Skocz do zawartości

[Rowery "fitness"] Trek 7.4 FX, Specialized sirrus sport, Merida Speeder T3, Kross Pulso 2


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie

 

Chciałbym zwrócić się do Was o poradę i ocenę rowerów jak w temacie. Obecnie posiadam typowego górala (Trek 3700 z 2007 roku). Poszukuję roweru który pozwoli mi na dłuższe wycieczki (powyżej 100 km dziennie) w szybszym tempie . Na obecnym rowerze 100 km dziennie to dla mnie maksymalny dystans (rekord 130km - więcej nie daję rady), o średniej prędkości nie będę pisał bo nie ma o czym. Przymierzam się do kupna któregoś z tych rowerów i do żadnego nie jestem do końca przekonany:

 

Trek 7.4 FX - podoba mi się rama i widelec z włókna, hamulce V przerzutka tylna Deora, ale nie podoba mi się, że zestawili to z korbą i przerzutką przednią Acera.

 

Specialized sirrus sport - również rama i widelec na plus (prowadzenie linek gorsze niż w treku, który ma linki schowane w ramie, a Specialized ma poprowadzenie wzdłuż dolnej rury), na minus hamulce tarczowe do których nie mam przekonania - używam roweru całorocznie i zależy mi na niezawodności, której wg forumowiczów trochę brakuje hamulcom tarczowym w niskich temperaturach. Co do osprzętu chętnie posłucham Waszych ocen.

 

Merida Speeder T3 - tu bardzo podoba mi się osprzęt - prawie wszystko jednolicie (SORA), tylko przerzutka tylna jest z wyższej grupy (105). Wydaje mi się to rozsądne rozwiązanie, które będzie współpracowało ze sobą wzorowo (inaczej jest w Treku osprzęt od "sasa do lasa" - jak to ze sobą współpracuje? Jeśli ktoś wie proszę o ocenę). Na dodatek jest wyposażona w hamulce V, które mi pasują. Napiszcie proszę co sądzicie w tym przypadku o ramie i widelcu.

 

Kross Pulso 2 - tu podoba mi się cena (jako jedyna poniżej 3000). Osprzęt również jednolity (SORA). Hamulce V, czyli w porządku. Na minus linki puszczone wzdłuż dolnej rury.

 

Napiszcie proszę, który rower byście wybrali Wy i dlaczego. Bardzo dziękuję wszystkim za pomoc.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że dyskusja wrze :) Mimo wszystko podejmę jeszcze jedną próbą. Ma może ktoś informację, doświadczenia z rowerem SIGA VUELTA? Znalazłem ofertę takiego roweru z osprzętem Tiagra za 2300 PLN. Niestety w sieci nie mogę znaleźć żadnych informacji na temat tego modelu. Na stronie producenta, w katalogu brak jest tego modelu. W jakich latach był produkowany? I dlaczego są to takie niszowe rowery, skoro ich stosunek ceny do oferowanych komponentów jest tak konkurencyjny? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...