Skocz do zawartości

[amortyzator] przód wymiana amorka


Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Witam chciałbym wymienić amortyzator w rowerze kross hexagon x2 d 2016 wersja z tarczowymi hamulcami. Aktualnie mam jakies gowno w opisie pisze tylko ze widelec kross. Chciałbym wymienić go na jakiegoś SUNTOUR z 100mm max. Czy rama nie pęknie?

Nie wymienisz. Hexagon x2 ma 50 mm skoku , wkładając 100 rower będzie się słabo prowadził. Ktoś na forum o tym pisał.

 

U siebie zmieniłem o 20 mm i zobacz jak to wyszło. 

 

Oryginał:

g1pi6Yg.jpg

20 mm więcej:

Jef0WFd.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, no chyba że ma dwie sprężyny, wtedy można jedną wyjąć ale może być za miękko.

 

Napiszę to setny raz, to nie jest amortyzator, to są golenie ze sprężyną w środku, brakuje tutaj elementu tłumiącego. XCR mimo że nadal mistrzem kultury pracy i wybierania nie jest, to ma tłumik a w bogatszej wersji regulację tłumienia. To jest absolutne minimum co bym zdecydował się wsadzić, jeżeli kupisz coś bez tłumika to nie ma sensu wymieniać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie nowe XCR mają opcję przestawienia skoku 80-100-120. Zadzwoń do ACTIVII - activia.sgl.pl i zapytaj czy jak kupisz u niego to czy nie przestawiłby Ci skoku od razu i po problemie.

Ja bym jednak wolał skok jak najbardziej zbliżony do oryginału, bo to nie chodzi tylko o jakieś uszkodzenie ramy, które zresztą jest mało prawdopodobne, ale zmieni się prowadzenie roweru i to raczej na minus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xcm jest na 2 sprezynach , także nie urywa.

Tym razem nawet do internetów Ci się nie chciało zajrzeć Ty nasz „ekspercie” forumowy ;)

Xcm w wersji dostępnej już od paru lat ma w jednej goleni sprężynę i elastomer, a w drugiej zamknięty kartridż będący namiastką tłumika (bez regulacji) z możliwością blokady. Nie zmienia to faktu, że to nie pracuje jak należy i przy okazji waży coś koło 2,7kg.

Tak czy siak wymiana na coś sensownego w tym rowerku mija się z celem że względu na koszty. Typowy przypadek „kupiłem bo najtańszy i wygląda jak mtb” a teraz coś boli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...