Skocz do zawartości

[pompka do amortyzatorów] Jaki kupić adapter żeby z pompki do amortyzatorów zrobić pompkę do dętek?


OnionBro

Rekomendowane odpowiedzi

Jako że przesyłka z rowerem z amorem powietrznym się zbliża, wypadałoby mieć w zanadrzu pompkę. Dziwnym trafem potrzebuję też nowej do dętek a fajnie byłoby zabierać ze sobą obie na wyprawy. Samą pompkę już wybrałem a jest nią Giyo GS02D. W opisie oferty było napisane "Końcówka na wentyl auto". To znaczy że jest to samochodowy czy jakiś automatyczny? Wybaczcie to głupie pytanie ale jestem gramatycznym nazistą. Jeżeli jest to samochodowy a mam dętki z zaworem DV to muszę kupić zwykły Auto/DV?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie lepiej mieć normalną do kół. Kiedyś próbowałem pompować dętkę 700x35, czyli raczej z tych cieńszych, a namachałem się niemiłosiernie, żeby podbić o pół bara. Nie wyobrażam sobie pompowania szerszych opon, może z szosowymi 23mm dałoby radę.

 

Koła pompuje się zdecydowanie częściej niż amortyzator, więc nie ma sensu cudować. Amortyzator pompuję może ze dwa razy w roku, więc takiej pompki używam do 4 razy w roku (2 rowery). Stacjonarnej przynajmniej raz w miesiącu.

Pompkę do amortyzatorów na wycieczki może kilka razy zabrałem na początku, żeby na bieżąco dopasować. Teraz biorę tylko na dłuższe wyjazdy w ramach pudełka ze sprzętem serwisowo konserwującym.

 

Osobiście mam 4 pompki:

-do amortyzatora - przydatna zwłaszcza na początku jak eksperymentuje się z ustawieniem pod siebie, potem to już tylko kontrola ciśnienia i uzupełnienie w razie co, nie jest niezbędna, bo zaprzyjaźniony serwis pewnie za darmo to zrobi, ale po prostu jest wygodniej

-stacjonarna - żeby szybko i łatwo napompować opony, po prostu wygoda zwłaszcza jak jest kilka rowerów do oporządzenia

-2x ręczna - w razie gumy na trasie, dwie żeby nie bawić się w przekładanie po plecakach/torbach między dwoma rowerami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...