Skocz do zawartości

[łańcuch] jaki do 10s


scirocco

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem nowy napęd składający się z 

korba LX FC M675

kaseta XT CS M771-10

chciałbym by posłużyły jak najdłużej i najlepiej i zastanawiam się nad łańcuchem. Teoretycznie kaseta wymaga hg-x i zawsze myślałem ze skoro zęby shimano to i łańcuch no i kwestia tego HG-X. Jednak czytam, że lepszej jakości są KMC, Campagnolo... czy lepiej kupić 2 jakieś i zmieniać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie w podobnej sytuacji doradzono by kupić takie łańcuchy jak na tej fotce.

30lgio9.jpg

Posłuchałem i kupiłem, moja kaseta to HG81 11-36

Zamieniam je co 500 km. ale jak mi się lancuch wcześniej zabrudzi (co u mnie ma miejsce) to zdejmuję, szejkuje, smaruje i zakładam ponownie by dojechać do tych 500 km.

 

W rowerze trekingowym ten komplet co poniżej + dodatkowy taki sam łańcuch jak na fotografii (brak na fotce)użytkowany na identycznej zasadzie jak opisalem to wyżej, ma już grubo ponad 5000 km i jeszcze sporo posłuży.

1986px.jpg

 

Co do tego jak długo nam dany zestaw posłuży to wyczytałem (tutaj i nie tylko i na pewno jest to prawda) że sporo zależy, od tego w jakim terenie jeździmy i od tego jak jeździmy.

 

jka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jak mi sie wydawało już 3tys km temu dojeżdżamy 2x sram 1071 na kasecie deore. Ale 9tys na karku i łańcuchy jakby przestały się dalej rozciągać i nadal nic nie skacze. Tylko blacik XT trzeba było pilnikiem do piły lekko potraktować.

Tak że w sumie to chyba dobry zestaw.

Mogę polecić.

 

Natomiast w szufladzie na wymianę czeka już nowy zestaw. Tym razem spróbuję z jednym łańcuchem KMC 10e i kaseta SLX.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie biore C10.

Jednak na forach angielskojezycznych generalnie nie spotkałem się ze stosowaniem tego łańcucha w mtb. Shimano też niby nie zaleca mieszania łańcuchów szosowych z mtb.

Wiec jak to jest. Jak założę c10 to jest większe ryzyko zaciągania łańcucha, gorsza zmiana biegów?

 

Druga opcja 2xKMC X10.93 - skoro robią dla shimano to powinno być dobrze.

 

albo nie kombinować i brać HG-X

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Campę śmiało można zakładać, pytanie jednak czy warto? KMC X10.93 a X10.73 tym bardziej, są o blisko połowę tańsze, mają spinkę w komplecie, a trwałością praktycznie niewiele ustępują C10. W kwocie 2xC10 kupisz 3xKMC i pojeździsz na nich znacznie, znacznie dłużej.

Ja teraz w szosie jadę na drugim KMC i pęka właśnie 8 tyś. km, a wyciągnięcie wynosi ok. 0,1%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...