Skocz do zawartości

[wycena] MTB XC 21" Deore LX M580, hydraulika, Manitou Black...


godzinilla

Rekomendowane odpowiedzi

Poproszę o wycenę następującego zestawu:

 

rama: 21/22 cale, rura górna 57 cm, rura podsiodłowa 54 cm, sterówka 1/1/8, mocowanie na v-brake i tarczę (IS), przewody prowadzone górą górnej ramy, oś 9 mm; kolor czarny mat, stan +db, drobne ślady użytkowania, obicia, przetarcia. Jest to prawdopodobnie rama z fabryki Easton, tak zasugerował jeden z użytkowników forum po obejrzeniu naklejki, która była na niej naklejona. Rower pochodzi ze Szwajcarii, z okolic Davos - miał naklejone emblematy tamtejszego kurortu. Naklejki zdjąłem, pozostały lekko widoczne ślady w postaci różnicy w kolorze.

 

stery: Ritchey, pół-zintegrowane, lub zintegrowane - do oceny. Stery są raczej na kulkach. Nie wiem kiedy ktoś do nich zaglądał, ale działają cicho i gładko.

 

amortyzator:  Manitou Black Super Air TPC Lockout 100mm - rocznik 2004/2005. Skok 100 mm, komora powietrzna, tłumik z blokadą w manetce, regulacja szybkości odbicia, oś 9 mm, mocowanie  hamulca tarczowego w standardzie PM (brak mocowania na v-brake!). Stan wizualny dobry, naklejka popękana od słońca i starości, trochę obić lakieru i przetarć. Golenie górne w mniej więcej jednolitym kolorze, bez przetarć i rys. Sterówka 1/1/8, dość długa. Nabita gwiazdka. Amortyzator po pełnym przeglądzie, w pełni sprawny, technicznie bez zarzutu.

 

napęd: Deore LX FC-M582. W pełni sprawny, zębatki nie zużyte. Zębatka 32T była niedawno wymieniana, Deore. suport bodajże też grupowy, wygląda na Shimano, ale nie ma na nim oznaczenia modelu.

 

pedały: Syncros Mental Alloy.

 

kaseta i łańcuch: Sunrace CSM969AU, 11T-32T, 9 rzędów. Od nowości pracuje z łańcuchem KMC x9.73. Przebieg maksymalnie 500 km, raczej mniej.

 

przerzutka tylna: Deore LX RD-M580.

 

przerzutka przednia: Deore LX FD-M580.

 

hamulce i tarcze: zaciski hydrauliczne Shimano Deore LX BR-M585, tarcze Shimano SM-RT52 160mm.

 

koła: obręcze DT SWISS XR 4.1D, szprychy DT SWISS, piasta przód Deore LX HB-M585, piasta tył Deore LX FH-M585, bębenek oryginalny. Piasty i bębenek miały niedawno pełny przegląd, całkowicie rozebrane, wyczyszczone, założone nowe kulki wysokiej jakości, nasmarowane. Brak luzów, kręcą się długo i cicho.

 

opony: Continental Race King 2.0, drutowane, względnie nowe - minimalne ślady zużycia.

 

kokpit: mostem Ritchey Comp, 130 mm, kąt 6 stopni; kierownica Specialized XC 2014, 640 mm, gięta; manetki Shimano Deore LX ST-M580 Dual Control 3x9. Chwyty Ergon GA1 EVO, lub inne.

 

sztyca i siodło: Ritchey Comp + Accent Derry.

 

Waga powyższego zestawu: około 11,6 KG.

 

 

To chyba tyle. Włożyłem w niego masę serca i pracy, poza kołami i tłumikiem wszystkie zrobiłem sam czerpiąc z tego masę satysfakcji i wkładając w to 100% dokładności. Co zostało zrobione od zakupu?

 

- wymiana płynu hamulcowego na A2Z,

- wymiana klocków: tył A2Z Gold metaliczne, przód Aligator półmetaliczne,

- regulacja całości - działają jak żylety,

- wymieniłem oryginalną kasetę CS-M580 na wymienionego wcześniej Sunrace'a, oraz łańcuch Shimano 93 na wspomniany KMC,

- pełen przegląd amortyzatora (oringi, smary, oleje),

- pełen przegląd piast.

 

Myślę, że wiem ile mogę sobie za niego zażyczyć, ale chciałbym poznać Państwa opinie.

 

Zdjęcia (wykonane w maju, zaraz po zakupie, czyli wszystkie dokonane zmiany nie są na nich ujęte):

 

https://goo.gl/photos/Dd9kTeqB8wHinkky8

 

 

Edytowane przez godzinilla
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...