Skocz do zawartości

[Amortyzator] RS xc30 tk- dwa problemy


szulc10

Rekomendowane odpowiedzi

Witam stałem się posiadaczem roweru bulls lt 29 2016. Ma on amortyzator Rock Shoxa xc 30 TK RL i sa 2 problemy z nim. Pierwszy to gdy wbije go i odskoczy to robi takie trzeszczenie jakby ze sprężyną było coś nie tak. Moze ktoś miał ten amor i pomoże mi z rozwiązaniem tego problemu. Drugi problem to co czytam o tym amorze to mówią że na dole jest naklejka i jest regulacja rebound a ja szukam i nie mam nwm czy to inny model lub inna wersja. Pomożecie?

Edytowane przez szulc10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ani oporu ani wyczucia. Po prostu kręcisz o ileś klików w prawo lub lewo aż do uzyskania zadowalających rezultatów. Najpierw sprawdź czy tam w ogóle jest miejsce żeby imbusa do regulacji włożyć (w śrubie, którą skręcona jest goleń na imbusa 6 powinna być mniejsza wewnątrz na małego imbusa) bo może to wersja bez regulacji tłumienia odbicia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RS się ceni ale konstrukcyjnie i funkcjonalnie to to samo co xcm. Stalowe rury, stalowe sprężyny, prosty tłumik bez regulacji, golenie 30mm. No może odrobinę lepiej działa naprężenie wstępne sprężyny oraz nie złapie mega luzów po sezonie. Reba od biedy recon to min. do XC że stajni RS żeby przyzwoicie działało.

Edytowane przez vdcmike
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

RS się ceni ale konstrukcyjnie i funkcjonalnie to to samo co xcm.

No teraz to cie poniosła fantazja, bo mimo że xcm posiada blokady to wersja z odbiciem, o ile taka jest trafia sie raczej nie często. Po za tym plastikowe ślizgi ... no fajnie, dzięki. Fakt ze xc 30 jest prostym widelcem, i jest over prised, nikt temu nie przeczy, jednak taki widelec, który będzie zadbany, z dobraną sprężyna pracuje naprawdę fajnie czego o xcm no nie za bardzo można powiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyciąłeś z kontekstu pierwsze zdanie. Dalej wspominałem o luzach i działaniu. Dodać mogę jeszcze lepsze uszczelki kurzowe na korzyść XC30. To jednak nie zmienia w żaden sposób tego, że w przekroju te widelce są praktycznie identyczne i na próżno doszukiwać się w nich "technologii" poprawiających pracę. Jeśli to poprawi Ci samopoczucie to mogę XC30 przyrównać do XCR zamiast do XCM, chociaż współczesne XCRy mają golenie 32mm i pokryte jakimś złotawym szuwaksem (producent twierdzi, że to jakiś tlenek tytanu). Ma też teflonowe ślizgi i lepsze uszczelnienia ale nadal jesteśmy w przypadku suntoura na poziomie 330-400zł a RS 2x drożej i nie reprezentuje sobą niczego więcej.

 

BTW współcześnie chyba wszystkie XCMy są z tłumikiem.

Edytowane przez vdcmike
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...