Skocz do zawartości

[Rower] Lazaro integral v3- wielkość ramy


Kohne

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Przymierzam się do zakupu roweru Lazaro Integral V3- ma dobre opinie.

Zastanawiam się nad doborem ramy odpowiedniej dla mojego wzrostu.

Otóż mierzę 181 cm wysokości i ważę 74 kg. Dla mojej masy i wzrostu odpowiednia, będzie rama 19 czy jednak, większa 21 ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę się nie gniewać że podepnę się pod temat.Nie chcę zakłądać kolejnego tematu.

Chcę zamówić Lazaro Integral V3 lub Kands Maestro.

Też waham się pomiędzy 19 a 21".

Może pomożecie rozwiać wątpliwości.

Mam 186cm. ręce raczej normalnej długośći i w przekroku na boso 84cm. Co radzicie?

I czy aby na pewno Kands ma takie same ramy jeśli chodzi o rozmiar bo trafiłem gdzieś na allegro na aukcję maestro i wszystkie wymiary są o jakieś 2-3cm mniejsze wg. opisu niż w przypadku Lazaro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Długość od krocza (pachwiny) do ziemi wynosi 89 cm. 

 

A wzrost 181 ?

 

Proponuję zmierzyć ponownie  - ale może rzeczywiście masz relatywnie długie do wzrostu ...

W 19" pewnie trzeba by wymienić sztycę siodła na dzień dobry na dłuższą,

Jeśli masz równie długie ręce jak nogi - nie wykluczałbym że 21 może być lepsza ... Ale koniecznie się przymierz w takim przypadku.

Pochylenie sylwetki będzie spore, a nie każdemu to pasuje.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Baza Przy ramie 21 nie miałbyś żadnego luzu.Nawet 2 cm różnicy to bardzo mało

Nie wiem jak to jest. Może na internecie te wymiary coś są wypatrzone. Dziś przysiadłem się do ramy 21" i 19" jak dla mnie 21" była super. W przekroku dość miejsca. Stojąc nad rowerem podnosiłem koło o jakieś 10cm. Po mojemu dosyć tym bardzie że przeznaczenie i tak na 95% szosa.Jednak dobrze jest się na żywo przymierzyć. Aż dziw bierze że w sklepach stacjonarnych nie ma tych rowerów i musiałem dziś zaliczyć wycieczkę 60km żeby się do niego przymierzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W cuda raczej trudno uwierzyć :) - może koła miał nienapompowane ? ? :icon_lol:

10 cm w górę poszło koło i nic ? ?

Na mój czuj niemożliwe ... Chyba że masz większy przekrok niż napisałeś, co by przy 186 wzrostu zaskoczeniem nie było  ... (osobiście mam 86  przy 176)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem ale było ok. 

Zamówiłem nawet białą sztukę Kands Maestro z białym siodełkiem w ramie 21".

Stanęło na 1420zł za poskładany,nasmarowany i wyregulowany na serwisie rower z dostawą do domu.

I na serwis zerowy też pan zobowiązał się przyjechać do mnie pod dom odebrać rower i po serwisie go odstawić.

Jak myślicie cena dobra? Bo mi się wydaje że przy takim serwisie door to door jest ok.

Zobaczę sąsiad się jeszcze zastanawia czy sobie też nie zakupić to może jeszcze coś ugram na drugiej sztuce.

 

 

Co ciekawe pan miał wystawiony Kands Maestro na sklepie w Zatorze na rynku za 1600zł. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...