Skocz do zawartości

[trenażer] Tacx Booster - proszę o opinie dot. hałasu


bonobo

Rekomendowane odpowiedzi

Planuję zakup trenażera i myślę nad Tacx Booster. 

 

Muszę jednak koniecznie wiedzieć, czy ten trenażer nie hałasuje zbyt głośno i jak wypada w porównaniu z modelami Elite z rolkami z elastożelu. 

 

Tacx ma metalową rolkę - czy to wpływa istotnie na hałas?

 

Będę korzystał z trenażera w mieszkaniu i nie chciałbym, żeby moje treningi były uciążliwe dla sąsiadów. 

 

Pozdrawiam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Kupiłem ten trenażer i muszę przyznać, że działa bardzo fajnie. Duży hałas jest tylko przy sprintach full gas na stojąco na wysokich obciążeniach, gdy prędkości wynoszą ponad 50 km/h. Przy takich interwałach jest dość głośno. Ale też nie na tyle, żeby takiego treningu raz na jakiś czas nie można było sobie zrobić.

 

Poza tym jest naprawdę super. Myślę, że sąsiadom nie przeszkadza, o ile tylko postawi się go na jakiejś izolacji, która pochłania delikatne wibracje.

 

Ja polecam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację, ale ten trenazer przy tych mocnych obciążeniach i wysokich obrotch jednocześnie (sprint full gas, który jesteśmy w stanie utrzymać ok. 15 - 20 sekund) huczy mniej więcej jak włączony odkurzacz lub suszarka do włosów. Taki hałas to chyba nie jest coś szczególnie uciążliwego w rozsądnych porach.

 

Przy normalnej jezdzie jest bardzo cichy.

 

Ja chwalę ten model

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...