Skocz do zawartości

[piasty] Luz na piaście w konkretnym ustawieniu koła


pand0ra

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, na tylnym kole pojawił mi się lekki luz na boki, jednak występuje on tylko w konkretnym położeniu koła tj.  jak zakręcę kołem o kilka stopni to luz znika, jak znów kawałek obrócę to pojawia się z powrotem.

 

Czy w tym wypadku ma sens kontrowanie luzu na piaście? Czy nie będzie tak, że w miejscach gdzie jest luz to go nie będzie, ale w pozostałych łożyska będą za bardzo ściśnięte?

 

Co jeszcze może być tego przyczyną i na co się przygotować, gdybym postanowił rozkręcić piastę?

 

Piasta która ma luz to Joy Tech D142DSE 32H.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny problem tyle że w drugą stronę, u mnie  w pewnym miejscu koło się blokowało. Po "zabawie" z piastą przez cały okres zimowy postanowiłem wsadzić nową Shimano.

 

Do Joy Techa będzie ciężko znaleźć pasujące konusy, zresztą może się okazać że przestawiła się miska lub inne takie cyrki. Ja nie miałem cierpliwości do tego.

 

Rozbierz i obejrzyj.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Co jeszcze może być tego przyczyną i na co się przygotować

Piasta była kiedyś konserwowana??? Może być wytarty konus, uszkodzona bieżnia, ukruszona kulka , poluzowany bębenek, krzywa oś. 

Przygotuj się na serwis- porządny z oględzinami wszystkich elementów. Dokręcenie konusów spowoduje dalszą degradację piasty. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...