Skocz do zawartości

[Zakup roweru] Potrzebuję waszej opinii przy doborze


Sobczak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, w najbliższym czasie poważnie przymierzam się do zakupu roweru do freeride'u i potrzebuję waszej opinii czy warto kupić to co mam tu dostępne w UK na aukcjach. Mój wzrost to 175 cm wzrostu, chcę fulla bo interesują mnie nie tylko korzenie itp. ale też zjazdy. Cena jaka mnie intersuje to coś w granicach 500 funtów (no już max 600 ale tylko jeżeli naprawdę będzie warto coś dołożyć więcej), jestem początkujący w tym temacie także nie potrzebuję roweru za 10 000 zł no i jestem zielony jeśli chodzi o podzwspoły dlatego potrzebuję waszej rady.

 

http://www.ebay.co.uk/itm/Giant-Reign-X1-2008-Freeride-Downhill-Enduro-Bike-/152209058365?hash=item23705dea3d:g:GRwAAOSwU-pXrfqb

 

http://www.ebay.co.uk/itm/Cube-Hanzz-DH-Freeride-/331945339987?hash=item4d497bec53:g:kNcAAOSwZVlXt05o

 

http://www.ebay.co.uk/itm/Norco-Shore-3-Mountain-Bike-Downhill-Freeride-160mm-Travel-Large-Spare-Tyres-/172317723718?hash=item281eefcc46:g:tSUAAOSwV0RXvK2b

 

https://www.gumtree.com/p/bicycles/scott-voltage-fr30-downhill-freeride-bike/1179898974

 

Na razie tylko to mam na oku. Rozważę jeszcze jakieś propozycje z polskich aukcji w cenie 2000-2500 zł.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Reign to rower enduro fajny o dobrej geo ale ten jest już stary a widelec wygląda.na bardzo zaniedbany. Możliwe że miał bedzoe luzy

Cube to typowy potwór dh nienadajacy się do zwykłej jazdy posiada średni damper oraz potężny widelec z którym będą problemy bo już go nie robią i ciężko części zamienne dostać.

Norco też jest rowerem zjazdowym ale wygląda obiecująco, należy soe upewnić że widelec nie pochodzi z 2007-8 roku inaczej nawet mię rozważać kupna.

 

To tak pokrótce a teraz opisz dokładnie gdzie i jak chcesz jeździć bo dajesz różne rowery.

 

Piszesz ze nie potrzebujesz roweru za 10k nie woem czy zdajesz.sobie sprawę czym jest free ride. Jest.niebezpieczny i trzeba mieć dobrą maszynę bo jak nie będzie pewna,sprawna możesz się w najlepszym wypadku poobdzoerac :-P

 

Twój opis by wskazywał na trail/enduro i brał bym raigna lub jemu podobne choć ten ma widelec w stanie nie nadającym się do dalszej eksploatacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O wreszcie ktos mi odpowiedział :)

W sumie to może faktycznie tereny do, których teraz mam dostęp to jeszcze nei na freeride tylko trail...

pisząc, że nie potrzebuję roweru za 10k mam na myśli to, że po pierwsze jeszcze nie wybieram się na jakieś hardocowe przygotowane zjazdy a dwa, że nawet jak na takich będe to z takim skillem nie rzucę się od razu na pełnej prędkości i nie będe robił długich skoków czy co tam jeszcze.

 

A co z tym?

http://www.ebay.co.uk/itm/Voodoo-Canzo-full-suspension-bike-Cheap-Large-Enduro-bike-/172308654552?hash=item281e6569d8:g:EmkAAOSwGtNXiQ8j

 

i z tym?

https://www.gumtree.com/p/bicycles/scott-voltage-fr30-downhill-freeride-bike/1179898974

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Ramy voodo nie znam, więc cieżko coś powiedzieć ale konstrukcja 4 zawiasowa, stara, dobra i sprawdzona. Dobry widelec - lyric, łatwy w serwisowaniu - typowy RS, uszczelki dostępne bez problemów, z damperem może być wiecej zachodu, jak to  foxem.

 

Musisz brać pod uwagę że na dzień dobry powinieneś wykonać serwis zawieszenia, hamulców by być pewnym ze sie nie zabijesz :P 

 

Wracając do ceny 10k ... nie o to chodzi ze masz rower z regulowaną geometrią, heblami z każdą możliwą regulacja myk mykiem i kij wie jeszcze jakim ficzerem....chodzi o to byś się nie zabił, bo jak wiadomo enduro nie jeździ się do biedronki a w uk pewnie do tesco, a popiernicza się szybko i pewnie i hamuje wtedy kiedy trzeba, robi się dropy etc. Musisz być pewny ze przy skoku z bele chodnika śruba od wahacza sie nie zerwie, hamulce nie pociekną czy damper nie puści ciśnienia. A rowery tanie są jak widziałeś na przykłdzie reigna ... zmęczone strasznie.

 

Kolejną sprawą jest charakterystyka zawieszenia, o ile w widelcu zawsze idzie to dopasować do preferencji, o tyle jak masz niedobrany damper do ramy nie będzie działać i tyle. Albo będzie tłukło kołem i przelatywać przez skok, albo będzie muł, etc ... i nie ustawisz tego bez zmiany ch-ki tłumienia dampera, co jest naprawdę trudne jak sie nie wie co do czego.

 

To oczywiście ekstremalny przykład. Ja np jeździłem Santa cruz nomadem z moim zdaniem nie dobranym foxem z tyłu. Dokładnie bł to SC Jolana. Rower był kobiecy, na osobę ok 45-55kg, ja ważę ponad 60 i mi zawias strasznie mulił na odpowiednim SAGu ... ustawione wszystko na 0 i mulił ... fest. Podobnie w mojej obecnej ramie, z tym ze ona była przewidziana na osobę 80-90kg. Dlatego damper idzie do zmiany.

 

Jeżeli nie rozumiesz tego o czym pisze, znaczy że powinieneś więcej czytać :P 

 

Ja osobiście brał bym coś na ramie jak reign - wirtualnym zawieszeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o ustawienie zawieszenie to rozumiem co piszesz tylko, że ja nie mam kompletnego odniesienia jeśli chodzi o rowery i całe życie jeździłem kompetnymi złomami (w porównaniu nawet do takich tanich co tu podaję) i jakoś było dlatego takie czucie tego wszystkiego jest dla mnie jeszcze nieco abstrakcyjne. Mój poprzedni rower kosztował 130 funtów, miał luz w łożysku, prezdni zawias to dawno nadawał się do wymiany i jeździłem i było. naprawdę to są moje początki i podejrzewam, że ja specjalnie nie odczuję jakiś niedoskonałości po takim rowerze bo to i tak będzie dla mnie niesamowity przeskok technologiczny (tak to ujmę). Niestety nie dam za rower 1000 funtów bo zbieram tez na nowy motor i rower to będzie dla mnie taka miła odmiana na jesień i zimę szczególnie żeby po prostu nie zamulać w domu z tymi burakami bez jakiejkolwiek pasji ;] To będzie mój pierwszy tego typu rower i dopiero po nim mogę coś myśleć co później bo będę wtedy więcej wiedział czego oczekuję od roweru (tak jak teraz wiem czego czekuję od motoru).

 

A co z takim czymś?

http://www.ebay.co.uk/itm/Kona-Stinky-Downhill-Bike-Nukeproof-Enduro-Freeride-Shimano-Sram-not-Giant-YT-GT-/162182517303?hash=item25c2d4d237:g:obQAAOSwdzVXwZNl

 

W ogóle mógłbym cię prosić żebyś mi coś poszukał na ebay w cenie 500-600 funtów? Może ty prędzej coś wyhaczysz godnego uwagi w tej kwocie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Obecnie nie bardzo mam czas szukać. 

 

Stinkacz lubił sobie pęcnąć na wahaczu, bo ludzie chyba przeceniali możliwości tych ram, poza tym to 1 zawias, prymitywny, nie polecał bym. Choć ten wydaje sie na całkiem niezły. dobry widel, damper poniekąd tez. 

 

Ja ci nie każe dawać 1000 quitów za rower, ale trzeba trafić dobry okaz po prostu. może być stary i poobijany byle nie był zakatowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...