Skocz do zawartości

[Strój kolarski] wybór kompletu na rower


zuchantek

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Mam zamiar zakupić swój pierwszy strój kolarski - komplet.

Niestety będę sprowadzać go z Chin także chciałbym zapytać się osób które mają z tym większe doświadczenie.

Jak patrzeć na rozmiarówkę? Odzież z Chin wiadomo bywa różnie, kiedyś spotkałem się z opinią ,że trzeba brać większy rozmiar niż normalnie czy to prawda?

Lepiej zamówić owy strój poprzez jakąś stronę czy przez allegro?

I takie orientacyjne pytanie czy mając rower marki np. AUTHOR wypada jeździć w komplecie rowerowym od np. GIANTa?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

I takie orientacyjne pytanie czy mając rower marki np. AUTHOR wypada jeździć w komplecie rowerowym od np. GIANTa?

 

Nie wypada, konkurencja Cie dorwie i pobije

 

Ja bym chińszczyzny nie kupił. Nie przymierzysz, nie wiesz z czego jest to zrobione i jak. Zresztą, podróba, tyle w temacie.

 

Wolę iść do Decathlonu i tam kupić, może nie są super kolorowe i szpanerskie, mają napis B'TWIN który pewnie wywołuje u niektórych uśmieszek politowania ale przynajmniej wiem co kupuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Nie wypada, konkurencja Cie dorwie i pobije

:laugh: 

 

 

 

mają napis B'TWIN który pewnie wywołuje u niektórych uśmieszek politowania ale przynajmniej wiem co kupuje.

I nie ma problemów z ewentualną reklamacją, a po przymierzeniu w domu i zastanowieniu można bez problemu oddać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym radził jak wyżej. Idź do sklepu, przymierz i kup. Co firma to inna rozmiarówka. Ja mam komplet z Decathlonu - koszulka L, spodenki XL. Z Lidla nie udało mi się dobrać rozmiaru. Kupiłem koszulkę XL ale jest za długa i tył fruwa jak firanka, L była za ciasna. Będąc nad morzem kupiłem komplet Outhorna i tu ciekawostka, koszulka XL a spodenki L. Nie wiem ile chcesz wydać na ciuchy, ale kupić z Chin komplet za którąś stówę i się okaże, że rozmiar nie taki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do strojów z Chin, a konkretniej z Aliexpress to są całkiem spoko, ale mają jeden duży minus - żel we wkładce w rzeczywistości jest czymś w rodzaju silikonu i parzy w tyłek przy dłuższej jeździe. Jak przeglądałem stroje na ali to chyba we wszystkich spodenkach były właśnie te "żelowe" wkładki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedługo zaczną się przeceny w decathlonie - polecam polować na któreś spodenki z niebieską wkładką, będą kosztować ok 120-130 (w zależności kiedy się kupi). A że koszulka zbyt dużego wpływu na komfort jazdy nie ma, to kup pierwszą lepszą w miarę sensowną za resztę kasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do autora tematu

Wpisujesz w OLX strój kolarski i masz do wyboru do koloru w przystępnej cenie.

Popatrz na allegro na wyprzedaże strojów Kellys. Można czasami trafić coś fajnego w super cenie. Użytkuje kellys pro strój zawalisty wyglądem i jakościowo. 

Miałem raz chinski porażka. Jak ktoś nie jezdził w stroju znanej firmy to bedzie uważał ,że chinski jest ok a tak nie jest. Lepiej już chyba używkę kupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co Ci nie przypasowało. Spojrzałeś powiedziałeś badziewie i odesłałeś. Jak mogłeś ocenić jak w ogóle nieurzytkowałeś. Spodenki robione są z trzech paneli materiały pierwszy sort. Koszulka to samo. Więc możesz bardziej opisać co w tym " badziewiu" Ci nie pasowało?. Obecnie użytkuje stroje scott, sidi. giant i kellys na tle tych firm zle nie wypada.


Szukaj takiej firmy aby rozmiarówka byla taka żeby koszulka i szelki w spodenkach był dłuższe a węższe w szerokości. Bo xl nie wzmiesz bo koszulka nie będzie spełniała swoich właściwości.

Wieczorem będe w domu to mogę Ci pomierzyć moje stroje mam rozmiar m i 176 wzrostu i niektóre firmy mają troche dłuższe koszulki itd.


Według mnie musisz szukać rozmiaru m tak jak naposałeś ale długość koszulki z tyłu musi być 75 cm min.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem swoją starą koszulkę rowerową S.

Zmierzyłem ją i wychodzi na tył 74/75 także idealnie tak jak w stroju który chciałbym kupić w rozmiarze M.

Tył pasuje choć mógłby być troszkę dłuższy tak samo jak przód w L wynosi 77 także mógłbym zaryzykować z ową Lką.

Jak będziesz mógł możesz zmierzyć, dziękuje za pomoc :laugh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...