Skocz do zawartości

[Wagant] Wybór modelu roweru Wagant.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. 

 

Mam dylemat. Jestem na etapie zakupu roweru. Wybór padł na rometowskiego Waganta - po części ze względów sentymentalnych. Poprzedni mój Wagant wykręcił lekko licząc odległość porównywalną z okrążeniem Ziemi a może nawet więcej. No ale kiedyś musiał nastąpić ten moment i trzeba kupić nowy rower.

 

I wracając do mojego dylematu. Kupić Wagant w wersji 1.0 (2015) za 870zł i wpakować w niego 1600zł (średnio licząc) czy też Wagant 4 (2016) za 1850zł i ...tez wpakować w niego parę stówek. Pierwsze po zakupie to muszę zmienić tylne koło na porządną obręcz i piastę Novatec (4 maszyny). Ma to być rower trekingowy - wyprawowy a ja ważę niestety 130kg + sakwy. Boję się że w wersji Wagant 1 (1.0)  rama będzie też na poziomie 870zł - po prostu młody spawał wiec pójdzie do jedynki. Chociaż może to tak nie działa? Co o tym sądzicie? Warto kupić ramę z kierownicą i innymi drobiazgami za 870zł i uszyć sobie rowerek na miarę? Osprzęt mieszany. Deore, XT, Aliwio i Novatec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z Rometa niewiele pozostanie. To fakt. Zaletą tego rozwiązania jest że mam nową ramę do której już się przymierzyłem i mi pasuje. Kupując ramę bez przymiarki ryzykuję że "źle będzie leżeć". mam złe doświadczenie z obecnym jeździdełkiem. Mam Bianch 19" CrMo i już zainwestowałem w siodełko, hamulce i pedały (oczywiście na maszynach ;) ) ale nie nadaje się na dłuższe wyprawy - dla mnie jest za krótki. Baza kół jest za krótka i potrafię na skręcie zahaczyć butem o błotnik przedniego koła. Rama Waganta wydaje się lepsza. Najlepszym rozwiązaniem to kupić gołą ramę Waganta. Ale chyba Romet na to nie pójdzie... chociaż nie sprawdzałem... ale sprawdzę! 

 

edit: dodam jeszcze że starego Waganta kupiłem za 350zł (nówka w sklepie!) a w samo tylne kółko wsadziłem 400zł :D I praktycznie z Waganta została rama, kierownica i nieszczęsny suport z wbijanymi miskami. Napęd to Alivio - stare porządne ALIVIO! 

Edytowane przez Crazy_Horse
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...