Skocz do zawartości

[zakupy] Upgrade hamulcow a kompatybilnosc


Alexxxxx13

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

jestem nowy na forum i od razu mam pytanie.

 

Chce dokonac upgrade'u hamulcow w moim rowerze KTM Ultra 1964 Limited 27,5 z 2014 roku.

Wg danych producenta mam tam nastepujace hamulce:

zacisk Shimano M396

tarcze 160/180 RT54

klamki M610 (tylko tu nie jestem pewien czy to dotyczy zarowno przerzutek jak i hamulcow?)

 

Chcialbym zamontowac serie XT, czyli wymienic zaciski i klamki do hamulcow (choc nie wiem czy wymiana klamek jest konieczna).

Pojawiaja sie pytania:

> czy przy wymianie zaciskow musze tez wymienic tarcze? Sa jeszcze w dobrym stanie...

> czy przy koniecznosci wymiany tarczy musze wymienic tez piaste?

> czy przy koniecznosci wymiany klamek hamulcow nie beda one jakos kolidowaly z manetkami przerzutek? Manetek nie chce wymieniac

> co polecacie za komponenty jesli jest koniecznosc ich wymiany (tarcze, klocki)

> czy przewody moga zostac z obecnych hamulcow?

 

Podzr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co masz na mysli piszac komplet? Mozesz podac konkretne modele? Tarcz najchetniej bym nie zmienial bo sa dobre. Nie jezdze jakos mega agresywnie wiec nie upieram sie na XT. Chce lepsze niz mam obecnie bo w standardzie to zazwyczas jakas podstawe daja. System 3x10 tez mi odpowiada, przede wszystkim jestem zadowolony z tylnej przerzutki Deore XT M781.

Podaj jak mozesz co konkretnie musze wymienic i na co. Dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak sie ma Twpja zaproponowana wersja do tej najnowszej M7000? Wolalbym w czarnej stylistyce... ;)


Jak juz jestem przy hamulcach to zapytam tez o rower zony gdyz tu koniecznie cos mocniejszego potrzeba gdyz sam rower 20 kg wazy i jeszcze syn z tylu. Rower kupiony w zeszlym roku Cube Reaktion Hybrid HPA Pro a hamulce to M355 - za slabo do tego roweru...

Co mozecie pocecic na polepszenie ale zeby nie zmieniac kasety i piast? Tarcze moge tez wymienic jak trzeba bedzie.

 

https://www.cube.eu/produkte/e-bike-hardtail/reaction-hybrid/cube-reaction-hybrid-hpa-pro-500-blacknwhite-2016/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...