Skocz do zawartości

[Korba] Shimano FC-M4050 - upgrade napędu w 29-er


Lisiu79

Rekomendowane odpowiedzi

Witam
Potrzebuję porady odnośnie upgrade napędu.
Obecnie mam:
- korbę FC-M542 44/32/22 9S
- przednia przerzutka FD-M590-6 9S
- tylna przerzutka RD-M772 SGS 9S
- manetki SL-M770 9S
- kaseta CS-HG400 11-34 9S
- łańcuch CN-HG53
Chcę wymienić na:
- korbę FC-M4050 40/30/22 9S
- przednia przerzutka FD-M4000 lub inna ,która obsłuży w/w korbę
- kaseta CS-HG400 12-36 9S
Ponoć korba 40/30/22 i kaseta 12-36 jest lepszym rozwiązaniem do 29-era

Czy ktoś posiada taką korbę? Czy rzeczywiście jest bardziej odpowiednia do dużego koła? Czy odczuję różnicę na podjazdach?(podjazdy to moja pięta achillesowa ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie producent włożył : przód: 40/30/22, tył: 11-36 .
Trochę się tego bałem, bo myślałem, że zabraknie mi przełożenia i szybkości na asfalcie , (w 26" miałem 44/32/22, tył 11-32), ale to co zabrała mniejsza ilość zębów z przodu oddało większe koło :)
więc jak dal mnie - taki zestaw do 29 jest jak najbardziej OK . 


jeśli chodzi o podjazdy (rozumiem, że w trudnym terenie) - to nie wydaje mi się, żeby było potrzebne coś więcej niż 22-36 .
Przynajmniej w moim przypadku - jeśli coś może być problemem - to nie przełożenie, tylko technika ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dokładnie taki napęd 3x9 jak chcesz założyć i niczego mi póki co nie brakuje. 22/36 jest naprawdę fajnie miękko i prędzej mi rower chce dęba stanąć niż braknie nogi, aczkolwiek umiem sobie wyobrazić na tyle długą ściankę, że i 40T z tyłu lub 20T z przodu by nie zaszkodziło, ale już przerzutka na pewno by nie ogarnęła lub trzeba by piłować korbę. 40x12 wystarcza żeby okazyjnie 50 km/h przekroczyć, ale przecież to rower MTB to ile razy na rok się zdarzy?

Mimo wszystkich uroków mojego napędu wydaje mi się, że obecnie gdybym robił upgrade to zimą sprzedałbym cały stary szpej i założył sobie 2x10. Może przerażać zmiana tyłrzutki i manetek, ale zakres z kasetą 11-36 i korbą 22/36 jest nawet szerszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...