Skocz do zawartości

[2017] Amortyzatory Sr Suntour


ACTIVIA

Rekomendowane odpowiedzi

Dostałem dziś katalog 2017. Zaskoczył mnie nowy wypasiony model amorka 

jest to amorek NCX E-45 2017; koło 700C; oś 15mm z rurami goleniowymi 34mm ze skokiem 60; 80 lub 100mm i pod tarcze max. 203mm

 

Duroluxy - Już tylko dostępne pod koło 27,5" 

 

Aiony i Aurony będą już z błotniczkami w zestawie oraz będą miały te otwory ze śrubką gdzie można przez nie nasączać te filce

Rury goleniowe w Auronach i Aionach będą 35mm pod koło 650B+ i one będą tak rozbudowane że tam wejdzie opona lużno 2.8

Aiony będą miały czarne lagi

Zwykłe Aurony i Aiony czyli 27,5 oraz 29" to będzie tak jak do tej pory, jedynie Aiony będą z czarnymi lagami 

 

WEDŁUG KATALOGU NIE WIDZĘ ŻEBY BYŁ MODEL AURONA R2C2 KTÓRY BYŁ WCZEŚNIEJ ZAPOWIADANY, JEDYNIE TO RC2 PCS POD KOŁO 650B+

 

XCM będzie w dwóch wersjach

1. Koło 650B+ golenie 32mm, tuleje teflonowe; dysk, oś 15mm; sprężyna

2. koło 26; 27.5 i 29" to tak jak do tej pory; sprężyna

 

NRX wersji E oraz S będzie z goleniami 32mm

 

Raidony i Epixony na razie bez zmian póki nie będę miał ich w rękach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i fajnie, w końcu ktoś bez zasobniejszego portfela będzie mógł kupić amor, który przynajmniej w definicji zawiera wszystkie elementy które powinien zawierać ( czytaj tłumik) i nie będzie na plastikowych tulejach.

 

+ dla Suntour'a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i fajnie, w końcu ktoś bez zasobniejszego portfela będzie mógł kupić amor, który przynajmniej w definicji zawiera wszystkie elementy które powinien zawierać ( czytaj tłumik) i nie będzie na plastikowych tulejach.

 

+ dla Suntour'a

 

Tylko żeby był z piwotami to wtedy było by za......cie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki model suntoura ma dwie komory powietrzne i tłumik motion-controll z flood-gate i do tego waży realnie 1650g (29" 100mm)?

 

Jest dużo plusów i minusów lecz każda firma się ceni. Znajdż mi Rebę z dwoma komorami powietrznymi i tłumikiem motion controll z fload-gate za 1200-1300zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro cena nie gra tutaj roli to polecam manitou- tłumik o wiele lepszy od Rock shox'a, jedynie praca nie każdemu pasuje bo jest bardzo liniowa

 

Tapnięte z mojego Mi3. jeśli napisałem coś dziwnego to wina autokorekty.

Ps. więcej nie robię off tobą w tym temacie ;)

Edytowane przez piciu256
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już nie spadną z ceny


To nie tak, że cena nie gra roli ;-) Chciałbym po prostu uniknąć sytuacji gdzie aby dorównać parametrami Rebie SA (którą użytkuję z powodzeniem od 4 lat) Suntour musi kosztować 2-2,5kpln.

 

 

Każdy ma swoją opinie. Mam mnóstwo rowerzystów co zaś skarżą się na Rebę i jeżdzą na Suntourach 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 6 miesięcy temu...

Witam

Sontour to jednorazówka ,wydawało mi się że o amortyzator dbam,tzn regularne czyszczenie z zewnątrz goleni co jakiś czas troche oliwki pod uszczelki coby mialy lżej ,amorek w tym czasie zrobił jakieś 5kkm

,rower przechowywany w domu lub piwnicy,w deszczu nie jeżdże..

Ale do rzeczy po 2 latach postanowiłem go rozebrać i to co zobaczylem to obraz nędzy i rozpaczy ,zaraz pod uszczelkami golenie mają liczne wżery, nie wiem ile jest tam tego chromu ale to naprawde raczej w nanometrach,co ciekawe tam było raczej tłusto.Więc wystarczy chyba tydzień wody żeby tą słabizne przeżarło.Wżery są bardzo płytkie , rozszlifowałem spolerowałem wydaje się gladkie,amor nie ma luzów mam nadzieje ze jeszcze z rok pośmiga.

Mialem w jakimś starym rowerze longway amortyzator ,,z dupy,, i tam  rozebrałem po 6 latach i nie było żadnej rdzy ,a smarowałem go jak już w ogóle się zatarł i nie dzialał.

Edytowane przez bratpijak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...