Skocz do zawartości

[Pęknięcie] Rama rowerowa. Pęknięcie pod kierownica.


Rekomendowane odpowiedzi

Metalowa opaska. Rower był używany. Pęknięcie było już podczas zakupu, widać na zdjęciach, które robiłem, ale oczywiście ze mnie taki ekspert, że nie zauważyłem.

 

Wysłane z mojego XT1562 przy użyciu Tapatalka

Reklamacja nie wchodzi niestety w grę. ;/ Będę jeździł dopóki sie nie rozleci w takim razie.

 

Wysłane z mojego XT1562 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiepskie miejsce na pękniecie .

Jest prawdopodobne ze pierwsza obróbka ramy w fabryce coś nie wyszła i stery weszły ze zbyt dużym oporem i z czasem pękło.

Spawanie w tym miejscu to też kiepski pomysł ... miejsce osadzenia sterów musi być wykonane w odpowiednim pasowaniu a dodatkowa obróbka główki po spawaniu takiego pęknięcia może być mocno kłopotliwa.

 

Raczej szykuj się na wymianę ramy

 

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest niewielka szansa że przy hamowaniu rura widelca wyjdzie Ci przez główkę ramy a ty wbijesz się zębami w ziemię.

Takie rozprucie nie jest normalne. Albo ktoś miał wypadek, albo wbijal na chama stery albo rama jest świetnej jakości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli dałeś sobie wcisnąć uszkodzoną ramę?

Tak, dokladnie. Nad czym ubolewam. Zdjęcie jest dobrej jakości. Na pierwszy rzut oka nic nie widać.

 

Wysłane z mojego XT1562 przy użyciu Tapatalka

Jest niewielka szansa że przy hamowaniu rura widelca wyjdzie Ci przez główkę ramy a ty wbijesz się zębami w ziemię.

Takie rozprucie nie jest normalne. Albo ktoś miał wypadek, albo wbijal na chama stery albo rama jest świetnej jakości.

Widelec jest głeboko osadzony. Przy mojej jeździe rama jescze mi pewnie trochę posłuży ale nie smak pozostaje.

 

Wysłane z mojego XT1562 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widelec jest głeboko osadzony. Przy mojej jeździe rama jescze mi pewnie trochę posłuży ale nie smak pozostaje.

Może koledzy niezbyt obrazowo wyjaśnili. Ramy pękają w takich czy innych miejscach. W takich coś się da pospawać, w innych się nie da. I pękają też w okolicach główki. Wtedy zdejmuje się cały szpej z ramy i wyrzuca się ją na złom. Przy JAKIMKOLWIEK pęknięciu w obrębie główki. Tu mamy główkę rozprutą praktycznie na połowie długości, a Ty zastanawiasz się czy wystarczy metalowa obejma?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wam za rady. Mimo wszystko wole powoli rozglądać się za nową ramą. Mój rowerek wygląda jak poniżej. Chciałbym te same parametry jeśli chodzi o ramę. Poradzilibyście coś? 307bbe96115aa246920e8a430dd20573.jpg

Wysłane z mojego XT1562 przy użyciu Tapatalka


Zmieszczę się w 400 - 500 zł? Oglądałem ramy treckingowe i crossowo - trecckingowe, jaka jest różnica i jaki jest w moim przypadku?

https://www.centrumrowerowe.pl/ramy-rowerowe/cross-trekking/p,rama-nordkapp-czarno-biala-accent,118766.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłby mi ktoś doradzić jaką ramę kupić i czy cały osprzęt, który mam będzie pasował do tejże ramy? Napisałem do serwisu rowerowego i otrzymałem taką oto odpowiedź:

 

 

koszt przekładki 200 plus ew. części ale ramę nalezy dobrać aby jak najwięcej elem. pasowało tzn. średnica sztucy rodzaj sterów obejma przerzutki przód etc... ramy na stronie Velo.pl http://velo.pl/czesci/ramylub np. http://www.force-components.pl/index.php?p2576,kod-146592-force-midas-rama-trekingowa-biala-l

 


Czy hamulce Magury montuje się na zwyczajnie na miejsce V-braków?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rama z linku ma chyba inną grubość sztycy i rury podsiodłowej.Czyli sztyca do wymiany i zacisk Przerzutka którą masz ma prawdopodobnie uniwersalne mocowanie(podkładki plastikowe wewnątrz obejmy)Stery powinny pasować stare,ale warto wymienić na nowe przy takiej przekładce.Magure mocuje się na pivotach,ale nie wiem czy nie są potrzebne dłuższe.Ja polecam ramę Nordkapp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...