Skocz do zawartości

[widelec sztywny] Wymiana amortyzatora na sztywny widelec


machlo

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

 

W chwili obecnej w Unibike Zethos mam amortyzator Santour NCX-D Lite 63mm i praktycznie cały czas jeżdżę na zablokowanym, dlatego chcę wymienić na sztywny i nieco ugrać na masie. Opony to natomiast Mondial 28x1,4 i raczej nic szerszego nie chcę zakładać.

Po zgrubnym rozpoznaniu tematu widelców, udało mi się ograniczyć wybór do 3 opcji:

  1. FORCE MTB 29
  2. HYLIX Rigid MTB Carbon
  3. Simplon F-10.2 Monocoque Carbon 28

Pytanie, który wybrać?

  1. Czy warto dopłacać do karbonu Hylixa (150zł), a może lepiej 1000zł do Simplon? Chodzi mi tu zarówno o uzysk na masie jak i różnicy w komforcie jazdy.
  2. Kolejna kwestia to długość. W chwili obecnej w spoczynku amortyzator ma ~470mm, a jak siadam na rower to obniża się do ~450mm. Jaką długość powinien mieć sztywny widelec, aby nie popsuć geometrii i rower dobrze się prowadził?
  3. A może jest coś jeszcze wartego uwagi?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile pamiętam to mierzysz odejmując SAG, czyli ugięcie. Offset to jest wysunięcie osi.

 

Brałbym karbon, ale czy ten droższy to nie wiem, cena nieco kosmiczna, można fajny amor kupić za taką cenę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem coś znaleźć XLC, ale bez sukcesów. Jakby ktoś miał jakiegoś linka to będę wdzięczny.

 

Tymczasem przeglądam aliexpress i znazłem widelec, do którego mocno się skłaniam - http://www.aliexpress.com/item/Neutral-Full-carbon-fiber-mountain-bike-fork-dish-nail-edition-hard-fork-26-ER-27-5ER/32556823419.html

Sporo osób go kupiło i poza jednym przypadkiem, gdzie były jakieś odpryski, to wygląda spoko. Poza tym wymiary wydają się też ok.

HTB1baxXKVXXXXbXXpXXq6xXFXXXA.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...