Skocz do zawartości

29er dla wysokiego do jazdy w lekkim terenie


sqizzy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam was,

 

z racji iż jest to mój pierwszy post na forum, chciałem wszystkich serdecznie przywitać.

 

W te wakacje wpadł mi do głowy pomysł aby po sezonie kupić nowy rower. Dotychczas używałem starego "górala" jeszcze z zeszłego wieku. X racji tego że od przyszłego roku będę miał więcej czasu dla siebie chciałbym kupić coś lepszego. Jestem laikiem w nazewnictwie więc postanowiłem opisać do czego uzywalbym roweru i proszę Was o pomoc w doborze sprzętu. Moją pasją jest fotografia przyrody, także często zdarza mi się jeździć w lesie, ogólnie rzecz biorąc to 70% przejechanego dystansu rowerem to teren na którym nie ma asfaltu. Naturalnie nie jest to strasznie ciężki teren. Rower miałby służyć do wypraw np. wokół jeziora.

 

Jest jeden dość szczególny szczegół przy wyborze roweru. Mam 2 metry wzrostu i ok. 100kg wagi.

 

Kwota jaką chciałbym przeznaczyć na rower to ok. 2000zl. Sądzę że na moją jazdę nie potrzebuje super wypasionego sprzętu. Naturalnie jesli moglibyście zaproponować coś co będzie warte swojej ceny a kosztowało powyżej wskazanego przeze mnie budżetu to jestem w stanie dołożyć, żeby mieć sprawdzony lepszy sprzęt.

 

Powtarzam, że nie mam i nie miałem doczynienia z "lepszymi" rowerami, dlatego proszę traktujcie mnie jak laika w dziedzinie w której posiadacie dużo większą wiedzę odemnie.

 

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, to że wcześniej jeździłem na starym góralu nie oznacza tego że teraz mam kupić byle co. Chciałbym kupić coś co pojeździ kilka lat, a będzie na tyle dobre że przejażdżki będą dużo bardziej komfortowe. To że ktoś wcześniej jeździł polonezem nie oznacza, że wystarczy mu Fiat brava. Serio nie jestem mocny w tej dziedzinie dlatego też chciałbym abyście polecili mi rower, który w określonym budżecie będzie najlepszy. Planuję zakup na późną jesień, może uda się znaleźć coś na promocji.

 

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie wjeżdżasz w mocno trudny (kamloty/korzenie) lub piaszczysty plażowy teren to MTB może być przerostem nad treścią.  No chyba, że chcesz mieć po prostu niskie ciśnienie w oponach i toczyć się jak czołg ;) MTB ma tą przewagę, że jak się robi ciężko to się i tak przejedzie - szczególnie bezpieczniej się człowiek czuję na zjazdach bo MTB mają z reguły większy skok amora niż crossy oraz nabijasz o ok 2atm mniej w opony.   Jak piszesz jednak o jeziorach to nie będzie zbyt górzyście. No chyba, że Morskie Oko ;)  Ja w lekki teren wjeżdżam spokojnie sztywną przełajówką i daję radę, ale to rower typowo sportowy.   

 

Rower Crossowy mógłby być dla Ciebie dobrą opcją. O wiele szybszy na utwardzonej i szutrowej drodze. Ma też amortyzator z małym skokiem wystarczający w lekki teren.  Na asfalcie o wiele szybszy od górala patrząc pod kątem wysiłku włożonego w jazdę.  W razie czego jak dzwigasz lustrzanki i obiektywy doczepiasz bagażnik, sakwy i wygodnie jedziesz. Więcej poczytaj tutaj: http://roweroweporady.pl/jaki-rower-kupic-gorski-trekkingowy-czy-crossowy/     na blogu znajdziesz też liste rowerów wartych kupna do 2k.  Od siebie dodam, że w tej cenie nie znajdziesz dobrego 29er'a. Wszystkie rowery będą podobne ze względu na osprzęt itd. Ogólnie będzie bardzo ciężki kloc na słabym osprzęcie i amorze. Idz do sklepu i kup rower, który będzie Ci się podobać oraz będzie się na nim wygodnie siedzieć. Pozycja na dłuższe wypady jest najważniejsza. Kupisz rower jakiś w ciemno ze sportową ramą bo ma super osprzęt i później będą boleć plecki i ramiona.

 

Napiszę też, że moi rodzice kupili sobie Unibike Viper i są bardzo zadowoleni. Dopiero jak teren robi się ciężki - górzysty, masa podjazdów i korzeni to narzekają, ale jak ich znam to i na super dobrym góralu by mieli problemy bo to nie jest przyjemna jazda tylko walka o przetrwanie hehe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie w lesie często zdarza mi się jeździć po gorszym terenie, gdzie jest sporo korzeni. Plan na przyszły rok jest dość ambitny więc chciałbym już MTB, piszesz ze do 2000zl będzie ciężko znaleźć coś sensownego, mogę zwiększyć ten budżet, może po sezonie trafi się coś ciekawego na promocji. Może mógłbys polecić model, który powinienem brać pod uwagę.

 

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://salon-rowerowy.pl/mtb-xc-mtb-29/5730-rower-kross-level-b7-2016-cash-back.html

I szukać sklepu co da 20-25% rabatu, po 1 sezon się kończy, po 2 z rozmiarami XL jest zawsze większy problem żeby się ich pozbyć, ale przy twoim wzroście nie kupuj roweru bez przymiarki!

Możesz dowolnego Krossa 29er XL przymierzyć w dowolnym sklepie, a kupić tam gdzie dadzą dobra cenę(np wysyłkowo).

 

Masz tutaj wideł powietrzny i sztywną oś z przodu, przy twojej wadze to prawie że podstawa w 29er.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...