Skocz do zawartości

[rower] Do pracy, na wycieczki, trasy różne, wątpliwości co do typu roweru


toksa

Rekomendowane odpowiedzi

Na początek chciałabym się przywitać i prosić o pomoc w wyborze roweru.

 

Zacznę od tego, że szukam roweru którym będę codziennie dojeżdżać do pracy (przez miasto), ale także na początkowym etapie robić kilkugodzinne wycieczki po Wielkopolsce (Poznań i okolice - wioski, puszcze zielonki i inne niekoniecznie asfaltowe trasy), a po pewnym czasie weekendowe wyprawy z namiotem.

W związku ze wspomnianym zastosowaniem mam wątpliwość czy powinnam szukać roweru crossowego czy górskiego. Biorąc pod uwagę, że w ciągu najbliższego roku te wyprawy z namiotem nie wchodza w grę, stąd całe wyposażenie roweru trekingowego nie jest mi potrzebne - będę je uzupełniać z czasem, ale możliwość zamontowania bagażnika to konieczność.

Chcę poszukać czegoś na wyprzedażach posezonowych w cenie około 2000zł i nie wiem czy rozglądać się za Lazaro, Rometem Orkanem, Krossem Evado czy też spoglądać na rowery górskie.

 

Wszelkie sugestie ogólne jak i propozycje konkretnych modeli będą mile widziane. Z góry dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze zapytam czy przełaj nadawałby się do takich zastosowań? Mając na myśli Rometa Mistral Cross musiałabym wykluczyć wycieczki weekendowe, bo bagażnika tam nie zamontuję, ale trasy różne to chyba podstawowa dla roweru przełajowego, prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...