Skocz do zawartości

[Bielsko-Biała] Skradziono Silverback Spectra 1 2013


nekos

Rekomendowane odpowiedzi

26.08.2016 W godzinach 9:00 - 21:00 Spod Gemini Park Bielsko-Biała został skradziony rower marki Silverback Spectra 1, 2013. W rowerze zamontowane białe pedały platformowe Dartmoor. Na mostku kierownicy został kawałek gumy, której nie udało się zerwać po demontażu licznika. Tylni hamulec cieknie, więc przy hamowaniu da się słyszeć nawet z kilkunastu metrów. Zamontowany jest również koszyk na bidon i uchwyt na pompkę. Po lewej stronie od siedzącego, na dolnej części ramy charakterystyczna, duża rysa i dodatkowo amortyzator przy odbijaniu piszczy i w suporcie jest uszkodzone łożysko, więc też dźwięk z siebie wydaje jak się mocniej naciśnie na pedały (Miał iść w przyszłym tygodniu na serwis...ech). Najbardziej charakterystyczne są naklejki, głównie pod przewodami, jeden na górnej części ramy oraz jeden na lewej stronie korby - a są to kolorowe motylki :D

Sprawa zgłoszona na policji od razu jak tylko wyszedłem z pracy. Rower był przypięty na parkingu dla rowerów, pod kamerą (Trzeba czekać, aż policja wyśle prośbę o udostępnienie nagrań).
Jeśli chodzi o dokumenty - kupowałem z allegro jako nowy, zapakowany jeszcze w karton. Niestety sprzedawca nie wysłał mi karty gwarancyjnej, twierdząc, że nie ma po co bo i tak gwarancja jest tylko na pierwszego właściciela i nie dał się przekonać...numeru ramy niestety nie mam nigdzie spisanego, ale próbuję się kontaktować ze sprzedawcą w tej sprawie, a nuż jeszcze posiada jakieś dokumenty. Posiadam jedynie manuale do podzespołów roweru.

Ktokolwiek coś wie to proszę o informacje. Za pomoc na pewno będzie jakaś nagroda :)

 

@Edit: Rozmiar ramy 17,5 (M), sztyca siodełka była przycinana i szlifowana, więc na to też można zwrócić uwagę. Pop-lock na kierownicy nie działa, bo linka jest za słabo naciągnięta i przy małym wypadku złamało się (wewnątrz) pokrętełko od zmiany twardości amortyzatora, które przykleiłem na kleju z zewnątrz i brakuje również "kluczyka" do zmiany siły odbicia, który leży u mnie na półce.

 

spectra1z1.jpg

spectra1z2.jpg

 

Edytowane przez nekos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać że przypięcie roweru nic nie daje, Nieraz zostawiam tak rower przed sklepem. Myślałem że przypięcie + kamerka skutecznie odstrasza złodzieja. Następnym razem chyba lepiej schowam rower gdzieś w zaroślach i przypnę do drzewa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak się zostawia rower na dłużej to trzeba zainwestować w u locka, bo linkę da się nawet kombinerkami przeciąć jakby komuś bardzo zależało... współczuję,na szczęście mi roweru jeszcze nikt nie ukradł pomimo lipiec blokady ;)

 

Tapnięte z mojego Mi3. jeśli napisałem coś dziwnego to wina autokorekty.

Edytowane przez piciu256
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Współczuję... Sam miałem jechać jutro do Gemini na rowerze, ale po przeczytaniu Twojego posta wolę się upewnić, że będę go mógł wnieść gdzieś do środka, bo przy stojakach to nawet Ulock nie pomoże jak ktoś będzie miał wystarczająco dużo czasu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...