Skocz do zawartości

[wyprzedaże] Kiedy zaczynają się wyprzedaże modeli 2016?


Rekomendowane odpowiedzi

Hejka,

 

chciałabym zapytać zorientowanych forumowiczów kiedy firmy takie jak Trek, Scott, Cube startują z wyprzedażą rocznika 2016?

 

Dodatkowe pytanie: czy modele z rocznika 2015, które już są przecenione, spadną jeszcze na cenie wraz z obniżkami kolekcji 2016?

 

Pozdrawiam!

Kasia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaskakujące!... Na stronie producentów obecny rocznik jest nadal wyceniony po kwotach startowych, natomiast obniżki dotyczą tylko modeli 2015.

Nie tak dawno dzwoniłam też do dystrybutorów pytając o modele 2016 i podawano mi ceny "nie-wyprzedażowe"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jakby to ująć... wyprzedaże się już dawno zaczęły.

 

Zacząć się - zaczęły, ale w tym roku rabaty jakoś pozytywnie nie nastrajają - bynajmniej na szyldach sklepów rowerowych, w okolicach, których bywam.

 

Kross na swojej stronie miał (bo coś nie działa) - outlet. Ceny jednak wyższe od typowej rynkowej na zeszłoroczny model tej firmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiero jest koniec sierpnia... wprawdzie pytasz o inne marki, ale ja w zeszłym roku też czaiłem się na wyprzedaże, obserwowałem sklepy internetowe całą zimę i nic...

Ruszyło się wiosną i dopiero w kwietniu 2016 znacząco spadły ceny modeli z roku 2015.

Osobiście kupiłem Rometa Waganta za ok. 1400 zł., który jeszcze w lutym prawie wszędzie kosztował ponad 1900 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyprzedaż to sprawa sklepu, nie producenta czy dystrybutora.

 

Racja - ale powiedzmy, że producent, czy dystrybutor ma swój oficjalny sklep...

 

Luki w rozmiarach ram w modelach wyprzedażowych - uwaga trafna jak najbardziej.

 

Jednak - w różnych artykułach na bike-stronach czytałam, że ceny istotnie różnią się w ciągu roku, że są momenty kiedy (zakładając dostępność ramy) rower opyla się kupić.

A mnie dodatkowo interesuje, czy możliwe jest, że te już przecenione potanieją jeszcze bardziej (upatrzyłam parę modeli Scotta i Cube z 2015 :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie... Pytam się o tendencje.

Pytam się także o taką sytuację - bo się nie znam, dlatego pytam - czy rower, np. randomowy Trek, który jest na outlecie może jeszcze bardziej potanieć ze względu na rocznik (bo jest z kolekcji 2014, a mamy 2016), czy raczej jak raz obniżyli cenę, to rzadko się zdarza, że - obrazowo mówiąc - "wyprzedaż się pogłębi".

Just a question :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, super, powiem tak:

 

zdecydowanie prostsze są wyprzedaże ciuchów. Przychodzi ostatni weekend czerwca. Najpierw rabaty do 40%. Potem mijają 2-3 tygodnie do 60%. A pod koniec lipca kupisz 10 bluzek w cenie 1.

Proste? Proste. Trza było mieć kulę? Nie trza. W tym wypadku wystarczyło doświadczenie kupowania bluzek dwa razy do roku, na wyprzedażach.

Służę pomocą :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Im starszy model rocznikowo tym cena będzie niższa (najczęściej po bezpośrednich negocjacjach). Zazwyczaj najwyższe rabaty są dostępne zimą (grudzień/styczeń) , wiosną już jest tendencja zwyżkowa. Z czajeniem się na rabaty radzę ostrożnie , bo czekanie w nieskończoność może doprowadzić do niedostępności twojego rozmiaru , a najwyższe są na te mniej popularne rozmiary .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17,5 i 19. Co do wyprzedaży - najpierw z ceny schodzą z modelami które najmniej się sprzedają, przy czym zależy to od konkretnego sklepu. Jak zdecydowałaś się na jeden lub dwa modele to lepiej kup teraz. Jak chcesz po prostu kupić w miarę dobry rower za konkretną cenę - czekaj na okazję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak koledzy już napisali wcześniej, wyprzedaże się już zaczęły, 10-15% spokojnie można dostać, pojedyncze egzemplarze można znaleźć z rabatem 25% i więcej (czasami jest to sprzęt z powystawowy z drobnymi zadrapaniami).

 

Takich cen nie znajdziesz jednak u producenta, czy dystrybutora ale w sklepie, który ma towar na stanie a przygotowuje się już do następnego sezonu albo zmiany asortymentu na sezon narciarski. Czasami takie pojedyncze egzemplarze pojawiają się tez na portalach aukcyjnych. Jeśli nie kupisz roweru teraz, to możesz poszukać jeszcze modeli 2016 w okolicy lutego/marca, wybór będzie jeszcze mniejszy ale za to ceny mogą być niższe.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdecydowanie prostsze są wyprzedaże ciuchów. Przychodzi ostatni weekend czerwca. Najpierw rabaty do 40%. Potem mijają 2-3 tygodnie do 60%. A pod koniec lipca kupisz 10 bluzek w cenie 1.

 

 

Piękny przykład na babską nie powiem co - bo i tak wielokrotnie przepłacisz za te dziesięć wartych grosze szmatek. 

Tak jak koledzy już napisali wcześniej, wyprzedaże się już zaczęły, 10-15% spokojnie można dostać,

 

 

Bez jaj, 10% to się dostaje o każdej porze roku, wystarczy zapytać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Piękny przykład na babską nie powiem co - bo i tak wielokrotnie przepłacisz za te dziesięć wartych grosze szmatek.

 

 

A to piękny przykład na chłopskie nie powiem co. Przecież to było napisane z przymrużeniem oka. Rozchmurz się gocu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat bo sam teraz szukam "następcy"

Polecicie jakiś sklep internetowy gdzie mają fajne obniżki?  Bo szukając tak jak teraz czyt. wyszukiwanie pojedynczych modeli  na forum potem analizowanie cen a co inna obniżka to inny sklep itd. to zajmuje mi wieki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętajcie że sklepy niechętnie udzielają jakichś wielce dużych rabatów bo każdy chce zarobić. Trzeba pisać po sklepach, pytać i negocjować. Sam tak robiłem i chociaż zajęło mi to dobry miesiąc, wynegocjowałem za kwote 9000 zł rower MTB Trek Superfly 9.8 (2016), gdzie cena katalogowa wynosiła 12999 zł. Myślę, że cena jak za taki rower jest bardzo przystępna ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety kula mi się stłukła a kot ma tendencję do robienia poza kuwetą...

 :D padłem :)

 

Obniżki są już, a będą trwały do wyczerpania stanów magazynowych.

Najszybciej rowery obniżkowe schodzą jak pojawia się nowa kolekcja i klient widzi, że rower różni się kolorem a można zaoszczędzić np 20%.

 

Co ciekawszych modeli ja już nie mam.

Ale sezon 2016 był dziki z racji pogody więc to różnie bywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Piękny przykład na babską nie powiem co

 

Stary, dobry, niezawodny gocu :) 

 

@KasiaPL

 

Można tez tak: jeśli nie boisz kupować się roweru bez przymiarki, to jakkolwiek funt już nieco się odbił, to zapewne nadal wiele ofert ze sklepów w UK sprzedających przez Internet jest stosunkowo atrakcyjnych.

 

Jeśli jesteś zainteresowana, to załóż stosowny wątek na ten temat. Jest tu sporo osób, które są na bieżąco z ofertą i na pewno Ci pomogą.

 

pzdr

Fawlty 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękny przykład na babską nie powiem co - bo i tak wielokrotnie przepłacisz za te dziesięć wartych grosze szmatek. 

 

Bez jaj, 10% to się dostaje o każdej porze roku, wystarczy zapytać :)

Idź i dostań 10% rabatu od Unibike :) 

Tam modele 2015 są dopiero 10% tańsze. Nie wiem czy oni tak wszystko sprzedają na pniu, czy jest jakieś inne wytłumaczenie tej polityki.

W Martes sport dla przykładu Romet Orkan z 2016 roku przeceniony już teraz z 1600 na 1100. Jak kupowałem Unibike to nie było mowy o żadnym rabacie, a na Treka już ten sam sprzedawca był w stanie obniżyć cenę.

Sam się czaję na rower dla syna i obserwuję ceny, ale ciśnienia nie ma, więc poczekamy do późnej jesieni ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...