Skocz do zawartości

[rower] Pytania dotyczące kupna


Kamilll142

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Na samym początku chciałbym podkreślić, że to w sumie pierwszy moj rower i duzych wymagan nie mam. Rower ma służyć do jazdy po miescie do pracy i po scieżkach rowerowych ale czasem tez wypad na wycieczke za miasto do lasu :) Kwota jaka chciałbym przeznaczyć to 1000zł ale wiem, że ciężko o cos fajnego w tym przedziale. 
Rozglądałem się i po czytaniu tez waszego forum wybrałem kilka typów do których i tak bede musiał dołożyc. 
 
Pierwszy z nich to LAZARO INTEGRAL V3 ALIVIO - koszt 1,5tys. 

Drugi KANDS MAESTRO MEN ALIVIO - koszt podobny i jakos wizualnie lepiej mi sie widzi

 

Wiem, ze do obu modeli musze duzo dopłacić ale warto? Czy jest cos sensownego np do granicy 1200zl? Znalazłem cos takiego:

Kross Evado 1.0 albo LAZARO INTEGRAL v2 MEN x2 ACERA

 

Gdzieś mi przeleciały tez jakies Spartacus w cenie zblizonej do moich funduszy. 

 

 

Byłem tez w sklepach author ale tam w przedziale cenowym ciezko sie załapac. Z góry dziekuje za pomoc, wiem, ze pewnie pełno podobnych pytań tutaj pada ale jeśli ktos poświeci chwilke bede wdzieczny

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pierwszy rower może być i ten Kands w tej cenie nic lepszego nie dostaniesz ale możesz też nabyć takiego http://allegro.pl/rower-gorski-indiana-27-5-24biegi-alu-amor-2016-i6407674466.html
i  sprawdzić czy w ogóle będzie Ci się chciało jeździć, apetyt rośnie w miarę jedzenia albo spada i lepiej wychodzi siedzenie przed telewizorem.

Pozdrower

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ten tańszy z LAZARO INTEGRAL v2 dużo odbiega od tych droższych? A ten kroos evado odpada? 

Znalazłem jeszcze chyba jak to określaja "brata" tego Kands czyli cross Line Men sezon 2016 w cenie 1,159zl co o nim sadzicie?

 

Rama 21 jak dla mnie chyba za duża, mam około 176 wzrostu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to nie pozostaje nic innego jak dolozyc 200zl i kupic któryś z dwojki. Musze się z tym przespać. Lazaro integral v2 albo kands cross line 1100. Poczekam moze jeszcze ktos sie wypowie kto użytkował ktoregos z nich. 


A jeszcze chciałbym zapytac jak wyglada potem serwis takich rowerów? Jestem z Poznania i czy tutaj mozna cos w razie czego z tym zrobic? 

 

 

Jeszcze chciałbym zapytac o eries cross dysk alivio 2016. Cena kolo 1,600 ale czy warto w ten rower zainwestowac?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak sie zdecydowalem i kupuje tego Lazaro integro V2. Na poczatek starczy, jesli bedzie potrzeba za jakis czas i checi to sie zmieni. Mam tylko jeszcze pytanko co do rozmiaru ramy. Nie mam mozliwosci dokladnie teraz tego zrobic ale moja dlugosc nog od podlogi do krocza to w granicach 77-83. Jaka rane wybrac 17 czy 19? Czy lepiej wybrac 17 i miec troche luzu niz ma byc za duza? Spogladalem na tej aukcji tego Lazaro no i jest to na pograniczu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez bylem przekonany po czytaniu tutaj forum, ze 19 bedzie idealny. Tam mi napisali, ze przy kołach 28 odpowiednia rama bedzie 17 a jesli koła 26 to wtedy rama 19. Dziewczyna mi zrobi dokladniejszy pomiar po pracy i jesli bedzie cos w granicach 80 to zdecyduje sie na 17 a jesli wyjdzie 82-83 to chyba nocy nie przespie :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idź do sklepu z rowerami.Przymierz się do obu rozmiarów.Oczywiście na kołach 28 i amortyzatorach.Wiem że inne modele to inna geometria,ale z grubsza będziesz miał obraz.Jeśli 19 będzie na wysokość dobra(luz między kroczem a ramą) ale będzie za długa zawsze można dać krótszy mostek,albo sztycę bez offsetu.Natomiast za mała rama zawsze będzie za mała.Co prawda można analogicznie dać dłuższy mostek,ale sztycy z większym offsetem niż jest to raczej nie da rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy jesli bede mial te 82cm to ten 17 da rade czy mocno bedzie przeszkadzało? Tak jak pisalem wcześniej nie bede tym rowerem robil nie wiadomo czego, zwykla jazda. Ale tak naprawdę zrobie poznym wieczorem ten pomiar i bede madrzejszy. Przepraszam, ze tak walkuje ten temat ale jestem nowicjusz w tym temacie a jednak jutro juz chcialbym zakup zrobic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec wrociłem z pracy i zrobiłem pomiary. Mam wzrostu w bucie 178 a długość nogi w tym samym bucie to max 82. 

Czytalem jeszcze, ze te Lazaro maja jakąs dłuższa rame niz inne i boje sie, zeby rower po prostu nie był za duży. Bardziej składniałbym się ku ramie 17 przy kołach 28 tak jak mi napisali tez Ci z Lazaro. Szczerze myślałem, ze jestem wyzszy a tu wyszło marne 178 w obuwiu. 

 

Jutro rano kupuje rower wiec musze zdecydowac. I czas na jazde :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z drugiej strony zastanów się dobrze na ile lat kupujesz rower, jeśli na trochę dłużej to się jednak zastanów. Od siebie polecam KANDS MAESTRO ponieważ jest cały na osprzęcie Alivio. Na żywo bardzo ładnie wygląda model biały. Jak spojrzeć na allegro to do tego Lazaro V2 znowu tak dużo nie dopłacisz. Z tego Lazaro też będziesz zadowolony. Lazaro i Kands to bliźniacze Polskie modele praktycznie o tej samej ramie, różnią się głównie osprzętem. Jeśli nie chcesz roweru crossowego, tylko coś na grubszej oponie (ale mniejsze koła) to rozważ też Kands Energy 1300.

 

Nie bagatelizuj też rozmiaru roweru bo dobór jest bardzo ważny, chyba że chcesz żeby Cię potem plecy bolały już podczas nieco dłuższej jazdy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszkasz w Poznaniu jak ja;) a tu jest dużo sklepów, nawet do głupiego marketu podjedź i przymierz sobie rower z ramą 17,18 i orientacyjnie będziesz wiedział. Niestety każdy rower ma inne wymiary ale koniec końców zobaczysz na którym się lepiej czujesz.

Druga rzecz to rozważenie kupna używki gdyż w tych pieniądzach coś fajnego wyhaczysz.

 

Najważniejsze zapytaj tych z Lazaro czy w razie za małej ramy możesz wymienić najwyżej stracisz parę zł na wysyłce a jak się dogadasz to może podzielicie się kosztami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...