Skocz do zawartości

[przerzutka tył] Krzywa przerzutka XT RD M871? (fotki)


xandercage

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

jakiś miesiąc temu zmieniłem cały napęd w rowerze.

Zamiast 3x9 założyłem 2x10. Przód to kompletny SLX, tył kaseta HG50 i przerzutka XT RD M871 (używka), nowy łańcuch KMC.

Jakieś 2 tygodnie temu zauważyłem, że na tyle łańcuch nie biegnie po dolnym kółeczku tylko obok niego, po wewnętrznej. Nienaturalnie zużył się też kółeczko. Myślałem, że to kwestia regulacji przerzutki, ale nic to nie dało. Napęd chodzi cicho, nie ma trzasków i "szurania" ale martwi mnie ten fakt. Co zrobić z tym fantem?

Nie zaliczyłem ostatnio żadnej gleby, przerzutka jak pisałem wcześniej, używana, założona na starych hak na którym wisiało Alivio, które jechało prosto.

 

Poniżej zdjęcia.

 

PS. Do czego jest ta śrubka koło górnego kółeczka na ostatnim foto?

 

 

 

20160819_205253_zpsg5pcupv8.jpg

20160819_205226_zpsbvxtg7xo.jpg

20160819_205304_zpsqxhaswds.jpg

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To kółko jest makabrycznie zajechane, zobacz jak wyglądają nowe ( przykładowe, nie od tego modelu)

 

Nowe:

75512335_shimano-kolka-przerzutki-gorne-

 

Twoje:

 

20160819_205253_zpsg5pcupv8.jpg

 

Łańcuch nie ma się na czym trzymać najwyraźniej. Nie wierzę że zajechałeś kółko tak w 2 tygodnie, może nie zwróciłeś uwagi na jego stan wcześniej? Ja bym obstawiał też krzywy hak- wykręć go i połóż na stole, powinien być równy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przed chwilą szukałem fotek zaraz po montażu nowego napędu i widzę na nich (choć nie skupiałem się na wózku) że łańcuch szedł (chyba) prosto a kółko było w stanie idealnym. Górne kółko jest takie jak zaraz po zakupie a patrząc z obojętnie której strony, to wydaje się, że wszystkie elementy idą w jednej linii.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjmij ten hak i obejrzyj, ja ostatnio miałem podobną sytuację. Zahaczyłem o coś i napęd zdechł, obejrzałem wszystko i diagnoza jednoznaczna- przerzutka pokrzywiona na wszystkie strony świata. Dopiero po zdjęciu przerzutki okazało się że jest idealnie prosta, natomiast hak jest pogięty w 2 płaszczyznach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam czasu wyciągnąć normalnego aparatu ale ustrzeliłem fotkę jak wygląda łańcuch ułożony na dolnym kółeczku.

Dzisiaj zaczynam poszukiwania haka, bo prawdopodobnie to on "wali" całą robotę zarówno przy łańcuchu jak i powoduje strzelanie, jakby łożyska osi suportu się kończyły (piszę o tym w tym dziale, w temacie o korbie SLX).

 

PS. Przepraszam za uprdlony rower, ostatnio po wyjazdach mam czas tylko na czyszczenie napędu.

 

20160822_180529_zps3ozqxkve.jpg

20160822_180444_zpsag6vmiy3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że przerzutka jest lekko krzywa i będzie trzeba ją wymienić. Lekko wygiąłem ją ręką i póki co łańcuch ładnie jedzie po zużytym kółeczku ale to nie do końca tak jak ma być.

PS. Czy kółeczka od Alivio można założyć do XT (tymczasowo)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...