Skocz do zawartości

[2017] nowy smart sam


cervandes

Rekomendowane odpowiedzi

Tragedii nie będzie, a wymieniać obręcz też średni biznes.

 

Wymiana obręczy odpada :) W stronę 45mm obręczy mnie nie ciągnie, a wszystkie 30-35mm są dość drogą zabawą więc będę w stanie zaryzykować :)

Tragedii nie będzie, a wymieniać obręcz też średni biznes.

 

Wymiana obręczy odpada :) W stronę 45mm obręczy mnie nie ciągnie, a wszystkie 30-35mm są dość drogą zabawą więc będę w stanie zaryzykować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla 2.25 to ja bym powiedział, że optimum to 25mm obręczy. 18mm to raczej coś pod 1.9/2.1. W przełaju taki rozmiar jest stosowany z oponami 32/35mm, a na szosę niektórzy dają nawet 17mm. Niestety czasy się zmieniły. Wiadomo, założyć można wszystko ale o optymalizacj mówić nie można.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja do Smart Sama nie miałem przekonania, ale po szczerej rekomendacji tej opony przez naszą szlachtę na obczyźnie - Lorda Kazafazę ... jestem szczerze tą oponą rozwalony. Jest lekka, mocna, daje radę właściwie w każdym terenie, idzie po śniegu, idzie po wodzie, idzie po szosie. Mieszanka jest na tyle dobra, ze po lodzie wyraźnie ślizga się mniej niż inne opony w moim garażu.

 

No realny złoty środek. Polecam i daję rambolbambolowy znaczek jakości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nabyłem drogą kupna wersję zwijaną 27,5x2,6. Założone na obręcze 21mm i wrażenia po 60km jak na razie bardzo pozytywne. Świetnie radzą sobie na zmrożonym śniegu, nawet po lodzie nie ma tragedii. Po roztopionym śniegu też da się jechać o ile nie jest pod górę, choć to już walka o życie :) Bardzo przyjemne, ciche i stabilne na asfalcie, opory toczenia jakby nieco większe niż Rocket Ron Evo 2,25 ale dużo mniejsze od drucianych Ardentów. Niestety nie miałem jeszcze okazji potestować w normalnych górskich warunkach, bo wszędzie śnieg leży.
Balon sam w sobie fajny, bo jednocześnie szeroki i dyskretny. Nie wywołuje choroby skrętu szyi u osób postronnych jak w przypadku fata. Jak się go nie przyłoży do 2,25 to w ogóle nie widać, że jest większy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@, Wysokość 1.75 w wersji 2017 na obręczy o szerokości wewnętrznej 15mm to dokładnie 42mm.

 

Ciekawe jest to że nie ma już rozdziału na na kierunek rotacji opony przedniej i tylnej, jest tylko jedna strzałka "rotation"...

dzieki, a przy jakim cisnieniu jest taka wysokosc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...