Skocz do zawartości

[Opony] Coś sensownego w rozmiarze 27,5


siemalysy

Rekomendowane odpowiedzi

Siema :-)

 

Zastanawiam się nad zakupem opon w rozmiarze 27,5". Jeszcze jakiś czas temu miałem fajne oponki Michelin Wild Grip'r (27.5x2.25). Byłem z nich bardzo zadowolony. Zmieniem ramę i okazało się, że są trochę za szerokie do tylnego trójkąta. Kupiłem Schwalbe Rapid Rob 27.5x2.10 i z nich jestem mega niezadowolony. Wystarczy trochę piachu i czuję się jakbym na slickach jechał. Tak czytam, przeglądam forum i wytypowałem kilka modeli: 

  1. Maxxis Ikon 27.5x2.20 EXO - za ok. 100 zł mozna kupić zwijaną
  2. Maxxis Crossmark II 27.5x2.10 - też chyba zwijana
  3. Vittoria Saguaro 27.5x2.2 - o Vittori czytałem opinie, że są mało trwałe i w tym przypadku drut bo zwijane są cholernie drogie.

Jeżdżę przede wszsytkim w terenie. Asfaltu jest bardzo mało. Jedynie dojazdy do lasu czy terenu, w którym zamierzam w danym dniu jeździć. Może polecicie coś jeszcze, może coś od Schwalbe, Hutchinsona? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z drutówkami uważaj  bo bardzo często modele z drutem są robione z innych mieszanek i niższa cena nie wynika tylko z obecności drutu, ale są też po prostu gorsze.

 

Jak cos to kupiłem wiosną 4 sztuki Rubena Scylla. Jakoś wyszło, że leżą i się kurzą i chyba je wystawię na allegro. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko dodam, że do jazdy po piachu zwłaszcza takim drobnym i głębokim należy mocno spuścić ciśnienie w oponie. Może się okazać, że Twój Rapid Rob na nieco mniejszym ciśnieniu wiele by zyskał. Piszę to bo spotkałem się z podobną sytuacją. Oczywiście im szersza opona tym lepiej. 

Z zaproponowanych przez Ciebie modeli Maxxis CrossMark będzie najbardziej uniwersalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko dodam, że do jazdy po piachu zwłaszcza takim drobnym i głębokim należy mocno spuścić ciśnienie w oponie. Może się okazać, że Twój Rapid Rob na nieco mniejszym ciśnieniu wiele by zyskał. Piszę to bo spotkałem się z podobną sytuacją. Oczywiście im szersza opona tym lepiej. 

Z zaproponowanych przez Ciebie modeli Maxxis CrossMark będzie najbardziej uniwersalny.

 

Ciśnienie obniżałem, za wiele to nie pomogło. Z Maxxisów to bardziej mi do Ikona niż do Crossmarka. Znajomi polecaja też Schwalbe Racing Ralph tylko nie wiem czy uda mi się znaleźć w rozmiarze 27.5x2.2 zwijaną za rozsądne pieniążki ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli byłeś zadowolony z tych Miszelinów i już wiesz czym pachną popularne Rapidroby, to śmiem wątpić czy będziesz zadowolony z kolejnych opon tego typu, czytaj: nastawionych głównie na małe opory toczenia dla rejsingowych podniecaczy ;) Te Miśki to naprawdę świetne, uniwersalne, terenowe opony. Dlaczego nie spróbujesz wersji 2.1”?

 

Tak BTW do to za rama, gdzie nie wchodzi 2.25”? Jaka realna szerokość tych gum Ci wychodziła?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2,2 na piasku będzie mu się toczył jako tako, nie będzie to jak fat bajk, ale szerokość się liczy bardziej niż bieżnik żeby się opona nie zapadała, bieżnik na piasku tylko robi mega opory toczenia.

 

Do MTB dziwne że Wild Grip'R się nie zmieścił, ona jest szeroka, no ale bez przesady też, ja mam w Anthem 2015 po ponad 5mm zapasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Nie mierzyłem tego miszelina i nie wiem jaką ma realną szerokość. Na oko zapasu było nie wiele. A rama to Author Egoist. Z jednej strony mi opona przytarła widelki od środka. Okazało się też że koło jest delikatnie scentrowane. Być może to było przyczyną.

 

Wysłane z mojego SM-G925F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Jestem bardzo zadowolony z tej ramy ale szerokość tylnego widelca to kpina! Miałem w planie przez zimę pojeździć na zestawie Saguaro 2,2 tył i Barzo 2,1 przód, ale po założeniu Saguaro okazało się że między oponę a widełki w najwezszym miejscu przy ciśnieniu 2,2 bara wchodzi tylko wykałaczka :-( Co myślicie? Jeździć tak?

Siema :-)

 

Zastanawiam się nad zakupem opon w rozmiarze 27,5".

I co, kupiłeś coś sensownego?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...