Skocz do zawartości

[Bikepacking] Traws ffordd Cambrian czyli Trans Cambrian Way


pitu

Rekomendowane odpowiedzi

Własnie wróciłem z Walii. Konkretnie jej północnej części. Nie będę tu pisał pełnej relacji z tej wyprawy ponieważ na necie można znaleźć dość dużo informacji. Polecam zwłaszcza opis trasy z praktycznymi info z bikepapacking.com
Trans Cambrian​ Way to przepiękna, stumilowa trasa, ciągnąca się od granicy Walii z Anglią w Knigton aż do Morza Irlandzkiego. Wiedzie przez epickie (nie, nie nadużywam tego słowa - patrz zdjęcie) obszary północnej Walii jakże podobne do moich ukochanych Bieszczad. To była podróż typowo bikepackingowa, ale przy odrobinie fantazji, można ją pokonać z sakwami.
Polecam, zwłaszcz​ tym, którzy mieszkją na Wyspach a tęsknią za klimatami z południa Polski.
Kilka fotek:​

 

28984646712_d97e399df5_c.jpg

 

28471694913_fa427eb351_c.jpg

 

29057041516_153b31996e_c.jpg

 

28471685593_c73a1fe8be_c.jpg

 

28468657144_6944ac07c2_c.jpg

 

29089872725_fb99356f0f_c.jpg

 

29057054106_8df123c6ba_c.jpg

 

28468648724_83bd910bea_c.jpg

 

29057044216_469a42d6ec_c.jpg

 

29057046166_9b0520c3f7_c.jpg

 

29057039606_8cba32248e_c.jpg

 

29089828705_e2844b6797_c.jpg

 

28803385890_6eea817af8_c.jpg

 

29012898251_9775acc17a_c.jpg

 

29012900641_7bee9347b7_c.jpg

 

29012905781_a47185fd5c_c.jpg

 

28485270574_992e73e2f9_c.jpg

 

Śniadanie mistrzów ;-) bikepackingu.

 

28468620384_601a5b5641_c.jpg

 

Lunch mistrzów ;-) bikepackingu

 

28468636234_5eaf98a1b0_c.jpg

 

Pozdrawiam!

Edytowane przez pitu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Wiedzie przez epickie (nie, nie nadużywam tego słowa - patrz zdjęcie) obszary północnej Walii jakże podobne do moich ukochanych Bieszczad.

Ja bym powiedział że nawet lepsze od naszych Bieszczad - bo można po nich jeździć rowerem.

 

U nas zbyt dużo pieszych je rozdeptuje i oficjalnie dla ruchu rowerowego połoniny są zamknięte a żeby po nich pojeździć trzeba przeskoczyć za wschodnią granicę.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękna przygoda...Tak, zgadzam się , Walia jest cudna, szczególnie o tej porze roku, kiedy wzgórza pokrywa wrzosowy dywan. Sama eksplorowałam rowerowo  Snowdonię swego czasu;)..a obecnie odkrywam zakątki The Lake District, które pięknością również nie grzeszą.:)..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

haha, nie trzeba od razu emigrować..Warta jest zobaczenia ta nasza emigrancka wysepka, szczególnie na dwóch kółkach. Krajobrazy bajeczne, mnóstwo świetnie oznaczonych ścieżek rowerowych (choć i bez nich się obędzie) no i wolność biwakowania...Wpadaj:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś dość mocno objuczony, ile dni kręcenia i czy po drodze uzupełniałeś prowiant?

Czy mógłbyś pokrótce napisać jeszcze jak się spakowałeś? W sensie, co w której torbie i masz może zdjęcie albo rozpiskę "gażetów"?

 

Sz

Edytowane przez siimon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@siimon

To miała być trasa yo-yo czyli "tam i z powrotem". Miałem ją pokonać w ciągu 6 dni, zakładając spokojne tempo, bez napinki. Jedną stronę zrobiłem w 3 dni. Powrót -tylko pół dnia ze względu na narastający ból kolana. Wolałem odpuścić. Do tego doszły jeszcze nieustające problemy z palnikiem Alpkit Kraku. A konkretnie kombinacji kartusza z gazem Coleman i tegoż palnika. Niezbyt się lubią.
Podróż typu self suported, spanie na dziko. Żadnych zakupów, wszystko wiozłem ze sobą. Co, wydaje mi się teraz, nie było najlepszym pomysłem. Można było ograniczyć "zbędny" ciężar kupując żywność po drodze. Spokojnie by się dało. Jedzenie to sucha karma z LyoFood. Smaczna, lekka jednak trochę miejsca zajmuje. Dlatego wyglądam na "dosyć objuczonego".

Zestaw podobny do tego, z którym pojechałem do Izraela (opis tutaj i tutaj troche więcej). Zamiast moskitiery i materaca wziąłem hamak. A jak bierzesz hamak to musisz też wziąć underquilt - mój robiony na zamówienie w Cumulus. Lekki ale zabierał dodatkową przestrzeń.
W podsiodłówkę (torba Bikepack) wpakowałem śpiwór, underquilt i jakieść ciuszki zapsaowe. Reszata - na uprzęży kierownicy (niezawodny Packman + 13to litrowy drybag - hamak, tarp, ciuchy do spania, jedzenie, narzędziówka, gaz, kubek 600ml) i w trójkącie ramy (woda, nutella, herbata, kawa i suszona wołowina). Jakieś popierdółki w torbie przypinanej do Packmana. Ten drybag faktycznie jakoś tak ogromnie wygląda, ale w rzeczywistości był mniejszy. Prześwitu między kołem a workiem było mnóstwo.
Tutaj link do całej trasy - dystans, przewyższenia itp.
Następnym razem wziałbym jednak jakiś ultralekki namiot. Wyjdą mniejsze objętości i pewnie trochę lżejszy byłby zestaw.
Aczkolwiek nie marudzę. Wycieczka była super.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod koniec dnia nawet chemiczna nutella smakuje jak ambrozja :-D , chodziło mi o sam smak i tę odrobinę "luksusu" jak już jesteś rozpakowany, zjedzony i bujasz się między drzewami patrząc na zachód słońca. Ten moment totalnego chilloutu - wicie o co chodzi :) Nie traktuję N. jako dopalacza. Raczej jako uprzyjemniacza. A ta "odrobina" chemii raz na pół roku...no cóż.

Przełożyłem ją do plastikowego pojemnika.


Ten napis EPIC... (。◕‿◕。)

Tutaj więcej info tej konstrukcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widoki zachwycające, ale Bieszczady kojarzą mi się jednak bardziej z gęstymi lasami i błotem. Na emigracji człowiek zawsze szuka czegoś znajomego w widokach, wcale Ci się nie dziwię. W sumie to tak się zastanawiałem nad wypadem w tamte rejony.

 

Rower fajnie utorbiony, chociaż ja się chyba nigdy nie przekonam do pełnego utorbienia, łącznie z przodem, trójkątem ramy itp. ;) Wolę lżejszą maszynę (zakładam tylko odwłok) i plecak, lepiej mi się pokonuje trudniejsze trasy i przede wszystkim szybciej/zwrotniej. Jak z tym jest u Ciebie?

 

No i w sumie to ostatnio na 4-dniowy trip po świętokrzyskich spakowałem się w plecak 25l (zostawione wolne miejsce na picie + bułki) i odwłok, więc faktycznie trochę sprzętu targałeś  :D

Edytowane przez c1ach
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eeee no, bez przesady. Policzmy. Torba z przodu 13l + torba tyl (wg. producenta) max. 11l + torba w ramie ok.4l = 27l. Czyli 3l wiecej od Twojego plecaka. A Ty miałes jeszcze dodatkowy odwlok. Suma sumarum to Ty wiecej sprzetu targales :002:
Przypominam, ze planowalem 6cio dniowy trip.
O szybkości nie dyskutuję - nie jest ona dla mnie istotna. Moja średnia w takim terenie i z takim bagażem to jakieś (jedyne) 5 mili/h. I jak dla mnie to jest najprzyjemniejsze tempo. Jedziesz, jak masz ochotę to na chwilę usiądziesz aby nasycić się widokami, kąsniesz drożdżówkę, poobserwujesz polujące jastrzębie, uśmiechniesz się do owcy, podrażnisz patykiem żmiję (żart) itp. Nie jeżdżę "wyczynowo", dla mnie każda taka przygoda to relaks i wypoczynek. Nie ma pośpiechu.
Co do zwrotności. Nigdy nie miałem z tym problemu. TCW to nie jest techniczna trasa. Trzeba mieć raczej moc w nogach a nie technikę. Ale nawet pokonując Israel Bike Trail (z przybliżonym zestawem) nie miałem żadnych problemów. 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noo +-, ja odwłok miałem połowę mniejszy, dogadalibyśmy się po n-tym piwie ;)

Wynika z tego, że taki hardcorowy bikepacking nie jest dla mnie. Wolę szybko, a jednak fajniej rower się zachowuje gdy główny bagaż jest złączony z rowerzystą.

Pogratulować dobrego nastawienia i terenów  :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...