Skocz do zawartości

[Suport] Jaki dobrać suport na wymiane?


pankracy1991

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Kiedyś pisałem o niepokojących mnie dźwiękach podczas pedałowania. Podejrzewano pedały, korby, przerzutki, suport itp.

Oddałem dziś swój rower do serwisu decathlona (do znajomego) i na początki nie mógł zlokalizować przyczyny wiec wyregulował przerzutki i myślał ze wszystko jest ok ale przejechałem sie i to wkurzające cykanie z okolic suportu dalej sie pojawiało. Znajomy stwierdził, ze raczej będzie potrzebna wymiana suportu. W specyfikacji swojego roweru ( ma juz 3 lata) znalazłem ze mam w nim suport de one na łożyskach maszynowych ( https://cyklisci.com/suport_na_lozyskach_maszynowych_deone_bsa_stal,94,1645.html  ).  Z ciekawości przejrzałem neta i faktycznie są takie łożyska i stoja po 25 zł - czy de one to jakaś lipa czy nie jak uważacie?

Serwisant zaproponował mi suport shimano w cenie ok 65-70 zł lub suport neco za 100 (niby z jakimiś uszczelnieniami). Jak sam stwierdził shimano od neco dużo się nie różni i on osobiście zamontowałby shimano.

 

I tu rodzi się moje pytanie, jaki lepiej wybrac shimano czy neco? a moze ten de one mimo ze tanszy spelnia swoje wymagania i jak to sie mowi wymienie do one na cos innego i wpadne z deszczu pod rynne ? Jakieś propozycjie ?

 

Przedstawiam (chyba włąsnie te) proponowane suporty w servisie:

 

Neco - 100 zl - http://www.decathlon.pl/suport-neco-aluminiowy-id_8234798.html

 

Shimano - 70 zl - http://www.decathlon.pl/suport-na-kwadrat-110-mm-id_6227591.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ciekawie :P Na alle masz maszynowe neco po 20 zł :P 

 

Musisz najpierw wiedzieć jakiej długości jest stary wkład aby zachować linię łańcucha. W suport za 100 zł to bym się nie pakował , według mnie wystarczy wydać 50 i masz spokój na kilka wiosen :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ciekawie :P Na alle masz maszynowe neco po 20 zł :P

 

Musisz najpierw wiedzieć jakiej długości jest stary wkład aby zachować linię łańcucha. W suport za 100 zł to bym się nie pakował , według mnie wystarczy wydać 50 i masz spokój na kilka wiosen :P

 

No, bardzo ciekawe. Aluminium a stal - coś Ci zaczyna świtać? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak mi moj kolega z serwisu podpowiadał, jest mala róznoca pomiedzy tym za 100 a 70. Rower jest naprawiany w decathlonie i w pierwszej chwili zasugerował mi te dwa suporty ze beda pasowac do mojego roweru. Najważniejsze to wyeliminowac te trzaski: 

a co de one to taka kicha czy co ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem już ale się powtórzę. Kup zwykły suport accenta. I tak nie zauważysz różnicy w stosunku do  tych droższych. Gorzej jak zapłacisz tą stówę, a trzaski dalej będą. Poczytaj tematy o trzaskach, u ciebie na dzień dobry wyczyścił bym połączenie korby z suportem, do tego sprawdzenie czy gdzieś korba nie obija o linkę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stukanie może się wydobywać z paru miejsc, np. z łożysk któregoś z pedałów. Bywa, że na stojaku w serwisie wszystko działa dobrze a usterka pojawia się tylko podczas jazdy przy większych obciążeniach. Nie ma sensu inwestować w najdroższy suport bo nie jest on o połowę lepszy od tańszej opcji. Piter233 ma rację polecając suport Accenta BB-40, będzie wystarczający. Jeśli już chcesz droższy wkład Shimano czyli BB-UN55, to w Decathlonie jest stosunkowo drogi.. Do aluminiowego Neco za 100 zł, moim zdaniem, nie warto dopłacać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktyczni na stojaku wszystko pięknie i za 1 razem powiedziano ze jest ok i wyregulowali przerzutki. Ale przejechałem się, serwisant tez i przy szybszym pedałowaniu były te dzwieku. Wykluczono przerzutki, obcieranie o co kolejek, łańcuch, podejrzenie padlo na suport i w większości przypadków taki mi mówiono. Zaraz jadę do serwisu zobaczyć co i jak

Odebrałem rower z serwisu. Niestety nie naprawili mi go. Nie udalo im się odkręcić suportu. Stwierdzili ze suport się zapiekł ( stwierdzili ze byl myty cisnieniowka potem ostro jezdzone i sie zapieklo)i nie da rady odkręcić mimo ze używali różnych odrdzewiaczy itp. Powiedziano mi, ze ewentualnie ślusarz może dlutowac ewentualnie mlotek i przecinak w dlon. Co o tym sądzicie? Jest takie zspueczenie możliwe ze nie da się wykręcić ? Co do suportu to pokazali mi ze ten trzpien luźno chodzi w porównaniu do nowego suportu, który siedzi i chodzi ciasno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...