Skocz do zawartości

[wolnobieg] Wymiana wolnobiegu 7rz na 1 rz


jogi109

Rekomendowane odpowiedzi

Kiedyś przerabiałem zwyczajne koło pod wielobiegowy wolnobieg tak aby zgrała się linia łańcucha wolnobiegu jednobiegowegoz zębatkę  zamontowaną jako blat w 3`biegowej korbie.

Skończyło się przeplataniem koła.

Modernizacja koła w moim przypadku polegało na "przełożeniu" szprych oraz podkładek dystansujących na "drugą stronę".

W ten sposób powstałą moja konstrukcja do trenażera do obejrzenia w garażu jako Giant GSR300.

 

Tak że da się zgrać linię łańcucha korby z piastą ale wymaga to "indywidualnego" podejścia do tematu i włożeni trochę niestandardowej pracy... niestety.

 

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy,ale ja pytałem o wolnobieg, a nie o to jak ustawić łańcuch xD przesune sobie piaste na osi i bedzie oki.

Potrzebuje przełożenie jakoś 2,8- 3 a korbe mam 46, wiec potrzeba wolnobiegu 16/15T. Kolega podał 18T, od biedy moze byc, ale zna ktoś sklep z innymi?

W hurtowniach jak odróżnić ten mniejszy od większego, bo mam dostęp do speedera itp?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam to:

- wolnobieg powinien mieć podany wymiar gwintu w postaci 1,37 cala ...

- najmniejsze dostępne pod ten gwint mają 16T

 

Z tym przesunięciem na podkładkach to nie tak chop :) bo obręcz wyjdzie z osi roweru.

A to niesie za sobą problem z hamulcami i oponą.

Tak ze jak już pisałem ... aby zgrać linie łańcucha tak aby nie spadał z korby czy wolnobiegu trzeba się nieco napracować i przerobić koło po całości.

Najprawdopodobniej nowy zaplot i ustawienie piasty na osi.

 

Pozdrawiam

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, nie podałem informacji kluczowych, które zmieniły przedstawianie mojego toku rozumowania :D

Zaplatam koło od nowa (mam taką śliczną piaste ajjjj), a widełki z tego co pamiętam mam symetryczne. Wyobrażałem sobie, że po prostu dam kołnierze piasty symetrycznie względem osi roweru, koło równo między kołnierzami i chyba będzie pasować :D

Spróbuję najpierw niezapleconą piastę z wolnobiegiem założyć, co by się upewnić że przekosu nie będzie

 

EDIT:

Brać szerszy czy węższy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...