Skocz do zawartości

[pozycja] Rower a zdrowie, problem


Rekomendowane odpowiedzi

Krótka piłka.

Odebrałem dziś wyniki badań.
Wyrok brzmi : Zniesienie lordozy szyjnej.

Teraz pytanie co zrobić ze sportem, plan był spory 5-6k na nową szosę. Na pewno odpuszczam definitywnie siłownię w skali dużych ciężarów. Teraz na ławce nie zamierzam wychodzić ponad 50kg(najwyżej bedę robić po 50 ruchów). Martwe Ciągi i przysiady też sobie daruję. Pytanie co z rowerem, teoretycznie na rowerze głowę trzeba zadzierać do tyłu więc tak jak w ćwiczeniach na to schorzenia. Pytanie czy pchać się geometrię aero(propel) czy coś ala endurance(canon synapse?). Czy wogle odpuścić...............Oczywiście pójdę do lekarza albo physio. W sumie bujałem się z tym kilka lat ale objawy nie były dokuczliwe, niestety ostrzegam młodych nie siedzcie przed kompem i nie grajcie w lola albo inne badziewie. Potem wychodzi  ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

generalnie potrzebujesz rehabilitanta i jego opinii. Zależy od postępu. Będziesz miał dużo ćwiczeń na mięśnie szyi, nawet leżenie i podnoszenie głowy z 30-40-50 razy po serie (podobne ćwiczenia robią bokserzy by usztywnić kark) by je naturalnie wzmocnić w miejsce utraconej amortyzacji z lordozy - tego już nie wyleczysz możesz tylko stabilizować. Wydaje mi się, że tuż po diagnozie dostaniesz zakaz nawet na siłownie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...