową i Przyjaciółmi do Ivana :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Cholera jasna, czy 38c to już choćby Monsterek? ;)

 

Giąć ramy nie bedę raczej by 41c wlazło a do Longienka barana nie wpekluję bo z amorem to by to raczej średnio pacało.

 

Ale się piszę conajmniej na dzionek jeśli termin i Rodzina pozwolą!

 

 

POZDRo-:ver

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Kłaniam,

 

Ooooo widzę, że coś drgnęło w bieliźnie :icon_mrgreen:

 

Termin... Hmmm... Tak cos po SSEC a przed Jednobiegowym...

 

Czyli, jeśli Szkoci nie zrobią niczego nadzwyczajnego czasowo, należy sie spodziewać tejże imprezki pod koniec kwietnia. Jednobiegawczy zasie, o ile Kujwawy (Cujawy, jak zostałem ostatnio poprawiony :P ) postąpią jak w tym roku, wypadnie gdzieś w okolicach połowy-końcówki czerwca.

 

Czyli Bauns wypadałoby gdzieś tak w połowie-końcówce maja skręcić... Ale nie później niż w okolicach 19-21 gdyż nastepny łikend to Spring Bank Holiday i Peak District będzie zawalony ludziami.

 

To tak bardzo wstepnie, bo jeszcze nie ma innych imprez w terminarzu...

 

Pobawiłem sie również z Ride with GPS ---> https://ridewithgps.com i mam dla zainteresowanych detalami część pierwsza i trzecią - z czterech w sumie - Dużej Rajdy.

 

Rozgrzewka: https://ridewithgps.com/routes/17771308

Hardkory segment 2: https://ridewithgps.com/routes/17771744

Szutry odpoczynkowe segment 3: https://ridewithgps.com/routes/17771798

Finał części trzeciej: https://ridewithgps.com/routes/17771825

 

Co na razie daje nam około 63kilometry, 983 metry pod górę i 886 w dół.

 

Tak circa-about...

 

Całość oceniam na na 100-120km i pewnie przynajmniej 1500 metrów w dół i do góry.

 

Drugi dzionek zdecydowanie odpoczynkowy, gdyż Nottinghamshire nie jest tak wyboiste :)

 

Szacunek...

I.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Kłaniam,

 

Staram sie wynaleźć jakis niedrogi hostel lub bunkhouse jak najbliżej Sheffield, gdyż to najlepsza baza wypadowa tak na petle północno-zachodnia jak i południowo wschodnią.

 

Cholera jasna, czy 38c to już choćby Monsterek? ;)

Giąć ramy nie bedę raczej by 41c wlazło a do Longienka barana nie wpekluję bo z amorem to by to raczej średnio pacało.

Ale się piszę conajmniej na dzionek jeśli termin i Rodzina pozwolą!


POZDRo-:ver

 

Jak już nadmieniłem, jedyne co jest obowiazkowe to "zakręcona" kiera. Czy wsadzisz to do bujaka, szosy, przełaja czy emtebeka dla mnie nie ma znaczenie :icon_cool:

 

Szacunek...

I.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jednobiegawczy zasie, o ile Kujwawy (Cujawy, jak zostałem ostatnio poprawiony ) postąpią jak w tym roku, wypadnie gdzieś w okolicach połowy-końcówki czerwca.   Czyli Bauns wypadałoby gdzieś tak w połowie-końcówce maja skręcić... Ale nie później niż w okolicach 19-21 gdyż nastepny łikend to Spring Bank Holiday i Peak District będzie zawalony ludziami.

 

SSEC jest potwierdzone na 26-28 maja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnego pięknego dzionka smarowaliśmy z Ivanem na 35c po trasach, gdzie ludki na 2.35" mieli pietra w oczodołach.

Ja bym o takie rzeczy nie pytał tylko zaczął się gimnastykować ;)

 

 

POZDRo-:ver

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...