Skocz do zawartości

[2000-3000zł.] Budowa roweru pod budowę elektryka


Rekomendowane odpowiedzi

To możesz zerknąć na https://www.drerowery.pl/pl/p/8.4-DS-2016/9113 ale póki co jest w cenie katalogowej i generalnie specyfikacja nie powala. Biednie u nich strasznie. 

Ewentualnie model niżej https://www.drerowery.pl/pl/p/8.3-DS-21-BK-2016-SALE/9111 który od biedy można ulepszyć. 

 

Ale - wizytę potraktowałbym raczej informacyjnie. W tej cenie jest jeszcze np. Unibike Viper na dużo lepszym osprzęcie. 

http://www.unibike.pl/vipergtsdisc.html

albo model niżej - http://www.unibike.pl/vipergtsdisc.html

 

A byłem dzisiaj u tego człowieka:

 

http://zuchlinski.com.pl/

 

Może tutaj znajdziesz coś ciekawego? Oferta rowerów jest co najmniej bogata :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Specialized Crosstrail, Giant Roam w podobnej cenie, choć osprzętowo wypadają minimalnie gorzej.

 

A jak Unibike to u tego sprzedawcy który za 3100 zmieni opony na jakieś trekkingowe :)

Osprzętowo wypadają minimalnie gorzej od unibike?

Poza tym gość zaproponował sensowny rower?

Może być 100-200zł droższy jeśli będzie relatywnie lepszy.

 

Wysłane z Wielkiego Zderzacza Hadronów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zaproponował całkiem sensowny rower. Myślę że w lepszy nie ma się co pchać, pamiętaj że musisz go jeszcze wyposażyć więc każda stówka się przyda. Jedyne co możesz rozważyć to wymianę widelca na jakiś naprawdę niezły. 

 

A Specialized/Giant mogą mieć nieco lepiej wykonane ramy, w końcu klepią je od lat i należą do czołowych marek. 

 

Roam na słabsze hamulce i korbę pod Octalink (a nie sztywną oś i zewnętrzny suport). 

Spec również słabsze hamulce no i dwurzędową korbę w dodatku mocowaną na kwadrat, trochę słabo jak na rower za tyle kasy. No i nie wiem co ten ich widelec wart.

 

Ja bym rozważył między Unibike a Giantem (Roam 0 Disc), fajnie jakbyś miał też możliwość przejechać się jednym i drugim. Pierwsze odczucie jest często związane z oponami ale mógłbyś ocenić na którym pozycja jest dla Ciebie lepsza. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Unibike to nasza rodzima firma? Wiem,że to może i puste ale Giant lepiej wygląda na ramie niż Uni-cośtam ;) Zalezy mi jednak na możliwie najlepszym wyborze, więc jesli ktoś robić coś dobrze to i marka nie będzie taka ważna. Sam kupiłbyś Unibike?

Nie będę dalej szukał. Wybiorę między Giantem a Unibikem.

Z Twojej wypowiedzi wnioskuję, że Uni będzie lepszym wyborem. Trzeba tylko wymienić oponki?

Gość pokazywał mi coś takiego że kierę można regulować pod kątem.

Do tego proponował wstawienie amortyzatora pod siodełko - 70zł. kosztuje.

Rama 19'' pod mój wzrost będzie ok?

Reasumując - te dwa bierzemy pod uwagę i finito. Tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, Unibike to polska firma. Jeśli ja miałbym wybrać to raczej wybrałbym coś na ramie Gianta, aczkolwiek mojej używam od prawie 9 lat więc mogę być nieobiektywny i nie wiem czy dalej są takie solidne :) 

 

Jakoś ciągle mam zaufanie do "dużych" producentów, o ile nie przeginają tak jak Spec. Bo ten suport w rowerze za 3500 katalogowo to jest jakiś żart. 

 

W jednym i drugim lepiej zmienić opony, na solidne do e-bike. 

 

Co do kierownicy, jej ustawień, zmiany mostka - to są niuanse i prędzej czy później dopasujesz sobie optymalne (najwygodniejsze) rozwiązanie. 

 

"Amortyzator" czyli sztycę amortyzowaną odradzam. To rozwiązanie dla tzw. Januszy którzy robią 30 km co niedzielę. Zysk z komfortu niewielki a straty energii podczas pedałowania dużo większe. Więc nie warto. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest tylko Roam 0 Disc którego ciągle mam na myśli, nie ma wyższego modelu. Jest okej poza tymi heblami. Ja bym jeszcze coś targował z ceną, bo nawet nie jest 10% niższa od katalogowej - a u Gianta norma w przypadku wyprzedaży po sezonie to tak 10-15% mniej, czasem nawet więcej. A mówimy tu o wyprzedażach rocznika bieżącego które już się zaczynają. Także jak rower jest z 2015 tym bardziej powinien być tańszy. 

 

Wtedy jak chcesz sprzęt ulepszyć możesz zmienić hamulce i/lub amortyzator. Bo nawet modele kilka stówek droższe ciągle mają te elementy kiepskie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oki. To już wszystko jasne.

Co w tych heblach jest złe? Klocki, tarcze, czy cały układ?

 

Mówimy o tym modelu?   https://www.giant-bicycles.com/pl/roam-0-disc-2016

 

Czy o tym?   http://www.zuchlinski-sklep.com.pl/giant-roam-0-disc-roz-m,3,10803,19414

 

Czym one się różnią?

 

Ps. Czym różnią się kolejne Roam-y? 1,2,3 itd.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Im większa cyfra tym słabszy osprzęt, zero ma zawsze najlepszy. 

 

A Roama miałem na myśli tego z 2015 roku. Wersji 2016 nie ma w sklepie a różni się od niej korbą pod sztywną oś. 

 

Hamulce będą mniej trwałe, bardziej awaryjne, nieco słabsze w działaniu. Więc cały układ jest zły ale nowy hamulec idzie zmienić od razu na lepszy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Im większa cyfra tym słabszy osprzęt, zero ma zawsze najlepszy.

 

A Roama miałem na myśli tego z 2015 roku. Wersji 2016 nie ma w sklepie a różni się od niej korbą pod sztywną oś.

 

Hamulce będą mniej trwałe, bardziej awaryjne, nieco słabsze w działaniu. Więc cały układ jest zły ale nowy hamulec idzie zmienić od razu na lepszy.

A tam nie jest tak ze te przewody idą w środku od hamulców?

Ile taki zestaw hamulcowy kosztuje i jaki byś polecił pod ten rower?

Tarcza też do wymiany?

 

Wysłane z Wielkiego Zderzacza Hadronów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przewody są na zewnątrz, żadnego prowadzenia linek wewnątrz ramy nie ma w tym modelu. 

 

Tarcza może zostać a polecenia hamulców się nie podejmę. Pisałem na początku tematu dlaczego. Aczkolwiek jakieś Deore/SLX to koszt ok. 400 zł. Więc tylko ok. 200 zł dopłaty, może nawet mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przewody są na zewnątrz, żadnego prowadzenia linek wewnątrz ramy nie ma w tym modelu.

 

Tarcza może zostać a polecenia hamulców się nie podejmę. Pisałem na początku tematu dlaczego. Aczkolwiek jakieś Deore/SLX to koszt ok. 400 zł. Więc tylko ok. 200 zł dopłaty, może nawet mniej.

Kosztują 400 a dopłaty ma być 200? Chyba się zgubiłem.

Tematu się nie podejmiesz ale doświadczenie na pewno masz o wiele większe ode mnie więc cokolwiek napiszesz o zestawach hamulców będzie lepsze niż nic ;-)

 

Wysłane z Wielkiego Zderzacza Hadronów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Założyłem sprzedaż hamulców zdjętych z roweru zaraz po jego zakupie :) 

 

A w kwestii hamulców - w kilku rowerach mam mechaniczne tarczówki bo są wystarczające i niezawodne. Do Twojego roweru hydrauliczne będą jednak dużo lepsze, a z tymi nie mam dużego doświadczenia - po prostu używam Deore M615, jestem z nich bardzo zadowolony, póki co działają bez zarzutu ale jak długo - nie wiem. W tym temacie na pewno się przewinęły http://www.forumrowerowe.org/topic/205714-koncern-shimano-what-youre-doin-shimano-shtaaaap/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Założyłem sprzedaż hamulców zdjętych z roweru zaraz po jego zakupie :)

 

A w kwestii hamulców - w kilku rowerach mam mechaniczne tarczówki bo są wystarczające i niezawodne. Do Twojego roweru hydrauliczne będą jednak dużo lepsze, a z tymi nie mam dużego doświadczenia - po prostu używam Deore M615, jestem z nich bardzo zadowolony, póki co działają bez zarzutu ale jak długo - nie wiem. W tym temacie na pewno się przewinęły http://www.forumrowerowe.org/topic/205714-koncern-shimano-what-youre-doin-shimano-shtaaaap/

Dużo lepsze z racji osiąganych prędkości?

 

Sypiasz czasami? ;-)

 

Wysłane z Wielkiego Zderzacza Hadronów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, z racji prędkości. Raz że lepsza będzie modulacja a dwa odprowadzanie ciepła.

 

 

Tylko czasem ;)

Zatem -dobrej nocy i do napisania

Dzięki że poświęcasz swój czas by mi pomóc. Dobrze ze są na świecie jeszcze takie ludzie ;-)

 

Wysłane z Wielkiego Zderzacza Hadronów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, z racji prędkości. Raz że lepsza będzie modulacja a dwa odprowadzanie ciepła. 

 

 

 

 

 

Tylko czasem ;)

 

Hej,

 

rower wybrany. Wybrałem Rower Unibike Zethos 19" z 2015 za 3099zł. Nie chcieli ceny opuścić na rowerze bo ponoć już jest w promocji.

Do tego dokupuje rogi specialized dirt za 65zł.

Lampkę przednią Mactronic Pro Noise 300Lm za 217zł.

Opona Schwalbe 700x40 Marathon Plus Tour za 129zł. za sztukę.

 

Powiedz - wszystko jest ok wg Ciebie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i w promocji ale konkurencja ma w tej samej cenie więc trzeba przekonać klienta :)

Rogi zbędne bo masz gietą kierownicę zdaje się. Jak już to chwyty "ergonomiczne" z takimi małymi rogami z tworzywa. Lampkę polecałbym Convoya S2+ a na tył coś Cateye/Mactronic Walle. Opony okej ale szukaj taniej. Wiem że sbike.pl miał kiedyś dobre ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

chwyty "ergonomiczne" z takimi małymi rogami z tworzywa.

 

Proponowali mi coś takiego za 269zł. za komplet.

 

Czy ta latarka którą polecasz ma tryby oszczędne i migający?

 

Nie zawsze wracam nocą ale czasem jest szaro i nie potrzebuję oświetlenia ale potrzebuję być widoczny żeby jakiś osiołek mi nie wyjechał z bramy bo przecież rower nie może jechać 60km/h i zdąży wyjechać.

 

Licznik jakiś polecisz? Chciałbym by był podświetlany i miał pomiar temperatury.

 

Siedząc na tym rowerze byłem bardzo mocno pochylony do przodu i bardzo mocno napierałem na dłonie co nawet tam na placu dawało się we znaki. Jakieś rady? Siodełko niżej? Ponoć było dobrze ustawione - noga prosto do pięty. Gość powiedział, że mogę zastosować kierę która jest regulowana pod kątem i wtedy da się wyżej ustawić i większy ciężar będzie się rozkładał na siedzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Ergony nie są tanie ale ja bym szukał w okolicach 150 a nie 270 złotych. 

 

Tak, latarka ma takie tryby ale jak kupisz ją w Polsce czy na forum swiatelka.pl możesz mieć dopasowane tryby jakie tylko zechcesz. 

 

Licznik to Sigma 16.12

 

A co do pozycji to może być za długa rama/za długi mostek/za mały wznios mostka/mostek za nisko na sterówce (ale tą masz pewnie przyciętą).  Na pewno nie rób z tego roweru mieszczucha/trekkinga dając regulowany mostek i kierownicę typu "jaskółka" bo zupełnie nie będzie się nadawał do szybkiej jazdy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i w promocji ale konkurencja ma w tej samej cenie więc trzeba przekonać klienta :)

Rogi zbędne bo masz gietą kierownicę zdaje się. Jak już to chwyty "ergonomiczne" z takimi małymi rogami z tworzywa. Lampkę polecałbym Convoya S2+ a na tył coś Cateye/Mactronic Walle. Opony okej ale szukaj taniej. Wiem że sbike.pl miał kiedyś dobre ceny.

 

Przed chwilą dosłownie dzwoniłem jeszcze do PRO SPORTU - taki sklep w Wejherowie też z rowerami i okazało się że mają ZETHOSA UNIBIKE z tego roku za 3200zł. A tam mam zeszłoroczny model ZETHOSA za 3099zł. Jest sens dopłacić? Tegoroczny jest w czymś lepszy?

 

Jutro prawdopodobnie jadę kupować :)

 

 

co do pozycji to może być za długa rama/za długi mostek/za mały wznios mostka/mostek za nisko na sterówce (ale tą masz pewnie przyciętą)

 

Da się coś z tym zrobić? Inny rower? :/ Inna rama?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jedyne co można przymierzyć to mniejszą ramę ale na Twój wzrost to 19 cali jest idealne. Więc po zakupie pozostają albo jakieś regulacje kierownicy/siodełka albo wymiana mostka na inny. Fajnie też jak miałbyś jak najdłuższą rurę sterową (nad/pod mostkiem powinno być kilka podkładek) bo to zwiększa Ci zakres takich zabaw. 

 

A wersja tegoroczna ma manetki, przednią przerzutkę i piasty z grupy wyżej. Także różnice minimalne ale są. Największa według mnie w manetkach bo wizualnie trochę się różnią. Pod względem działania dla Ciebie raczej bez różnicy.

 

Ewentualnie jak masz możliwość przejedź się wspominanym Giantem - kto wie, może tamta geometria bardziej Ci przypadnie.

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

rurę sterową (nad/pod mostkiem powinno być kilka podkładek)

 

Może jestem ignorantem ale proszę, wytłumacz po krótce o co chodzi...

Pod kierą w Unibike są dwie podkładki widziałem. Ale jak je wyjmę to będę jeszcze niżej się opierał i będzie jeszcze większy nacisk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...